صفحه اصلی خبرها شراکت ویکتورهوگو و دروازه‌بان فرانسه در متروی پاریس!

شراکت ویکتورهوگو و دروازه‌بان فرانسه در متروی پاریس!

یک ایستگاه مترو در پاریس به اسم سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه نامگذاری شد.

به گزارش هنرانه ،به نقل از یورونیوز،ویکتور هوگوی شاعر نیز سهم خود در نقشه حمل و نقل پاریس را با کاپیتان و دروازه بان تیم ملی فوتبال فرانسه تقسیم کرد و به یک شراکت یک روزه با آنها تن داد.

پس از کسب دومین جام جهانی توسط تیم ملی فوتبال فرانسه، مدیریت متروی پاریس با هدف خوشامدگویی نمادین به قهرمانان ملی این کشور، نام ۶ ایستگاه متروی پایتخت فرانسه را به اسم ۶ تن از اعضاء تیم ملی این کشور نامگذاری کرد.

بر این اساس طی روز دوشنبه، نام ایستگاه «نوتردام دشان» به «نوتر دیدیه دشان» به معنای «دیدیه دشان ما» تغییر کرد. همچنین نام ایستگاه «شانزلیزه کلمانسو» نیز به «دشان‌زلیزه کلمانسو» تغییر کرده است.

دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه اکنون جزء یکی از سه فردی است که موفق شده‌اند هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان مربی جام‌جهانی را تصاحب کنند. او پیشتر به عنوان بازیکن در تیم سال ۱۹۹۸ که فاتح اولین جام‌جهانی فرانسه شد، حضور داشت.

همچنین نام ایستگاه ویکتور هوگو، شاعر و نویسنده نامی فرانسه به افتخار کاپیتان و دروازه بان تیم فرانسه هوگو لوریس به «ویکتورهوگو لوریس» تغییر کرده است.

ایستگاه دیگری که «شارل دوگول اتوال» (شارل دو گل، ستاره) نام داشته، روز دوشنبه به «اونا دوزتوال» به معنای«ما دو ستاره داریم» که به کسب دو جام‌جهانی از سوی تیم فوتبال فرانسه اشاره دارد، تغییر کرد. «اتوال» به معنی ستاره است و میدان شارل دو گل در انتهای بولوار شانزه‌لیزه به دلیل این که به همراه خیابان‌های اطرافش از بالا به شکل ستاره به نظر می‌رسد به این نام خوانده می‌شود.

در همین حال و در پی صعود تیم ملی انگلستان به جمع چهار تیم نهایی رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۸ که طی ۲۸ سال گذشته بی سابقه بوده است، نام ایستگاه مترو ساوت‌گیت در شهر لندن به افتخار نام مربی این تیم، به «گرت ساوت‌گیت» تغییر کرده است.

بارگذاری بیشتر در خبرها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از