خبرهاصفحه اصلی

ادامه پیشتازی «زهر» در عین ظهور تازه آرمسترانگ

فیلم علمی- تخیلی و حادثه ای «زهر» که محصول سونی پیکچرز است، برای دومین هفته متوالی در صدر آثار پرفروش سینماهای آمریکای شمالی ایستاد و در این راه ۷/۳۵ میلیون دلار در روزهای پایانی هفته پولسازی کرد تا پس از ۱۲ روز نمایش ۸/۱۴۲ میلیون دلار کاسبی کرده باشد و بازار اینگونه آثار سینمایی را داغ نگه دارد. به گزارش هنرانه، به نقل از بانی فیلم ، حتی فیلم دوم هفته نیز نه یک کار تازه بلکه ورسیون جدید «ستاره ای متولد می شود» است که برای دومین هفته پیاپی به این جایگاه رسید و گیشه ۲۸ میلیون دلاری اش سبب شد مجموع درآمدآفرینی اش بعد از ۱۳ روز اکران به ۱/۹۴ میلیون دلار برسد. برای دست نخوردن صدر جدول هفته گذشته و تکرار رتبه های قبلی دوم فیلم فوق الذکر، برخی محصولات تازه اکران شده این هفته ضمن کسب جایگاههایی بالا هیچ یک به مرز ۲۰ و حتی ۱۷ میلیون دلار در گیشه های آمریکا و کانادا نرسیدند و سرآمد آنها «مرد اول» بود که دیمی ین چازل ساخته و داستان زندگی و دستاوردهای نیل آرمسترانگ فضانورد مشهور آمریکایی و البته مبتنی بر سفر ظاهراً موفق اپولو ۱۱ به کره ماه در سال ۱۹۶۹ است.
«مرد اول» برای کسب رتبه سوم جدول منطقه ۵/۱۶ میلیون دلار در سطح ۳۶۴۰ سالن درآمدسازی کرد و این در حالی روی داد که یونیورسال شرکت سازنده و توزیع کننده فیلم آمار بسیار بهتری را برایش پیش بینی می کرد و حتی به اول شدن آن در بدو اکرانش می اندیشید.
نمایش ضعیف «ال رویال»
قسمت دوم فیلم کمدی- حادثه ای «Goosebumps» که نام جنبی و کامل کننده آن «هالووین نفرین شده» است و به مناسبت ایام توأم با ترس و دلهره هالووین به نمایش درآمده، با اندک فاصله ای نسبت به «مرد اول» و در حالی که پول اکتسابی اش در چهار روز اول اکران فیلم به ۲/۱۶ میلیون دلار می رسید، رتبه چهارم جدول را مال خود کرد. دیگر فیلم تازه عرضه شده این هفته که زمان های بد در «ال رویال» نام دارد، از تمامی آثار فوق ضعیف تر عمل کرد و با اندوختن ۲/۷ میلیون دلار در بیش از ۲۸۰۰ سالن اسباب ناامیدی ناظران و سران شرکت فاکس شد که سازندگان این فیلم بوده اند و طبیعی بود که این فروش یأس آور رتبه ای بالاتر از هفتمی را در جدول سودسازان سینماهای آمریکا و کانادا نصیب این فیلم نکند.
با ۵۵ درصد تنزل
«Venom» یا همان «زهر» که ۱۰۰ میلیون دلار بودجه تولید آن بوده، نسبت به هفته نخست بیشتر از ۵۵ درصد تنزل در فروش نداشت و این در حالی بود که کارشناسان امر سقوطی ۶۰ درصدی را برایش پیش بینی می کردند و این به سبب بافت فیلم های ساینس فیکشنی است که هر چند ورودهای داغ و پرسودی به جدول فروش فیلم ها دارند اما آتش شوقی که برمی انگیزند، معمولاً به طور سریع فروکش می کند. میزان تنزل آمار اقتصادی «Venom» در مقام مقایسه با فیلم های بالنسبه مشابه چندان دور از آمار نزول «لوگان» در هفته دوم اکرانش نیست.
«لوگان» که از خانواده فیلم های «مردان ایکس» می آید و باز هم متمرکز بر کاراکتر وولورین (با بازی هیو جکمن) است، سال پیش در دومین هفته پخش اش تنزلی ۹/۵۶ درصدی را در گیشه ها متحمل شد.
حضور رایان گاسلینگ هم اثر نکرد
«مرد اول» که پیشتر هم از آن یاد شد، با اکتفا به رتبه سوم جدول پرفروش های آمریکا و کانادا در این هفته، بسیاری را شگفت زده کرد. درست است که یونیورسال فروشی بالای ۳۰ میلیون دلار را برای این فیلم چندان محتمل نمی دانست اما توقع اش از ۵/۱۶ میلیون دلار هم که محصول عملکرد آن در گیشه ها بود، فراتر می رفت. این فقط ۲/۱ میلیون دلار بیشتر از «شروع اکران» فیلم سیاسی و مرموز «پل جاسوس ها» است که استیون اسپیلبرگ معروف ساخت و پاییز سه سال پیش گیشه ای ۳/۱۵ میلیون دلاری را در روزهای نخست نمایش اش به ثبت رساند. آن فیلم در زمان برداشته شدن از پرده های نقره ای آمریکای شمالی ۷۲ میلیون دلار اندوخته بود و یونیورسال در صورت تکرار این رقم توسط «مرد اول» گلایه ای نخواهد داشت. بررسی ها نشان می دهد که از بینندگان هفته نخست این فیلم ۵۶ درصد مرد و بقیه زن بودند و ۵۲ درصدشان حداقل ۳۵ سال سن داشتند. این فیلم اضافه بر کارگردانی مدرن و سرشار از بداعت دیمی ین چازل از حضور و بازی رایان گاسلینگ هم در رل اصلی بهره می گیرد اما این جاذبه های جنبی نیز باعث اوجگیری کافی فیلم در آمریکا و کانادا نشده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن