خبرها

برنامه های نوروزی شبکه های تلویزیونی

شبكه‌هاي مختلف سيما نوروز 94 را با يك سبد از برنامه‌هاي متنوع با بينندگانشان همراه مي شوند.

نشست خبري برنامه‌هاي سيما در ايام نوروز برگزار شد

در اين نشست مديران شبكه‌هاي قرآن و معارف سيما، يك، دو، سه، چهار،  پنج، آموزش و مستند به تشريح جدول پخش‌ برنامه‌هاي ويژه نوروز پرداختند .

در ابتداي اين جلسه مدير شبكه قرآن و معارف سيما انس بيش‌تر با كتاب خدا و توجه به سبك زندگي قرآني را از محوري‌ترين اهداف برنامه‌هاي نوروزي اين شبكه دانست و گفت: برنامه سال تحويل شبكه قرآن به مدت 11 ساعت از اذان مغرب تا اذان صبح با نام «هفت سلام» اجرا خواهد شد  . مجريان اين برنامه آقايان ربيعي و صنعتي و خانم‌ها ايزدي و اميري خواهند بود .

بهرام محمدي‌نيا افزود: ارتباط با حرمين شريفين از آيتم‌ها برنامه تحويل سال شبكه قرآن است .شوراي معارف سيما در نظر دارد در لحظات ملكوتي تحويل سال تمام شبكه‌ها امكان ارتباط مستقيم با اين حرمين شريف را در داشته باشند تا در لحظات معنوي تحويل سال مخاطبان از فضاي اين بقاع متبرك بهره مند شوند .

وي از پخش برنامه «چشمه هاي جاري» با محور سوره مُلك خبر داد و افزود: در كنار حفظ روزانه دو آيه از سوره مُلك ، تفسير و تكنيك‌هاي حفظ نيز در آيتم‌هاي مختلف پخش مي شود .

«گل باغ خورشيد» با محور كودك از ديگر برنامه‌هايي خواهد بود كه مدير شبكه قران به آن اشاره كرد و گفت: برنامه‌هايي همچون «ياد خدا»، «بشري»، «مسابقه تلفني»، «روزهاي بهاري»، «گفت‌وگو با قهرمانان قرآني»، «باران» و «سخنراني‌هاي مذهبي» از ديگر عناويني است كه در تعطيلات نوروزي روي آنتن شبكه قران مي رود.

وي در خاتمه اضافه كرد شوراي معارف سيما نيز قطعاتي با عنوان «ارمغان نوروزي»، «چشمه كوثر»، «كليدهاي زندگي نوروزي»، «ارمغان فاطمي» را در بسته‌هاي كوچك تهيه و در اختيار شبكه‌هاي مختلف سيما قرار داده است.

 * علم و فرهنگ رويكرد شبكه چهار

مدير شبكه چهار نيز در تشريح برنامه‌هاي نوروزي گفت : فرهنگ‌سازي براي تكريم خانواده و به ويژه احترام به مقام والاي مادر در دستور كار برنامه‌هاي نوروزي شبكه چهار است .

 رستم‌وندي درباره ويژه برنامه تحويل سال 94 گفت: اين برنامه از ساعت 20:30 دقيقه با اجراي رشيد كاكاوند، فائزه نعمتي و شيرين صمدي آغاز مي‌شود و جمعي از مبتكران، مخترعان، چهره‌هاي علمي و فرهنگي و شعرا مهمان اين ويژه برنامه‌اند . در اين برنامه با توجه به رويكرد برنامه‌هاي اين شبكه كه علمي و فرهنگي است، كتاب‌هايي را براي مطالعه نوروزي به مخاطبان معرفي مي‌كنيم .

 مدير شبكه چهار سيما مجموعه تلويزيوني «پائولا» محصول 2011 فرانسه، برنامه «نماي كوتاه» ويژه فيلم‌هاي كوتاه، برنامه «سينما 94» با تحليل و بررسي 15 فيلم و برنامه «طنز پيشگان» با معرفي چهره‌هاي كمدي معروف جهان، 4 باكس نمايش نوروزي شبكه برشمرد .

 وي برنامه مستند 4 را شامل گلچيني از مستندهاي بلند در حوزه‌هاي فرهنگي، اجتماعي، سياسي، طبيعت و ورزشي معرفي كرد و افزود: مستند «نگاه نو» با نگاهي به موضوعات اجتماعي و سياسي و مستند «فرمول 4» با هدف آموزش مستندسازي با رويكرد طبيعت و حيات وحش از ديگر برنامه‌هاي مستند شبكه چهار است .

 رستم‌وندي برنامه‌هاي گفت‌وگو محور «دنياي دانش» با محور دانش در حوزه فضاي مجازي، «مهرباني» با محور احترام به والدين، مادر و خانواده، و همچنين آموزش نقاشي در برنامه «هنر ديگر»، را از ديگر برنامه‌هاي نوروزي ذكر كرد.

 *خانه و خانواده رويكرد شبكه دو

مدير شبكه دو سيما در اين نشست،با اشاره به تغيير رويكرد اين شبكه در برنامه‌ها گفت: ويژه برنامه‌هاي شبكه 2 از هفته پاياني سال 93 آغاز مي‌شود . برنامه «خوبي از خودتونه» با اجراي شهرام شكيبا در روز پنج‌شنبه‌ به آنتن مي‌رسد و روز جمعه نيز برنامه مشابه‌اي از گروه كودك و نوجوان پخش مي‌شود.

 جعفري جلوه برنامه «بهار در خانه» را ويژه برنامه تحويل سال نو اين شبكه ذكر كرد و گفت: اين برنامه از اذان مغرب تا اذان صبح با محور خانه، خانواده، مقام والاي زن و مادر پخش مي‌شود.

 وي شعار خانواده اصيل و خانواده مولد را از شعارهاي اصلي ويژه برنامه با توجه به شعار سال مبني بر «فرهنگ و اقتصاد» برشمرد و گفت: در اين برنامه طيف وسيعي از هنرمندان، ورزشكاران، ايثارگران و به ويژه بانوان حضور خواهند داشت.

 به گفته مدير شبكه دو سيما مجموعه نمايشي «كلاه قرمزي» هر شب ساعت 21 و مجموعه عموپورنگ هر روز ساعت 16:30 (بعد از ايام فاطميه) به روي آنتن خواهد رفت .

 جعفري جلوه گفت: اين شبكه به مناسبت ايام فاطميه نيز ويژه برنامه‌‌هاي متناسب خواهد داشت. مجموعه فيلم‌هاي سينمايي، انيميشن ويژه كودكان و نوجوانان هر روز ساعت 9 صبح پخش مي‌شود و ساعت 18 نيز آثار خوب سينماي ايران و جهان به نظر مخاطبان خواهد رسيد.

به گفته مدير شبكه دو مسابقه «دست‌پخت خودماني» حاصل گروه خانواده هر شب در جدول پخش قرار دارد و ساعت 23 نيز برنامه «نشان برتر» كارگروه اجتماعي به روي آنتن شبكه دو مي‌رود.

برنامه‌هاي «آيينه خانه» و «كوي محبت» نيز برنامه‌هاي مناسبتي اين شبكه و متناسب با ايام فاطميه (س) خواهد بود.

 *اولين ويژه برنامه لحظه تحويل سال در شبكه مستند

 مدير شبكه مستند نيز در اين نشست از پخش برنامه ويژه سال تحويل براي اولين بار در اين شبكه خبر داد و گفت: در اين برنامه سه ساعته مستند و ميان برنامه توليدي پخش مي‌شود.

 مدير شبكه مستند اظهار كرد: به خاطر تقارن نوروز و ايام فاطميه ، مستندهايي خواهيم داشت كه نه در عزاي حضرت زهرا(س) بلكه در رثاي او توليد شده‌اند. بانوان ايراني كه الگوي خود را حضرت زهرا (س) مي دانند، موضوع مستند «كوثر» شده و همزمان با ايم فاطميه، پخش آن آغاز مي شود.

 تاجيك افزود: ذات اين شبكه مستند است و امكان استفاده از مجري براي ما فراهم نيست.  مستندهايي كه در اين برنامه سه ساعته پخش مي‌شود، شامل مستند توليدي «خانه مادري و مرداب» در 25 دقيقه، مستند «زائر بهار» كه از لحظه تحويل سال در حرم شاهچراغ تهيه شده، مي‌شود. همچنين «مستند نوروز ايراني» حال و هواي نوروز را در شهرهاي مختلف به تصوير مي‌كشد. «بخشش مريم» مستند ديگري است كه مادري قاتل فرزندش را بخشيده است.

 وي خاطر نشان كرد: براي لحظه سال تحويل برنامه يك ساعته درنظر گرفته شده كه عمده زمان آن در حرم امام رضا (ع) و حال و هواي زائران و لحظات تحويل سال گذشته ساخته شده است. همچنين بخشي از وسژه برنامه مختص كارمنداني است كه لحظه تحويل سال در كنار خانواده‌هايشان نيستند مانند آتشنشانان، كاركنان هلال احمر و …

 تاجيك بخش ديگري از اين ويژه برنامه را گفت‌وگو با فرزندان شهداي هسته‌اي ذكر كرد و گفت: آيتم آرشيوي از لحظات سال تحويل كه در جبهه‌ها بوده از ديگر قسمت‌هاي اين ويژه برنامه است.

 برنامه «يك هفت سين، يك هنرمند» عنوان مستندي 8 قسمتي است كه تاجيك به آن اشاره كرد و افزود: در قسمت مروري بر زندگي يك مستندساز اشاره مي شود و در قسمت هشتم همه مستندسازان دور يك سفره جمع مي شوند.

* ترويج سبك زندگي سالم در شبكه سلامت

 آبتين مهدي‌پور مدير شبكه سلامت ترويج سبك زندگي سالم را محوري‌ترين ماموريت اين شبكه ذكر كرد و گفت: امسال با برنامه‌هاي مستند، گفت‌وگو محور، انيميشن و تركيبي نوروز 94 را با هم ميهنانمان خواهيم بود.

 وي از برنامه 3 ساعته ويژه تحويل سال خبر داد و در تشريح آن افزود: در آخرين لحظات سال 93 با حضور در بيمارستان ها علاوه بر عيادت از بيماران خاطرات پزشكان عزيز را ورق مي‌زنيم .

 وي ضرباهنگ تند و پخش قطعات و پيام‌هاي آموزشي كوتاه را محور برنامه‌هاي شبكه سلامت معرفي كرد و گفت: در مستند «سواد راه روشن» زندگي‌نامه چهره‌هاي شاخص پزشكي در پنج قسمت توليد و در هفته اول سال پخش مي‌شود.

مهدي‌پور اضافه كرد: برنامه هايي را متناسب با ايام نوروز و مصرف غذاها و تنقلات و شيريني جات آماده كرده ايم كه «گنجيدن در پوست»يكي از اين برنامه هاست و در آن مشكلات چاقي مفرط تحليل مي‌شود و  همچنين در برنامه تركيبي «سپيدار» تلاش مي‌شود بهداشت سلامت و تكريم سالمندان به تصوير در آيد .

مدير شبكه سلامت در ادامه از پخش خاطرات پزشكان در برنامه « كوله بار راهيان نور» خبر داد و اضافه كرد: در برنامه «جوان بمانيم» در 15 قسمت 15 دقيقه‌اي موضوع جمعيت بررسي خواهد شد. وي همچنين از پخش 20 ساعت زيرنويس بهداشتي و سلامتي با عنوان رسانه مكمل خبر داد.

*21 فيلم سينمايي عيدي مخاطبان

مدير شبكه يك در نشست برنامه‌هاي نوروزي سيما، از بازگشت گروه كودك و نوجوان در سال 94 به اين شبكه خبر داد . 

محمد احساني در تشريح برنامه‌هاي كودكي كه قرار است به آنتن شبكه يك روانه ‌شود گفت: از ابتداي سال 94 برنامه‌هاي تاميني و از نيمه سال 94 پس از راه‌اندازي گروه ، برنامه‌هاي توليدي كودكان  و نوجوانان از اين شبكه پخش خواهد شد.

وي در تشريح برنامه‌هاي لحظه تحويل سال شبكه يك گفت: اين برنامه با نام اينجا آينده و با اجراي علي ضيا از همين حالا در شبكه پخش مي‌شود و هر شب در يكي از حوزه‌هاي حوزه‌ علم و فناوري، معارف اسلامي، حماسه و دفاع مقدس، ورزشي، اجتماعي، سياسي، فرهنگي و اقتصادي با حضور ميهمانان خود به گفت‌وگو خواهد نشست. اين برنامه در 9 بخش و شب عيد از ساعت 8 شب تا 2:30 بامداد مهمان مردم خواهد شد.

احساني از سريال «فوق‌سري» ساخته مهدي فخيم‌زاده به عنوان سريال نوروزي شبكه نام برد و گفت: فوق سري هر شب ساعت 10 پخش و ساعت 8 صبح و 14 بعدازظهر روز بعد بازپخش مي‌شود.

وي از تغيير برنامه سين مثل سريال خبر داد و افزود: اين برنامه با عنوان «روزگار مادري» با اجراي اميرحسين مدرس هر شب ساعت 11 روانه آنتن مي‌شود. همچنين برنامه «نشان مهرباني» به صورت مشاركتي با سازمان هلال‌احمر تهيه و در آن به ايثارگراني كه مستحق دريافت نشان هستند اين نشان اعطا مي‌شود.  همچنين ويژه برنامه‌هايي مرتبط به كاروان راهيان نور در ايام نوروز از شبكه اول سيما پخش مي‌شود .

 احساني آغاز پخش فيلم‌هاي نوروزي را همزمان با سه‌شنبه آخر سال اعلام كرد و گفت: 21 فيلم داخلي، خارجي و توليدي شبكه در ايام نوروز در باكس سينما يك پخش خواهد شد . 

مركز حاشيه» مديري روي آنتن شبكه سه

مدير شبكه سه در اين نشست از پخش سريال جديد مهران مديري با نام «مركز حاشيه» از ششم فروردين خبر داد . مير حسيني در تشريح برنامه‌هاي نوروزي شبكه سه سيما گفت: سريال مهران مديري در حال حاضر 90 قسمت نيست و در دو قسمت تهيه خواهد شد كه قسمت اول آن از ششم فروردين ساعت 23 روي آنتن مي‌رود. وي افزود از 29 اسفند تا پنجم فروردين هم سريال  «كوچه‌هاي خواب» متناسب با ايام فاطميه را آماده پخش كرده ايم  . مدير شبكه سه در تشريح برنامه ويژه تحويل سال گفت: «بهار نارنج» برنامه ويژه تحويل سال شبكه سه سيماست كه با تهيه‌كنندگي و اجراي احسان عليخاني از ساعت 19 تا 3 بامداد پخش مي‌شود. اين برنامه تركيبي است و در آن هنرمندان، ورزشكاران، خانواده شهدا با جانبازان و … حضور خواهند داشت، همچنين تلاش مي‌شود ارزش هاي ملي ـ مذهبي پررنگ تر از هميشه در اين برنامه به تصوير در آيد.

 مستند ورزشي «به رنگ طلا» با موضوع حاشيه بازي هاي اينچئون كره ، برنامه ديگري بود كه ميرحسيني به آن اشاره كرد و افزود: برنامه 15 قسمتي مهربانو هر روز ساعت 15:30 با محور الگوسازي زن مسلمان ايراني پخش مي شود و اجراي آن هر روز بر عهده يكي از بانوان هنرمند كشورمان خواهد بود . «مسابقه 103» با حضور 103 شركت‌كننده و با اجراي روشن پژوه و خانم هاشمي كه در 15 قسمت 150 دقيقه‌اي نوروز آينده روانه آنتن مي‌شود و «آب و آيينه» نيز برنامه زنده‌اي است كه هر شب ساعت 20 به مدت 100 دقيقه پخش مي‌شود .

 مدير شبكه سه سيما در ادامه در تشريح برنامه‌هاي ويژه نوروز اين شبكه گفت: برنامه هاي جذاب «مرگ آفرينان»، «چشم‌انداز»، «ديدني‌ها»، «سينما پشت پرده» و «نماي سه» در اين ايام پخش مي‌شوند . همچنين در برنامه «با من بخوان» براي اولين بار با شعرخواني بانوان روي آنتن مي رود . در برنامه «چراغ خانه» نيز، در هر قسمت زندگي بانواني كه با تلاش زياد كارهايي اثرگذار انجام داده‌اند به تصوير كشيده مي‌شود.

مير حسيني برنامه «135 درجه» را با موضوع راهيان نور از ديگر برنامه هاي نورورزي ذكر كرد .

*قند پهلو با شاعران تاجيكي

مدير شبكه آموزش سيما در اين جلسه در تشريح برنامه‌هاي نوروزي اين شبكه گفت: بنا به رويكرد شبكه در لحظه تحويل سال اين شبكه ويژه برنامه خاصي نخواهد داشت اما  در روزهاي ابتداي سال برنامه گفت‌وگو محور (talk show) «زندگي ما قصه نبود» روي آنتن خواهد رفت.

 حسين ساري افزود: اين برنامه ساختار ويژه‌اي دارد و به موارد نادر و شنيدني از سرگذشت و تجربه افراد در قالب يك گفت‌گو مي‌پردازد .

 وي در ادامه به ويژه برنامه قند پهلو ويژه ايام نوروز اشاره كرد و گفت: در ويژه برنامه اول سال رقابت بين شاعران فارسي‌زبان خواهد بود و شاعراني از كشور تاجيكستان و افغانستان نيز در اين مسابقه حضور خواهند داشت. قند پهلو مثل دوره‌هاي قبل هر شب ساعت 10 به آنتن مي‌رسد .

ساري مشاعره را ديگر برنامه توليدي ويژه نوروز دانست و افزود: اين برنامه بنا به تقارن نوروز با ايام فاطميه به «باغ ياس» تغيير نام داده است و ساعت 20 هر شب با اجراي اسماعيل‌آذر پخش مي‌شود.

 مدير شبكه آموزش از ادامه برنامه «دستان» در ايام نوروز خبر داد و در تشريح آن گفت: مجموعه دستان كه به حوزه موسيقي فاخر و ايراني توجه دارد با اجراي عباس سجادي در ساعات پاياني شب روي آنتن مي‌رود.

وي همچنين افزود: برنامه «راديو هفت» و سفيد در ايام نوروز نيز پخش مي‌شود. برنامه راديو هفت از ششم فروردين به تهيه‌‌كنندگي ضابطيان روي آنتن مي‌رود و سري جديد آن ارديبهشت پخش مي‌شود.

«آزمايش‌هاي عجيب» و «شگفتي‌هاي خلقت» دو مستند خارجي است كه در اين ايام از شبكه آموزش پخش مي‌شود. همچنين برنامه‌هاي كنكوري «فرصت برابر» و «كنكور 94» نيز روزانه و روتين در ايام نوروز روي آنتن مي‌رود.

* دو سريال و سه فيلم سينمايي در هر روز ويژه نوروز

مدير تامين برنامه شبكه نمايش نيز در اين نشست به دو رويكرد كلي شبكه نمايش اشاره كرد و گفت: در برنامه‌هاي نوروز فرصتي براي پخش آثار نمايشي جديد و بازپخش آثار قبلي است.

محمد حسام‌پور، ويژه برنامه سال تحويل اين شبكه را در بسته هاي 15 تا 20 دقيقه‌اي دانست و گفت: از ساعت 8 شب 29 اسفند دو فيلم جذاب و جديد از اين شبكه پخش مي‌شود .

وي اضافه كرد: در ايام نوروز 94، شبكه نمايش در ساعات 20،23 و  يك بامداد فيلم سينمايي پخش خواهد كرد. فيلم‌هاي ساعت 20 اغلب با ژانر خانوادگي و ملودرام و فيلم‌هايي كه در ساعت يك بامداد پخش مي‌شود مرتبط به سينماي كلاسيك است.

 حسام پور، از پخش فيلم‌هاي شاخص از سينما ژاپن، چين، كره‌جنوبي انگليس و هند خبر داد و گفت: علاوه بر فيلم‌هاي سينمايي دو سريال نيز ويژه اين ايام در كنداكتور شبكه وجود دارد. سريال كره‌اي «خانواده كينگ چه‌اون» از ششم فروردين روي آنتن مي‌رود و سريال ايراني «نشاني» كاري از رامبد جوان نيز هر شب بازپخش مي‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن