صفحه اصلی خبرها صلیب شکسته‌ی آمریکا

صلیب شکسته‌ی آمریکا

c t

کارگردان «هشت منفور» گفت که پرچم کنفدراسیون صلیب شکسته‌ی آمریکایی و مربوط به آن دوران لعنتی است.

داستان آخرین فیلم تارانتینو چند سال پس از جنگ‌های داخلی آمریکا اتفاق می‌افتد و با قرار دادن یک سرباز سیاه‌پوست از ارتش نیروهای شمال با بازی ساموئل ال.جکسون در کنار کلانتری که سرباز جنوبی بوده و یک ژنرال پیر از ارتش جنوب مسئله نژادپرستی نیروهای متحد جنوب را در کانون توجه قرار می‌دهد.

تارانتینو در این باره به نشریه تلگراف گفت که همزمان با ساخت این فیلم در یک سال و نیم گذشته اتفاقاتی به وقوع پیوست کاملا در هماهنگی با این موضوع بود. برای مثال پس از حادثه‌ی تیراندازی یک پلیس سفیدپوست به جوان ۱۸ ساله‌ی سیاه‌پوست در فرگوسن ایالات متحده‌ی آمریکا شاهد ناآرامی‌های زیادی در اعتراض به نژادپرستی بود.

او در ادامه گفت : «ناگهان مردم به شیوه‌ای متفاوت آغاز به صحبت درباره پرچم کنفدراسیون کردند. منظورم این است که من همیشه این پرچم را صلیب شکسته‌ی آمریکا می‌دانستم و حالا استفاده از آن ممنوع شده‌ است و نباید تصویر آن را بر وسائل مختلف استفاده کرد.»

کارگردان برنده جایزه اسکار در ادامه با اشاره به یک گفتگوی‌ قدیمی درباره خشونت زیاد موجود در فیلم‌های خود گفت که در طول ۲۵ سال گذشته خشن‌ترین سینما در میان کشورهای صنعتی متعلق به کشور ژاپن بوده است و همانطور که همه‌ می‌دانیم آمار خشونت در این کشور بسیار پائین است.

منبع :خبرانلاين

بارگذاری بیشتر در خبرها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از