خبرها

شهرزاد

نسیم ادبی:نقش من در مجموعه«شهرزاد»به نوعی لب تیغی است

 شهرزاد رویائی: او طی چند سال اخیر با بازی قوی در نقش های فرعی آثار تصویری، بیشتر به مخاطبان عرصه تصویر معرفی شده است.

 

او که در حوزه تئاتر، نمایش های موفق بسیاری  مثل«چشمهایش» به نویسندگی بهاره رهنما را کارگردانی کرده است در حال حاضر بازیگر نمایش «هتلی ها» به کارگردانی حمید آذرنگ است. همچنین از جمله آخرین فیلم های سینمایی در حال اکران با حضور او می توان «دوران عاشقی» و«ارغوان» را نام برد. در حال حاضر سریال های در حال توزيع پخش «شهرزاد» از شبکه نمایش خانگی و «معمای شاه» به کارگردانی ورزی با بازی متفاوت او در معرض تماشا است. وی پیش از این در سریال «ستاره حیات» نیز ایفای نقش کرده بود. وی در هیچ یک از کارهای تصویری  تاکنون نقش بلندی ایفا نکرده ، اما بیان و شیوه خاص بازی او همان نقش های کوتاه را برای مخاطب عمیق جلوه داده است. علاوه بر این حضور او در سریال شهرزاد و ایفای نقش حمیرا خواهر بزرگ شهرزاد پر رنگ خواهد شد. علاوه بر این شخصیت حمیرا به نوعی متفاوت از فضای تلخ «شهرزاد» پرداخته شده است.وی درباره حضور در دو سریال در حال پخش «شهرزاد» و «معمای شاه» و همچنین سایر فعالیت هایش به گفتگو پرداخته است.
اغلب نقش افرادی محکم و قوی را بازی می کنید، حتی در سینمایی «دوران عاشقی» با وجود اینکه نقش زنی شکست خورده ، اما مغرور را بازی کردید و چطور شده که در نقش حمیرا زنی سطحی ، ضعیف را بازی کردید؟
– من در تئاتر نقش های بسیار متفاوتی بازی کرده ام ، اما در تصویر بیشتر چنین نقش هایی بر عهده داشته ام. معتقدم اگر نقش های متفاوتی بازی کنم ، قطعا توانایی بازیگری ام بیشتر می شود. اتفاقا آقای فتحی بعد از تماشای نمایش «عامدانه ، عاشقانه و قاتلانه» با حضور من، برای بازی در نقش حمیرا من را انتخاب کردند. برای خودم هم جالب بود که چرا بعد از نمایش به این تلخی برای بازی در نقش حمیرا انتخاب شدم. به نظرم نقش کوتاه ، اما بسیار جالب است.
درباره نقش و چگونگی شخصیت پردازی حمیرا توضیح دهید.
–  نقش من و آقای ناصرنصیر به نوعی نقش های لب تیغی است ، چرا که نباید به تیپ نزدیک شود. این شخصیت در عین اینکه جدا از فضای تلخ قصه عمل می کند ، در عین حال در ادامه قصه بخش هایی از تلخی زندگی او را هم خواهیم دید. حمیرا گرچه تیکه های تلخی به زبان می آورد و به نظر نسبت به خواهرش شهرزاد حس حسادت دارد ، اما این حسادت ها به دلیل کمبود های درونی اوست. خانواده نسبت به او اجحاف کرده اند و او دچار کمبود هایی در عین مهربانی است. حمیرا شخصیتی دو گانه است. رفتارهای تند و عصبی دارد. آقای فتحی سعی داشتند نقش من و آقای ناصر نصیر کمی تلخی فضا را کم کند. زندگی حمیرا همچون خواهرش توسط بزرگ آقا استثمار شده است.   
برای بازی در این نقش چه ظرافت هایی را به کار گرفتید آیا ایده هایی از شما به این نقش اضافه شده است؟
–  بله. خوشبختانه آقای فتحی نسبت به ایده هایی جدید استقبال می کنند. نقش من و آقای ناصر نصیر به خاطر تفاوتی که نسبت به سایر نقش های قصه دارد کمی دشوار بود. ما گاهی بداهه هایی به دیالوگ ها اضافه می کردیم. در واقع در حین اتود بداهه هایی می گفتیم که در صورت رضایت حسن فتحی هنگام تصویر برداری از بداهه ها استفاده می کردیم. من سعی کردم فشار های درونی این کاراکتر را با رفتارهای تند مثل تند غذا خوردن و تند حرف زدن و… نشان دهم. در ادامه قصه شاهد تکه کلام و رفتارهایی از این نقش خواهید بود.
بیشتر بازی شما در کنار کدام یک از بازیگران بوده و از نظر حرفه ای بیشتر از بازی با چه کسی رضایت داشته اید؟
– خوب من قبلا با هیچ کدام از این بازیگرها همبازی نبوده ام. البته با خانم سهیلا رضوی در یک تله فیلم بازی کردم و نسبت به بازی هم آشنا بودیم ، همچنین او از بازیگران حرفه ای تئاتر بئده است. از طرفی سایر افراد خانواده حمیرا نیز همگی بازی های خاص و حرفه ای دارند. همکاری با شهاب حسینی مثل همیشه راحتی و انرژی خوبی به همراه داشته است. به هر حال برای تک تک بازیگران همکاری و بازی در مقابل علی نصیریان یک اتفاق بسیار فوق العاده محسوب می شود.من واقعا به خاطر تجربه بازی در مقابل علی نصیریان افتخار می کنم. بازی او حتی پشت صحنه نیز همه ما را شگفت زده می کرد.
همکاری با کارگردان سریال ، حسن فتحی را چگونه دیده اید؟
– آقای فتحی تئاتری درجه یک است و تحصیلات آکادمیک دارد و تئاتر هم کارکرده است. دست بازیگر را باز می گذارد و این برای من و همه بازیگران بسیار خوشایند است. او عاشق بازیگر باهوش است. برای من و ناصر نصیر به خاطر نقش متفاوت از سایرین ، توجه او به ایده های ما وحمایت وی، اهمیت زیادی داشته است. در کل از همکاری با حسن فتحی لذت بردم.
آیا حضور شما درسریال «شهرزاد» پر رنگ خواهد شد؟
– بله در ادامه قصه شرایط طوری می شود که حمیرا را بیشتر می بینیم.
درباره حضور در سریال «معمای شاه» و نقشتان توضیح دهید؟
– در سریال «معمای شاه» نقش دختری خواننده را بازی می کنم. خواننده ای که پيش از انقلاب آواز مي خوانده و در ادامه هم در دربار مورد سوء استفاده قرار گرفته است. هنوز پایان قصه این دختر را نمی دانم ، اما کلیت نقش همین است. وقتی فیلمنامه را خواندم به نظرم نقش واقعی بوده و درواقع در آن زمان و یا دوره های مختلف جوانانی به این نحو دچار شرایط بد قرار گرفته اند و می دانم که چنین قصه ای دروغ نیست.
کلیت سریال «معمای شاه» و همکاری با محمدرضا ورزی را چطور می بینید؟
 ببینید! جمعه شب بعد از پخش سریال با خودم فکر می کردم که عجب سریال خوش ساختی از آب در آمده است. اینکه فیلمنامه تا چه حد به تاریخ نزدیک بوده و جهت گیری ها در محتوای داستان به چه صورت بوده است بحث من نیست ، بلکه از نحوه پرداخت سریال، بازی ها، دیالوگ ها و گریم سخت و حرفه ای کار صحبت می کنم. به نظرم برخوردها و گریم واقعا باور پذیر است.
در کل سمت و سوی سریال ها را چطور می بینید.
– به نظرم با توجه به اینکه در دورانی مخاطبان نسبت به سریال تلویزیونی حالت تدافعی داشتند ، اما امروز خوشبختانه سریال های «کیمیا» ، «معمای شاه»، «شهرزاد» و «نفس گرم» به خوبی توانسته اند مخاطب را جذب کنند. من در اطراف خودم شاهد پر مخاطب بودن هر یک از این سریال ها هستم و از این بابت خوشحالم.
شما در گذشته نمایش هایی را کارگردانی کردید ، آیا قصد کارگردانی و یا نویسندگی اثری جدید را بر عهده دارید؟
– من سال گذشته نمايشنامه خوانی «برنارد آلبا» را بر عهده داشتم و دوست دارم این نمایش را روی صحنه ببرم ، البته اجرای این نمایش هزینه های زیادی را به همراه دارد و در صورت تامین این هزینه ها قطعا برای اجرای این نمایش به کارگردانی خودم اقدام می کنم.
درباره حضورتان در نمایش «هتلی ها» بگوئید.
– نقش م در نمایش «هتلی ها» نقشی سخت و متفاوت است. فردی معتقد که بنا به دلایلی رشته پزشکی را رها می کند و به دنبال مردی که عاشق اوست می رود. مرد از خانواده ای متفاوت است ، اما در ادامه راه دوباره به افکار خانواده خود می پیوندد.این نمایش تا 17 آذرماه اجرا خواهد شد.
چه فعالیت هایی برای آینده انجام خواهید داد؟
–  در حال حاضر بعد از نمایش «هتلی ها» احتمالا تا آخر سال در هیچ نمایشی بازی نخواهم کرد. خوشبختانه نمایش «هتلی ها» فشار نمایش « عامدانه ، عاشقانه و قاتلانه» را کم کرده است ، اما دیگر از بازی در قصه های تلخ خسته شده ام. احتمالا تنها فعالیتم حضور در فیلم سینمایی «پلیس بازی» به کارگردانی پیمان قاسم خانی خواهد بود. انقدر خسته ام که دوست دارم در یک فیلم و یا سریال طنز بازی کنم و فضایی شاد داشته باشم.

منبع:بانی فیلم

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن