خبرها

جذاب ترین فیلم های علمی- تخیلی سال 2015

جذاب ترین فیلم های علمی- تخیلی سال 2015

سال 2015 سال مهمی برای علاقه مندان پرده رویایی سینماست و طرفداران ژانر فانتزی و علمی- تخیلی نیز از این عیش عظیم بی نصیب نیستند. امسال بازار فیلم های سریالی گرم است و حتی قرار است قسمت تازه ای از سری جنگ ستارگان هم به نمایش دربیاید.
جذاب ترین فیلم های علمی- تخیلی سال 2015+تصاویر

 سال 2015 سال مهمی برای علاقه مندان پرده رویایی سینماست و طرفداران ژانر فانتزی و علمی- تخیلی نیز از این عیش عظیم بی نصیب نیستند. امسال بازار فیلم های سریالی گرم است و حتی قرار است قسمت تازه ای از سری جنگ ستارگان هم به نمایش دربیاید.

فیلمی که به خودی خود مهم تر از بسیاری از ادامه های فیلم های سریالی دیگر است، اما این تمام ماجرا نیست و کارگردانان جوانی که تخصص شان فیلم های علمی- تخیلی و پرماجراست، امسال به گیشه ها هجوم خواهند آورد. اما صبر کنید، جورج میلر، خالق سری «مکس دیوانه» مشغول ساختن چهارمین قسمت این مجموعه است تا نشان بدهد همچنان دود از کُنده بلند می شود. بیایید فهرست مهم ترین و جذاب ترین فیلم های علمی- تخیلی و فانتزی امسال را با هم مرور کنیم و بی صبرانه منتظر دیدن شان بنشینیم.
Jurassic World
همیشه پای یک هیولا در میان است
 
فیلم های علمی- تخیلی سال 94 را بشناسید
 
 
کارگردانی چهارمین فیلم ژوراسیک (بعد از سری فیلم های پارک ژوراسیک)، به کالین ترورو رسیده است. کارگردانی که او را با فیلم مستقلی با موضوع هیجان انگیز سفر در زمان به نام «امنیت تضمین نمی شود» Safety Not Guaranteed به یاد داریم.
این بار، بیست و دو سال پس از ماجراها و اتفاقات پارک ژوراسیک (1993)، جزیره ایلانیوبلار به یک پارک تفریحی با مضمون دایناسورها تبدیل شده و همه چیز عادی است. تا اینکه یک دانشمند تصمیم می گیرد یک ابر- دایناسور بسازد، دایناسوری که از کنترل خارج می شود و همه چیز را به هم می ریزد.
کارگردان: کالین ترورو
بازیگران: کریس پرات، بریس دالاس هوارد، جودی گریر
تاریخ اکران: خرداد 1394
Terminator: Genisys
دوباره از اول
 
فیلم های علمی- تخیلی سال 94 را بشناسید
 
آرنولد شوارتزنگر به پنجمین قسمت از موفق ترین سری فیلم هایش باز خواهد  گشت تا بار دیگر نقش آدم آهنی را که از آینده آمده، بازی کند. البته این بار سن آن آدم آهنی بالاتر رفته و این موضوع اصلا مشکلی در منطق داستان پیش نمی آورد، زیرا جیمز کامرون توضیح داده که پوست و گوشتی که روی اسکلت آهنی ترمیناتور را می پوشاند، می تواند مثل پوست و گوشت انسان معمولی پیر شود.
گفته می شود در قسمت پنجم از این سری، یک ترمیناتور فضایی روی زمین می آید تا پدر و مادر سارا کانر را که تازه با هم ازدواج کرده اند، نابود کند تا سارا هرگز به دنیا نیاید. به این ترتیب ترمیناتور 5، پیش درآمدی بر قسمت اول این سری خواهدبود که زمان رخ دادن آن سال 1983 بود. به این ترتیب در ترمیناتور 2015 باید منتظر فضای دهه های 40 و 50 باشیم.
کارگردان: آلن تیلور
بازیگران: آرنولد شوارتزنگر، امیلیا کلارک، جی. کی. سیمونز
تاریخ اکران: تیر 1394
ANT-Man
آن مرد کوچک می شود
فیلم های علمی- تخیلی سال 94 را بشناسید
مرد مورچه ای هم یکی دیگر از فیلم های ابرقهرمانی است که این امسال می تواند کلی طرفدار برای خود دست و پا کند. طبق معمول این یکی هم براساس کمیک بوکی به همین نام ساخته شده است. کمیک بوکی از سری کمیک بوک های انتشارات معروف «مارول کمیکس» که تا به حال عنوان کمتر شناخته شده ای بوده است. 
داستان فیلم هم درباره مردی است که می تواند به اندازه مورچه ها کوچک شود و با آنها ارتباط برقرار کند. مرد مورچه ای درواقع کلاهبرداری به نام اسکات لانگ (با بازی پل راد) است که می خواهد برای نجات جهان، به مخترعی به نام هنگ پیم (مایکل داگلاس) کمک کند.
کارگردان: پیتون رید
بازیگران: هیلی اتول، پل راد، اونجلین لیلی، مایکل داگلاس
تاریخ اکران: تیر 1394
MadMax: FuryRoad
مکس دوباره دیوانه می شود
فیلم های علمی- تخیلی سال 94 را بشناسید
جورج میلر سراغ مشهورترین سری فیلم های خود، یعنی سری فیلم های «مکس دیوانه» رفته است و می خواهد چهارمین فیلم از این سری را از اواخر اردیبهشت به سالن های سینما بفرستد. در این فیلم که «جاده خشم» نام گرفته، دیگر خبری از مل گیبسون نیست و تام هاردی نقش مکس را بازی می کند. 
در این فیلم آخرالزمانی، مکس دیوانه با فوریوسا (با بازی شارلیز ترون) متحد شده است تا علیه گروه دیگری به رهبری ایمورتان جو (با بازی هاگ کیزبایرن) بجنگد. جورج میلر برای ساخت این فیلم به جای آنکه از یک فیلم نامه استفاده کند، از استوری بوردهای پرجزئیات بهره گرفته است که نتیجه آن، آن طور که از تریلرهای فیلم بر می آید، صحنه های تعقیب و گریز و انفجارهای خیره کننده و نفس گیر بوده است.
کارگردان: جورج میلر
بازیگران: تام هاردی، شارلیز ترون، هاگ کیز بایرن، نیکولاس هالت، زویی کراویتس
The Divergent Series: Insurgent
شورش بادلیل
فیلم های علمی- تخیلی سال 94 را بشناسید
سری های «واگرا» نام مجموعه ای سه جلدی به قلم «ورونیکا راث» است که موضوع اقتباس فیلم هایی با همین نام قرار گرفته است. فیلم «شورشی» دومین فیلم از این مجموعه است که رابرت شونکه آن را کارگردانی می کند. در جهان ناکجاآبادی این فیلم، آزمون های استعدادیابی به طرز عجیب و غریبی اشتباه از آب در می آید و آدم های بااستعداد را دچار دردسرهایی باورنکردنی می کند. فور (با بازی نئوجمیز) و تریس (با بازی شایلین وودلی) دو شخصیت اصلی فیلم هستند که از دست یک نابغه شیطان صفت به نام جنین متیوز (کیت وینسلت) باید بگریزند. آنها باید پیش از آنکه خیلی دیر شود، به راز این جهان وحشتناک دست پیدا کنند. نخستین فیلم این مجموعه با عنوان «واگرا». آن قدری هیجان انگیز و جذاب بود که منتظر بخش دوم آن بمانیم.
کارگردان: رابرت شونتکه
بازیگران: شایلین وودلی، تئو جیمز، کیت وینسلت، میلس تلر
تاریخ اکران: فروردین 1394
Tomorrowland
سرزمین رویایی
فیلم های علمی- تخیلی سال 94 را بشناسید
دومین فیلم اکشن بِرَد بِرد (بعد از ماموریت غیرممکن: پروتکل شبح)، حتی پس از به نمایش درآمدن تریلر فیلم، رمزآولد و سحرآمیز باقی مانده است. سرزمین فردا مکان سحرآمیزی است که می توانید با لمس کردن یک پین مخصوص، آن را ببینید. جورج کلونی هم نقش کسی را بازی می کند که از این سرزمین رویایی اخراج شده یا یک چیزی در همین مایه ها. 
در این سرزمین، شهری آینده گون و یک شخصیت جذاب نیز هست. دیگر اینکه حرف های مرموزی به گوش می رسد که براساس آنها دامون لیندلوف، یکی از نویسندگان سریال لاست، روی فیلم نامه فیلم کار کرده است. ما هم نه تنها از این همه رمز و راز خسته شده ایم، بلکه بی صبرانه منتظر نمایش فیلم هستیم!
کارگردان: بِرَد بِرد
بازیگران: جورج کلونی، دارن شهلاوی، بریت روبرتسون
تاریخ اکران: 22 می 2015
Maze Runner: The Scorch Trials
بدو توماس بدو
فیلم های علمی- تخیلی سال 94 را بشناسید
 
پس از موفقیت نسبی اولین فیلم دونده هزارتو، سازندگان آن تلاش می کنند این فیلم را هم مانند سری فیلم های سری های گرگ و میش و بازی های گرسنگی به رویدادی سالانه تبدیل کنند. در پایان فیلم اول که در سال 2014 اکران شد، توماس و دوستان اش سرانجام موفق شدند از هزارتو بیرون بیایند، اما چالش ها به پایان نرسیده و آنها باید دنبال پاسخ پرسش های جدید باشند. 
آنها به گروهی از مبارزان می پیوندند تا با هم در برابر گروه شیطانی WCKD ایستادگی کنند، اما آنها به قدری که فکر می کنند آزادی و اختیار عمل ندارند. سری فیلم های دونده هزارتو از روی سری کتاب هایی به همین نام نوشته جیمز دشنر ساخته می شود. جیمز دشنر قسمت سوم این سری را در سال 2011 با عنوان «دونده هزارتو: درمان مرگ» منتشر کرده است.
کارگردان: وزبال
بازیگران: دیلان اوبرایان، توماس سنگستر، کایاسودلاری
تاریخ اکران: شهریور 1394
Mission Impossible 5
مردی برای ماموریت های غیرممکن
فیلم های علمی- تخیلی سال 94 را بشناسید
قسمت چهارم سری فیلم های ماموریت غیرممکن که عنوان آن پروتکل شبح بود، موفقیت چشم گیری به دست آورد و امیدواریم قسمت پنجم هم به اندازه فیلم قبلی جذاب و دیدنی باشد. هنوز جزئیات زیادی درباره داستان در دست نیست و منتظریم ببینیم فیلم در قسمت جدیدش سراغ کدام موضوع کلاسیک خواهدرفت تا با موضوع اصلی ترکیب کند و آیا باز در این فیلم تام کروز را در حال صخره نوردی و ساختمان نوردی خواهیم دید یا نه. نکته ای که انتظارهای ما را بالا می برد، ترکیب کارگردان و فیلم نامه نویس این فیلم است. کریستوفر مک کواری، کارگردان فیلم، فیلم نامه مظنونین همیشگی را در کارنامه اش دارد و در دروپیرس، فیلم نامه نویس فیلم، فیلم نامه نویس مرد آهنی 3 بوده است.
کارگردان: کریستوفر مک کواری
بازیگران: تام کروز، جرمی رنر، پائولاپاتون، سیمون پگ
تاریخ اکران: دی 1394
The Hunger Games: Mockingiay Part 2
پایانی برای کتنیس اوردین
فیلم های علمی- تخیلی سال 94 را بشناسید
«زاغ مقلد؛ قسمت دوم» چهارمین و آخرین فیلم از سری فیلم های بازی های گرسنگی است تا سرانجام کشمکش قدرت میان پرزیدنت آلماکوین و پرزیدنت اسنو را مشخص کند. زاغ مقلد قسمت اول درست در جایی به پایان رسید که داستان کتاب سوزان کالینز وارد تاریک ترین قسمت اش می شود. 
کارگردان: فرانسیس لاورنس
بازیگران: جنیفر لاورنس، جولیا نه مور، دونالد ساترلند
تاریخ اکران: آبان 1394
Spectre
باند، جیمز باند
فیلم های علمی- تخیلی سال 94 را بشناسید
بعد از موفقیت فیلم قبلی جیمز باند، یعنی اسکای فال، در گیشه و از نگاه منتقدان، بار دیگر قرار شده است دنیل گریک نقش مامور 007 را بازی کند. حتی سام مندس، کارگردان اسکای فال، بار دیگر به عنوان کارگردان فیلم جدید جیمز باند انتخاب شده تا موفقیت فیلم قبلی را تکرار کند. سرپرستی فیلم نامه اسپکتر هم به جان لوگان سپرده شده تا تمام نیروهای خلاق لازم برای ساخت یک  جیمز باند پرماجرا را آن هم در آستانه 50 سالگی سری فیلم های جیمز باند، شاهد باشیم. 
یکی از جذاب ترین بازیگران سینما، یعنی کریستوفر والتز هم قرار است نقش منفی این فیلم را بازی کند. اسپکتر نام یک سازمان تروریستی خیالی است که نابغه ای شیطان صفت به نام ارنست استاور و بلوفلد هدایت آن را به عهده دارد.
کارگردان: سام مندس
بازیگران: دانیل کریگ، کریستوفر والتز، رالف فینس، مونیکا بلوچی
تاریخ اکران: آبان 1394
منبع:برترین ها

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن