خبرها

فهرست 32 فیلم احتمالی بخش سودای سیمرغ

fajr 32

از میان فیلم هایی که فرم جشنواره فجر سی و چهارم  را برای بخش سودای سیمرغ پر کرده‌اند، میتواند شانس 32 فیلم بیشتر از سایر آثار باشد.فهرست 32 فیلم اختمالی بخش سودای سیمرغ این دوره به شرح زیر است:

 
*آبنبات چوبی؛
محمد حسین فرحبخش،در مورد آخرین فیلمش یعنی « آبنبات چوبی» می گوید: « فیلم من هیچ خط قرمزی را رد نکرده است». «آبنبات چوبی » فیلمی اجتماعی است که در فضای رئال ساخته شده است. «زندگی خصوصی» و «مستانه» از آثار قبلی این کارگردان سینما است.
پیش بینی باشگاه خبرنگاران جوان/ آیا این 32 فیلم به بخش سودای سیمرغ را می یابد؟

*آخرین بار سحر را کی دیدی؟
سعید آقاخانی به خاطر بازی در «خداحافظی طولانی» فرزاد موتمن سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد را از فجر 33 دریافت کرد. بعد از موفقیت نسبی این فیلم در جشنواره فجر سال قبل،‌اکران «خداحافظی طولانی»  با مشکلاتی روبرو شد و به شکست در گیشه منتهی شد. « آخرین بار سحر رو کی دیدی » فیلم امسال فرزاد موتمن است که بازیگرانی مثل آتیلا پسیانی ،‌فریبرز عرب‌نیا و. روشنک گرامی در آن ایفای نقش کرده‌اند.
*آه ای عبدالحلیم؛
سومین تجربه احسان عبدی پور در مقام کارگردانی با مهتاب کرامتی بعنوان تهیه‌کننده،‌« آه ای عبدالحلیم» است. این فیلم در اواخر مهر ماه در بوشهر کلید خورده است و به نظر می‌رسد مشکلی برای حضور در جشنواره امسال را نداشته باشد.

*امکان مینا؛
وقتی به کارنامه کمال تبریزی در مقام کارگردانی نگاه می اندازیم ، این موضوع را در میابیم که وی همواره با فیلم هایش در جشنواره فجر موفق بوده است و همچنین توانسته مخاطبان زیادی را جذب سینما کند. «مارمولک»،‌ »لیلی با من است» ،‌«مهر مادری»،‌ «گاهی به آسمان نگاه کن» از فیلم‌های موفق این کارگردان در ایران است.
«امکان مینا»جدیدترین اثر کمال تبریزی در صورت آماده‌سازی می‌تواند یکی از فیلم‌های بخش مسابقه فجر 34 باشد. این فیلم با تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی و با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی ساخته می‌شود.

*بادیگارد؛
همواره نام ابراهیم حاتمی‌کیا برای جشنواره فجر، تداعی کننده آثار بیاد ماندنی در سینمای ایران است. از «آژانس شیشه‌ای» گرفته تا«چ». این‌بار نیز حضور پرویز پرستویی بعنوان نقش اول فیلم «بادیگارد» در کنار حاتمی‌کیا بسیار هیجان‌انگیز است که بی تردید عبور از کنار نام این کارگردان برای هیات انتخاب دشوار خواهد بود و به احتمال فراوان «بادیگارد» نخستین اکران خود را در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر تجربه خواهد کرد.

پیش بینی باشگاه خبرنگاران جوان/ آیا این 32 فیلم به بخش سودای سیمرغ را می یابد؟
*بارکد؛
«بعد از ظهر سگی» ،‌«ضد گلوله»،‌«خط ویژه» و «عصر یخبندان» ، همگی از فیلم‌های مخاطب پسند در سینمای ایران بوده که مصطفی کیایی کارگردان آنها را بر عهده داشته است. این بار نیز کیایی با «بارکد» به فکر حضور در جشنواره فیلم سی و چهارم است. نکته جالب در مورد مصطفی کیایی این است که هر پنج اثری سینمایی را خودش نویسندگی کرده و از این بابت او یک کارگردان متمایز است. بهرام رادان ،‌سحر دولتشاهی و محسن کیایی، سه شخصیت اصلی «بارکد» اند که یک کمدی اجتماعی با شاخصه های منحصر به کیایی است.

پیش بینی باشگاه خبرنگاران جوان/ آیا این 32 فیلم به بخش سودای سیمرغ را می یابد؟
*به دنیا آمدن
«به دنیا آمدن» چهارمین ساخته بلند سینمایی محسن عبدالوهاب است که تدوین این فیلم نیز حدود یک ماه پیش به پایان رسیده است . هدایت هاشمی و الهام کرد از بازیگران مهم این دو فیلم است. گفته می شود در این فیلم به حوادث و رویدادهای سال 88 نیز پرداخته می‌شود.

*پرسه در شهر لاجوردی؛
با توجه به گفته های محمد علی نجفی « پرسه در شهر لاجوردی» آخرین اثر سینمایی او ، از لحاظ کمی و کیفی مشکلی برای حضور در جشنواره فجر امسال ندارد . این کارگردان بعد از یازده سال دوری از سینما،‌امسال خود را برای حضور در فجر سی و چهارم آماده می‌کند.

*خرمگس؛
محمدرضا هنرمند که از سال 61، با «مرگ دیگری» به سینما آمد، در این سالها نشان داده است که هم توانایی ساخت ملودرام‌های اجتماعی نظیر سریال تلویزیونی «زیر تیغ» و «دیدار» را دارد و هم در بخش طنز فیلم‌های سینمایی مانند «مرد عوضی» را کار کند. او پس از 14 سال دوری از سینما «خرمگس» را برای فجر سی و چهارم آماده می‌کند.

خشکسالی و دروغ؛
اختلاف باران کوثری با پدرام علیزاده و جایگزین شدن پگاه آهنگرانی در فیلم «خشکسالی و دروغ» ،در ماه های اخیر،خبرساز بود.
این فیلم دومین اثر علیزاده بعد از ساختن «آخرین سرقت» بوده و می تواند در زمره آثار نهایی جشنواره سی و چهارم با سایر فیلم‌ها رقابت کند.

*خشم و هیاهو؛
هومن سیدی در این‌سالها نشان داده است از پنجره‌ای جدید به سینما نگاه می کند. وی با «آفریقا»،‌ »سیزده» و «اعتراف ذهن خطرناک من» جوایز متعددی را در ادوار مختلف جشنواره فجر دریافت کرده است. این بار «خشم و هیاهو» در صورت رسیدن به بخش رقابت فجر 34،‌می‌تواند از فیلم‌های جذاب این دوره باشد.

پیش بینی باشگاه خبرنگاران جوان/ آیا این 32 فیلم به بخش سودای سیمرغ را می یابد؟
*دختر؛
یکی از نکات جالب فیلم «دختر»، همکاری رضا میرکریمی بعنوان کارگردان و مهران کاشانی در مقام نویسنده است. این دو نفر، در فیلم تحسین شده «زیر نور ماه» نیز با هم همکاری داشته‌اند. «دختر» با محوریت بررسی معضلات زندگی دختران جوان طبقه سنتی جامعه، نوشته شده است.

*دراکولا؛
بعد از موفقیت عطاران با «خوابم میاد» و «ردکارپت» این‌بار «دراکولا» اثر جدید این کارگردان محبوب سینما است که در ژانر طنز ساخته شده است. تهیه کننده « دراکولا » علی سرتیپی که می‌تواند رقیب خوبی برای فیلم‌های دیگر جشنواره سی و چهارم باشد .

*ربوده شده
مخاطبان سینما بیژن میرباقری را با فیلم موفق «ما همه خوبیم» که کاندید دریافت ده سیمرغ در جشنواره 23 فجر شد می شناسند. وی همچنین در فیلم محمد (ص) مجیدی، بازنویسی فیلم‌نامه را بر عهده داشت. این بار کارگردانی «ربوده شده» بر عهده اوست که بازیگرانی مانند سروش صحت و نیکی کریمی در آن ایفای نقش می‌کنند و این فیلم برای جشنواره سی‌ و چهارم آماده می‌شود ،‌تهیه کننده «ربوده شده» جواد نوروزبیگی است.

*رسوایی 2؛
هر چند مسعود ده‌نمکی در جشنواره‌های فجر، موفقیت چندانی نداشته است،‌اما همواره فیلم‌های او با استقبال بی‌نظیر مردم روبرو شده است و از این بابت ده‌نمکی یک فرد متمایز در جذب مخاطب سینماست. آنچه از «رسوایی2 » به گوش می رسد،‌این است که آخرین اثر ده نمکی نیز همانند «رسوایی1» یک فیلم کنجکاوبرانگیز برای مخاطب است.

پیش بینی باشگاه خبرنگاران جوان/ آیا این 32 فیلم به بخش سودای سیمرغ را می یابد؟
*رگ خواب؛
 «رگ خواب» یک فیلم اجتماعی است و داستان زنی را روایت می‌کند که به واسطه روابطی که برقرار می‌کند دچار مشکلاتی می‌شود . کارگردان و تهیه‌کننده این فیلم حمید نعمت الله است و این اثر از 13 ام آذرماه کلید خورده است. «بی‌پولی» یکی از آثار موفق نعمت الله بود که در جشنواره فجر بیست و هفتم درخشید.

*سیانور؛
هفتمین همکاری مشترک بهروز شعیبی در مقام کارگردان با سید محمود رضوی بعنوان تهیه‌کننده،‌ « سیانور » است. بعد از موفقیت این کارگردان با «دهلیز» ، این‌بار باید دید « سیانور » با بازیگران متعدد همچون بابک حمیدیان فیلم مورد پسند هیات انتخاب و داوران جشنواره و همچنین علاقمندان سینما خواهد شد؟!

*عقربه روی 220؛
علیرضا امینی،‌کارگردان نویسنده و تدوینگر سینماست که از جمله آثار موفق وی می‌توان به «دانه‌های ریز برف» و « نامه‌های باد» اشاره کرد.امینی با توجه به مشکلات فراوان ،‌«عقربه‌ روی 220» را برای این دوره فجر آماده می‌کند . حامد بهداد و هدیه تهرانی از بازیگران این فیلم هستند و تهیه‌کنندگی این اثر را هومن کبیری عهده‌دار است.

*فراری؛
«فراری» نام بیستمین اثر علیرضا داودنژاد است که فیلم‌نامه آن را کامپوزیا پرتوی نوشته و تهیه‌کنندگی آن نیز بر عهده جهانگیر کوثری است. «فراری» درباره دختری است که از شهرستان به تهران می‌آید و تلاش می کند تا با ماشین هشت میلیاردی عکس یادگاری بگیرد.

*قشنگ و فرنگ؛
وحید موسائیان در فیلم جدیدش یعنی «قشنگ و فرنگ» زندگی دو پزشک را روایت می‌کند. نکته جالب این فیلم بازی‌ هانیه توسلی در نقش مادر رضا کیانیان ، یکی از پزشکهای داستان است.نقش توسلی در « قشنگ و فرنگ » نشان می دهد که باید این فیلم از گریم قوی بهره ببرد.
*کفش‌هایم کو؟؛
«کفش‌هایم کو» تازه‌ترین اثر کیومرث پوراحمد است که همانند کارهای قبلی‌اش نویسندگی این اثر را نیز بر عهده دارد. این کارگردان ، امید دارد فیلم جدیدش درجشنواره  فجر امسال به بخش رقابت‌ی راه پیدا کند.این کارگردان با سابقه درحالی به موفقیت‌های مختلفی با فیلم‌هایش مانند «اتوبوس شب» رسیده است ، که اثر قبلی‌اش یعنی «50 قدم آخر» زیاد دیده نشد.
براي مشاهده جزئيات كامل خبر اينجا كليك كنيد.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن