','

' ); } ?>
خبرها

جنس صدای محسن چاووشی خیلی با فضای ˝شهرزاد˝ هماهنگ نیست

ramin naser nasr

بازیگر نقش هوشنگ در سریال ˝شهرزاد˝ می‌گوید این مجموعه به واسطه ریزبینی حسن فتحی پر از جزئیاتی است که کار را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند، هرچند ضعف‌هایی نیز دیده می‌شود.

به گزارش B3dArt ,رامین ناصرنصیر بازیگر نقش “هوشنگ” در سریال پرمخاطب “شهرزاد” در گفت‌وگو با هنرآنلاین درباره ویژگی‌های این نقش، گفت: هوشنگ یکی از اعضای خانواده شهرزاد است و جزو آدم‌هایی که سعی می‌کند با خوش‌خدمتی کردن در این سلسله‌مراتب اجتماعی، جای بهتری برای خودش پیدا کند و به منفعت‌هایی برسد و در این خوش‌خدمتی کردن، به بزرگ آقا نزدیک شود تا به مدارج بالاتری دست یابد.

وی ادامه داد: در واقع این نقش یک ما به ازای بیرونی دارد و از قدیم تاکنون نیز از این دست آدم‌ها و ویژگی آن‌ها بسیار دیده می‌شود. به نوعی در فرهنگ‌هایی که یکسری از آدم‌ها عاشق قدرت هستند و عاشق مجیز شنیدن، متأسفانه آدم‌های مجیزگو هم همیشه دیده می‌شوند و این شکلی رشد پیدا کردن در جامعه همیشه وجود داشته و دارد. بنابراین نمونه‌های بسیاری در دور و اطرافمان از این دست آدم‌ها می‌توانیم پیدا کنیم.

بازیگر نمایش “چمدان” که این روزها در سالن اصلی تئاتر شهر در حال اجراست، درباره ساخت فاز دوم سریال “شهرزاد” نیز بیان کرد: درباره فاز دو این سریال به ما هم اخباری رسیده است، اما هنوز به طور قطع چیزی مشخص نشده و احتمالاً اردیبهشت‌ماه فاز دوم سریال کلید می‌خورد، اما هنوز چیزی قطعی نشده است.

ناصرنصیر درباره حضور پربار شخصیت هوشنگ در فاز دوم این سریال نیز اظهار کرد: از آنجایی که قصه فاز دوم کامل نوشته شده و آماده است، بله از یک جایی به بعد به خصوص در فاز دو با توجه به تلاشی که هوشنگ در این امر دارد، موفق می‌شود خودش را به مدارج بالایی برساند و در شهربانی خدمت کند و پست‌های حساس‌ و مهم‌تری بگیرد تا هم بتواند موقعیت خود را تثبیت کند و هم اینکه در تشکیلات بزرگ آقا بماند و خدمت کند.

بازیگر سریال “در حاشیه” در پاسخ به این سؤال که چقدر به موفقیت “شهرزاد” فکر می‌کردند، گفت: همه فکر می‌کردیم که سریال با موفقیت روبه‌رو شود، چرا که تمام ابزار مورد توجه قرار گرفتن یک سریال را به همراه داشت و اگر مورد توجه قرار نمی‌گرفت به خاطر این می‌توانست باشد که به دلیل عدم موفقیت سریال‌های قبلی که در شبکه نمایش خانگی وجود داشت، شاید تماشاگر با این شبکه به نوعی قهر کرده و تصمیم گرفته باشد به سراغ سریال‌های خانگی نیاید. اما درباره خود سریال همه می‌دانستیم که ابزار کافی برای موفقیت دارد.

ناصرنصیر درباره حضور حسن فتحی به عنوان هدایتگر اصلی در این سریال نیز عنوان کرد: حضور شخص آقای فتحی در موفقیت این سریال بسیار تعیین‌کننده است، ضمن اینکه فیلمنامه خط داستانی جذابی دارد هرچند که به نظر من در یک جاهایی نقطه‌ضعف‌هایی هم دارد به خصوص در پرداخت شخصیت‌های فرعی این نقاط ضعف بیشتر دیده می‌شود، اما تفاوت کار خوب با متوسط و بد، دقت در جزییات است و در کلیات همه شبیه به هم هستند. آقای فتحی خیلی با عشق و علاقه و توجه زیاد به جزییات و ظرافت تمام کار می‌کند. در واقع کار او مثل تفاوت فرش ماشینی با فرش دستبافت پر از جزییات و ریزه‌کاری است. شاید به نظر برسد در تک‌تک موارد ریزه‌کاری خیلی اهمیت ندارد، اما وقتی تک‌تک این‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند و جمع می‌شوند باعث می‌شود سطح کیفی کار تفاوت کند و خودش را بالا بکشد. می‌توان گفت، شهرزاد به‌واسطه ریزبینی آقای فتحی پر از جزییاتی است که کار را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند.

وی درباره تأثیر موسیقی این سریال برجذب مخاطب و حضور محسن چاووشی به عنوان خواننده تیتراژ آن نیز تصریح کرد: محسن چاووشی خواننده‌ای است که طرفداران بسیاری دارد و قطعاً حضور او طرفداران کار را بیشتر می‌کند. وجود موسیقی خوب بسیار به دیده شدن یک اثر کمک می‌کند. من خودم صدای چاووشی را به تنهایی دوست دارم، اما به نظرم جنس صدای او با فضای سریال شهرزاد خیلی هماهنگ نیست. بهر حال می‌دانم که به‌واسطه علاقه‌مندی به او، عده زیادی به جمع مخاطبان “شهرزاد” افزوده شدند و یا اگر هم عده‌ای شهرزاد را می‌دیدند، الان دلایل بیشتری برای دوست داشتن سریال دارند.

بازیگر سریال “قهوه تلخ” همچنین درباره حواشی که مدتی پیش درباره این سریال به وجود آمد نیز بیان کرد: متأسفانه چند حاشیه پیش آمد و امیدوارم اشاره‌ای که آقای فتحی کردند خیلی جدی نباشد و به این علت ادامه ساخت سریال شهرزاد متوقف نشود.

ناصرنصیر همچنین درباره برنامه‌های آتی خود در سال جدید نیز گفت: سال 94 چند فیلم کار کردم که در سال 95 اکران خواهند شد. فیلم “آشوب” به کارگردانی کاظم راست‌گفتار را دارم که خیلی برایم جذاب بود و بسیار با کارهای قبلی او متفاوت است. آشوب یک درام تاریخی است که فضایش کمابیش در شهرزاد هم دیده می‌شود. داستان مربوط به کودتای 28 مرداد است و ماجراهای بعد از آن است که اتفاقاً راجع به بالا رفتن برخی از افراد جامعه در هرم ثروت و قدرت است. کار بسیار سخت و پیچیده‌ای به لحاظ تولیدی بود و خیلی کنجکاو هستم ببینم نتیجه کار چه شده است. یک فیلم کودک داشتم که سال آینده در جشنواره فیلم کودک حضور خواهد داشت به اسم “دزد و پری 2 ” کار حسین قناعت که سری اول آن قبلاً ساخته شده است. دو کار دیگر هم دارم که نقش‌های کوتاهی در آن‌ها ایفا کردم. یکی “مشکل گیتی” کار بهرام کاظمی و دیگری “من و شارمین” که بیژن شیرمرز به عنوان کارگردان فیلم اولی آن را کارگردانی کرده است. در حوزه تئاتر فعلاً “چمدان” را دارم و ممکن است در نیمه دوم سال آینده نمایشی را با آقای پسیانی به روی صحنه ببریم که فعلاً تنها در حد صحبت است.

وی ادامه داد: در حوزه ادبیات نیز 4 کتاب آماده چاپ دارم که دو اثر مجوز گرفته‌اند و دوتای دیگری در مرحله اخذ مجوز هستند. دو اثر با انتشارات ماهی دارم که یکی نمایشنامه‌ای از فرناندو آرابال است به نام “معمار و امپراطور آشور” و دیگری یک خود زندگینامه است از یک شاهزاده عمانی که مربوط به دوره‌ای است که عمانی‌ها در جنگ، زنگبار را تحت سیطره خود داشتند. این کتاب یک بیوگرافی داستانی است، درباره اتفاقات دربار عجیب‌وغریبی که آمیخته به سنت‌های آفریقایی و عربی است، در دوره‌ای که زنگبار به عنوان قطب مهم تجارت برده، مطرح بوده است. فضای بسیار غریبی دارد که برایم جذاب بود. عنوان این کتاب “شاهدخت زنگبار” است که توسط این انتشارات منتشر خواهد شد. کتاب دیگرم یک مجموعه شعر است از یک شاعر سوری به اسم محمد الماغوت که با انتشارات مروارید قرارداد دارم و قرار است در همین روزهای آینده و پیش از نوروز منتشر شود. دیگری هم مجموعه‌ای از چیستان‌های کوبایی است که با انتشارات حوزه نقره‌کار می‌کنم این کتاب نیز در راستای مجموعه کتاب‌هایی است که درباره ادبیات شفاهی امریکای لاتین کار می‌کنم، پیش از این ضرب‌المثل‌های مکزیک و کوبا را کار کرده بودم و الان هم چیستان‌های کوبا را ترجمه کردم که قرار است برای نمایشگاه کتاب در اردیبهشت‌ماه منتشر شود.

ناصر نصیر در پایان اظهار کرد: یک نمایشنامه هم در دست دارم از ژان ژوله که در حال ترجمه آن هستم به اسم “پارابان‌ها” که یکی از مهم‌ترین کارهای این نویسنده پیش از مرگش است. یک نمایشنامه بزرگ و پرپرسوناژ است، درباره انقلاب الجزایر که سال آینده توسط انتشارات ماهی منتشر می‌شود.

منبع:هنرانلاين

 

telegramb3dart

عضویت در کانال رسمی تلگرام 

B3dart

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن