صفحه اصلی خبرها هیات داوران بخش مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر کودک معرفی شدند

هیات داوران بخش مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر کودک معرفی شدند

180

سه نمایشنامه‌نویس شناخته شده کشور ارزیابی نمایشنامه‌های رسیده به بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی را بر عهده گرفتند.

به گزارش هنرانه , به نقل از روابط عمومی بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان؛ سه نمایشنامه‌نویس شناخته شده کشور ارزیابی نمایشنامه‌های رسیده به بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی را بر عهده گرفتند.

محمد چرمشیر نمایشنامه‌نویس و مدرس تئاتر در کنار عباس جهانگیریان پژوهشگر و نمایشنامه‌نویسی تئاتر و سیدحسین فدایی حسین نویسنده، مترجم و مدرس تئاتر خوانش و ارزیابی نمایشنامه‌های کودک و نوجوان رسیده به این بخش رقابتی جشنواره را آغاز کردند.

طبق فراخوان و با تاکید بر اینکه نمایشنامه رکن اساسی اجرا و زیربنای فکری تئاتر صحنه‌ای را شکل می‌دهد، به منظور ایجاد تمرکز در نگارش متون و توجه به رعایت مضمون و ساختار درست، این بخش در دو مرحله برگزار می‌شود.

مرحله اول- شامل انتخاب ۱۰ نمایشنامه از بین آثار متقاضی شرکت خواهد بود. با معرفی کارشناسانی از طرف ستاد جشنواره، صاحبان این آثار فرصت خواهند داشت جنبه‌های دراماتیک متن را زیر نظر کارشناس مشاور مربوطه تقویت کرده و آماده حضور در مرحله دوم شوند.

مرحله دوم- نمایشنامه‌های برگزیده مرحله اول بعد از تغییرات لازم دراین بخش شرکت داده خواهند شد و از بین آنها سه نمایشنامه به عنوان آثار برگزیده معرفی خواهند شد و جوایزی به برگزیدگان نهایی اهدا خواهد گردید.

درصورت تشخیص و تایید هیئت داوران، نمایشنامه‌های منتخب توسط انتشارات نمایش چاپ و از طرف انجمن هنرهای نمایشی برای تولید و اجرا مورد حمایت قرار خواهند گرفت. در این بخش تنها متون جدید و چاپ نشده پذیرفته خواهد شد.

مهلت ارسال آثار متقاضی مسابقه نمایشنامه‌نویسی اول شهریور ماه به پایان رسیده و نتیجه مرحله اول داوری آثار ۲۰ شهریور ماه جاری اعلام خواهد شد.

بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری مریم کاظمی آذر ماه ۱۳۹۶ در استان همدان برگزار می‌شود.

 

بارگذاری بیشتر در خبرها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از