صفحه اصلی خبرها ساخت فیلم ۱۰۰ثانیه‌ای كار ساده‌ای نیست

ساخت فیلم ۱۰۰ثانیه‌ای كار ساده‌ای نیست

nilofar mahmodi

nilofar mahmodi

نیلوفر محمودی، بازیگر سینما و تلویزیون، بیان كرد: ساخت فیلم ۱۰۰ثانیه‌ای كار ساده‌ای نیست و با این محدودیت زمانی فیلم ساختن، مهارت زیادی می‌خواهد.

به گزارش B3dArt ,به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری؛ نیلوفر محمودی، بازیگر، كه در جریان برگزاری دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای در سینما آزادی حضور داشت و به تماشای آثار رسیده به این جشنواره نشست، اظهار كرد: این اولین دوره‌ای بود كه در جشنواره فیلم های ۱۰۰ثانیه‌ای به عنوان مخاطب حضور داشتم. پیش از آن تنها نام این جشنواره را شنیده بودم و خیلی خوشحالم كه در این جشنواره حضور پیدا كردم و آثار را دیدم. 

محمودی تاكید كرد: فكر می‌كنم ساخت فیلم كوتاه حتی سخت‌تر از فیلم بلند است. هرچقدر زمان یك فیلم كوتاه‌تر باشد در نتیجه كارگردان زمان كمتری برای انتقال مفهوم كلی و پیام فیلمش به مخاطب دارد و به این ترتیب كار برای او سخت‌تر خواهد شد. اگر نود دقیقه در اختیار داشته باشید می توانید داستان را پر و بال داده و در كنار داستان‌گویی و روایت و جذب مخاطب مفهوم كلی فیلم را هم منتقل كنید اما در یك فیلم كوتاه چنین امكانی را در دست ندارید و باید در كمترین زمان آنچه مد نظر دارید به مخاطب منتقل كنید. 

بازیگر فیلم سینمایی «دكل» اضافه كرد: من فیلم های كوتاه بسیاری دیده ام اما فكر نمی كردم در صد ثانیه بشود چنین كاری كرد و مفهومی را به مخاطب منتقل كرد. با دیدن فیلم های یك سئانس از جشنواره فیلم ۱۰۰ بسیار متعجب شدم؛ چراكه برخی از فیلم های ۱۰۰ثانیه ای حتی به مراتب بهتر از بعضی از فیلم های ۹۰دقیقه ای بودند. 

وی با بیان اینكه به عنوان یك بازیگر از اینكه در فیلم های كوتاه حضور داشته باشم استقبال می كنم، افزود: به ساخت فیلم كوتاه نیز فكر كرده ام؛ اما همان طور كه اشاره كردم به نظرم ساخت فیلم ۱۰۰ثانیه ای خیلی سخت است و با این محدودیت زمانی فیلم ساختن، مهارت زیادی می خواهد. 

نیلوفر محمودی همچنین اظهار كرد: اگر با فیلم های ۱۰۰ثانیه ای آشنایی نداشته باشید فكر می كنید این فیلم ها را باید افراد مبتدی برای آشنایی با ابزار سینما بسازند اما وقتی با این نوع سینما آشنا شوید متوجه خواهید شد چقدر ساخت این فیلم ها سخت است. 

وی در پایان گفت: بعضی از ایده‌هایی كه در فیلم های جشنواره فیلم ۱۰۰ دیدم عالی بودند و هنگام تماشای آن ها به این فكر می‌كردم كه چرا این ایده‌ها به ذهن من نرسیده است.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

telegramb3dart

عضویت در کانال رسمی تلگرام 

B3dart

بارگذاری بیشتر در خبرها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از