صفحه اصلی خبرها دایناسور«تیرانوساروس»توسط نیکلاس کیج به مغولستان بازگردانده شد

دایناسور«تیرانوساروس»توسط نیکلاس کیج به مغولستان بازگردانده شد

نیکلاس کیج استخوان جمجمه گونه دایناسور «تیرانوساروس» را که سال ۲۰۰۷ در یک نمایشگاه در بورلی‌هیلز خریده بود به موزه اصلی‌اش در مغولستان بازگرداند.

این هنرپیشه هالیوودی این جمجمه دزدیده شده نادر دایناسور را به مبلغ ۲۷۶ هزار دلار خریداری کرده بود. دفتر پریت بهارارا دو هفته پیش شکایتی مبنی بر مالکیت جمجمه تیرانوساروس در منهتن به دادگاه داده بود.

 

در این طرح دعوی اسمی از نیکلاس کیج که مالک این جمجمه دایناسور بود برده نشده بود که این هنرپیشه در سال ۲۰۰۷ آن را از یک گالری در بورلی‌هیلز خریداری کرده است.

نیکلاس کیج به خاطر مالکیت این جمجمه متهم نشده و مقامات مسوول اعلام کردند که کیج پس از کسب اطلاع از دزدی بودن این استخوان، به صورت داوطلب با بازگرداندن جمجمه دایناسور به جای اصلی‌اش موافقت کرده است.

سخنگوی نیکلاس کیج اظهار داشت که این هنرپیشه استخوان را همراه با شناسنامه از طرف آن گالری فرشنده دریافت کرده بوده تا اینکه مقامات دولتی در سال ۲۰۱۴ با کیج تماس می‌گیرند و به او اعلام می‌کنند که احتمالا جمجمه دایناسور که الان در مالکیت شماست مسروقه باشد. متعاقب آن که مشخص می‌شود جمجمه از مغولستان دزدیده شده است نیکلاس کیج با بازگرداندن آن به مالک اصلی موافقت می‌کند.

منبع:فارس

بارگذاری بیشتر در خبرها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از