صفحه اصلی خبرها معاون سیما: موتور تولیدات تلویزیونی روشن شده است

معاون سیما: موتور تولیدات تلویزیونی روشن شده است

370
مرتضی میرباقری معاون سیما

نشست اعلام برنامه ها و سریال های نوروزی سیما در سال ۹۷ امروز با حضور مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی و همچنین مدیران شبکه های تلویزیونی در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.


به گزارش بانی فیلم، در این نشست، علیرضا برازش، محمدرضا جعفری جلوه، محمد احسانی، مجید زین العابدین، محمد سرشار، علی حمیدی قایم مقام مرکز سیمافیلم حضور داشتند.

مرتضی میرباقری معاون سیما در ابتدای این نشست با اشاره به ارائه گزارشی از برنامه های نوروز ۹۷ بیان کرد: ما مثل هر سال برنامه ریزی داریم که البته امسال قوی تر و غنی تر از سال گذشته است.
وی با اشاره به اتفاقاتی در سال ۹۶ ادامه داد: برگزاری انتخابات انرژی زیادی از رسانه ملی گرفت تا مردم در انتخابات شرکت کنند. برگزاری انتخابات در رسانه ملی به گونه ای بود که از هزینه های مرسوم جلوگیری شد و رادیو و تلویزیون مهمترین منبع برای مردم بود و انتخابات با شکوه برگزار شد.
وی گفت: کفه تولیدات ما بر کارهای تامینی چیرگی پیدا کرد که در ساختارهای مختلف این اتفاق افتاد و می توان گفت موتور برنامه های تولیدی که تقریبا خاموش شده بود با شتاب خوبی پیش رفت. در عرصه کارهای نمایشی می توان گفت همه بزرگان سریال ساز امروز درگیر هستند. سریال هایی که بیش از ۲ دهه متوقف بود با شتاب در حال حرکت است. ما امروز در حوزه نمایشی سه باکس نمایشی را که تعطیل بودند و یا کارهای تامینی پخش می کردند وارد تولید کردیم و شبکه پنج و شبکه نسیم هم اصافه شدند.
معاون سیما ادامه داد: شهرک غزالی آنقدر درگیر است که سریال ها برای کار در آنجا باید نوبت بگیرند. زمانیکه ما کار خود را شروع کردیم حدود ۱۲۰۰ نفر از هنرمندان فعال بودند و الان می توان گفت حدود ۸ هزار هنرمند فعال هستند و امیدواریم در آینده این عدد به ۱۲ هزار نفر برسد.
میرباقری تأکید کرد: سال آینده ۱۷ سریال مربوط به ریشه های انقلاب و جمهوری اسلامی روی آنتن می بریم. ما تصمیم گرفتیم جشنواره های شبکه ای داشته باشیم و هر شبکه مسئولیت دارد که یک جشنواره درباره نماز، مسجد، سلامت، مستند و طنز روی آنتن ببرد.
وی افزود: در سال ۹۷ تعداد ۹ شبکه برنامه نوروزی داریم و ۷۸ قسمت سریال تولیدی، ۲۳۲ قسمت سریال تأمینی، ۲۷۴ فیلم سینمایی، ۳۷۰ قسمت مستند، ۶۰۰ قسمت انیمیشن، ۳۰۰ قسمت مسابقه، ۴۵۶ قسمت برنامه ترکیبی، ۹۰ قسمت برنامه گفتگو محور، ۲۰۹ قسمت برنامه معارفی و ۱۱۳ قسمت برنامه مرتبط راهیان نور پخش می شود.

بارگذاری بیشتر در خبرها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از