صفحه اصلی خبرها در انتظارضرب شست شورای صنفی نمایش به «مارموز»

در انتظارضرب شست شورای صنفی نمایش به «مارموز»

35
مارموز


کارگروه اکران  به تعیین روزشمار برای اکران فیلم تبریزی واکنش نشان می دهد؟!

شورای صنفی نمایش دیروز در تازه ترین جلسه خود چالش جالبی را تجربه خواهد کرد. اعضای این شورا باید در مقابل تعیین روزشمار برای اکران فیلم «مارموز » از سوی سازندگان واکنش روشنی نشان دهند.به گزارش هنرانه، به نقل از بانی فیلم ، در حالی که کارگروه اکران امروز جلسه هفتگی خود را برگزار خواهد کرد، به نظر می رسد یکی از چالش های مهم آن، تعیین تکلیف برای زمان اکران فیلم «مارموز»، ساخته کمال تبریزی باشد که سازندگان آن بر خلاف اعلام و دستورالعمل این شورا، از هفته گذشته اقدام به طرح روزشمار برای اکران آن کرده اند. سازندگان این فیلم از اوایل هفته گذشته روزشمار برای اکران فیلم قرار داده و گفته اند که این فیلم از چهارشنبه ۱۴ آذر اکران خواهد شد.
این روزشمار در صفحه شخصی کمال تبریزی و با لوگوی روزنامه های مختلف و تعدادی از عوامل فیلماز جمله حامد بهداد منتشر شده است.


این در حالی است که قرارداد اکران فیلم «مارموز » در گروه باغ کتاب بسته شده که در این گروه فیلم «آستیگمات » از ۱۱ روز پیش روی پرده رفته و هنوز حق نمایش دارد. به نظر می رسد سازندگان «مارموز » بدون توجه به این مسئله، اصرار روی اکران فیلم خود در تایم مورد علاقه شان را دارند که با آیین نامه اکران هم مطابقت ندارد.


غلامرضا فرجی سخنگوی کارگروه اکران هفته گذشته بدون نام بردن از «مارموز»، اقدام برخی از صاحبان فیلم ها در اعلام و رسانه ای کردن زمان های قطعی نشده اکران آثارشان را تخلف دانست و تبلیغات آن در فضای مجازی را از موارد نقض قانون ذکر کرد. او گفته بود: «آنچه که در آیین نامه درباره اکران فیلم ها آمده، این است که وقتی فیلمی در سرگروهی در حال اکران است، فیلم بعدی به هیچ دلیلی نمی تواند زودتر از زمان اعلام شده اکران شود. اگر قرار است در شرایط خاص اکران فیلمی زودتر باشد، کارگروه اکران آن را بررسی می کند و با در نظر گرفتن چارچوب آیین


نامه نظر خود را از سوی سخنگوی کارگروه اعلام می کند».
در همین حال تبریزی بدون توجه به ضوابط آیین نامه اکران، با توسل به فرضیه توطئه، چهارشنبه گذشته به ایسنا گفت: «به نظر می رسد عده ای تمایل ندارند که فیلم «مارموز » در تاریخ مورد نظر اکران بشود و احتمالا قصد دارند جلوی نمایش آن را بگیرند! با این حال ما همه تلاشمون رو خواهیم کرد که دشمنان «مارموز » را ناامید کنیم!روزشمار اکران امری عادی است که همیشه متداول بوده، اما نوبت که به «مارموز » رسیده بعضی ها برآشفته اند و تحمل نمی کنند»!


کارگروه اکران اکروز در جلسه خود باید به صراحت در این باره اعلام نظر کند و راه را بر اقدامات خلق الساعه و تصمیمات انحصارطلبانه بر ضد سایر فیلمها ببندد.


یادآور می شود در کمدی سیاسی «مارموز »، حامد بهداد، ویشکا آسایش، آزاده صمدی، مانی حقیقی، سیاوش چراغی پور، محمد بحرانی، بهزاد قدیانلو، عیسی یوسفی پور، عباس احمدی مطلق، سیدجواد یحیوی، رضا ناجی، فرهان معین زاده، شیرین آقا کاشی، بهروز قادری حضور داشته اند.

بارگذاری بیشتر در خبرها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از