خبرهاصفحه اصلی

«لس آنجلس – تهران »، زیر بمباران؛ تماشاگران بشدت ناراضی!

شاید اگر الان بگوییم «ما ازهمان زمان که آنونس فیلم را رویت کردیم، حدس زده بودیم با چه فیلم بی مزه ای مواجه خواهیم بود »، نوعی بدجنسی به نظر برسد! از خدا پنهان نیست، از شما هم پنهان نباشد،ولی واقعا تماشای آنونس «لس آنجلس – تهران » نشان از آن داشت که فیلم با وجود ادعای کمدی بودن بشدت بی مزه، لوس و حتی کهنه است.

به گزارش هنرانه، به نقل از بانی فیلم،واقعیتی که از چشم تماشاگران فیلم پنهان نمانده و تقریبا از هر راهی که سراغ داشته اند به فیلم تینا پاکروان تاخته اند. برخی متوسل به بخش کامنت سایتها شده اند و گروهی به پیج سازندگان فیلم بویژه بازیگران اصلی اش رفته و انتقادات تند و تیز خود را روانه آن کرده اند. اگرچه «لس آنجلس – تهران » که آخرین سانسهای سه شنبه شب هفته گذشته را در اختیار گرفت و اکران خود را آغاز کرد، تا عصر جمعه بیش از ۶۰۰ میلیون فروخت، اما گویا این رقم فروش امیدوار کننده نباید ملاک اصلی برای ارزیابی نظرات تماشاگرانش قرار بگیرد. سینماروهایی که برای این فیلم بلیت خریدند، در خلاف جهت آرزوهای سازندگان برای فروش رکوردشکن آن مشغول انتشار انبوهی از نظرات منفی درباره این فیلم هستند. پرویز پرستویی که به طرز عجیبی درباره فیلم در فضای مجازی سکوت کرده و تنها پوستر فیلم را در استوری اینستاگرامش منتشر کرد، نسبت به کامنتهای منفی کاربران زیر دیگر پستهایش درباره این فیلم هم موضعی نگرفته. تعدادی از کامنتهای مردم در اینستاگرام پرستویی را درباره این فیلم بخوانید تا قضیه دستتان بیاید: «لس آنجلس تهران بی شک یکی از بی سر و ته ترین و مزخرف ترین فیلم های سینمای بی محتوای این روزهای ایران بود. از شما اصلا توقع نداشتیم به شدت متاسف شدم اصلا باورم نشد شما در چنین فیلمی»،«میگن با کاپیتان امِریکا برابری میکنه! ، سلام جناب پرستویی عزیز، ازتون گله مندم.راستش نمیدونم چه دلیلی پشت قبول بازیگری در فیلم بشدت ضعیف تهران لس آنجلس داشتید، ولی من به شخصه تنها و تنها به دلیل حضور شما پس از سالها در یک نقش طنز و به انتظار دیدن اثری مثل مارمولک و مومیایی و لیلی با من است و… دیشب بلیت خریدم و بشدت ناراضی هستم از اینکه احساس میکنم وقت و اعصاب و پولم رو به باد دادم واسه دیدن اثری که حتی ارزش ۵ دقیقه وقت گذاشتن هم نداره. حالا اونا به جهنم فدا یه تار موی شما، ولی واقعا شوکه شدم، مگه میشه پرویز پرستویی یکی از بهترین و متمایز ترین مراجع تقلید بازیگری همچین فیلمی بازی کرده، لباس جلف میپوشه و از همه بدتر تو ماشین رپ میخونه»،«استاد با تمام احترامی که برای شما قایل هستم، نمیدونم چرا فیلم لس آنجلس تهرانو بازی کردید؟! اصولا این فیلم جز توهین به شعور مخاطب و اتلاف وقت و پول او چه هدفی دارد؟ ، مارمولک، مرد عوضى و لیلى با من است آرزوست، حتى اگر فیلم هایی طنز باشند….، وزنه اى هستید در سینماى ما، وجهه خودتون رو با بازى در فیلم هاى سطح پایین (حتى نه در حد گیشه)خدشه دار نکنید» ، «فیلم تهران لس انجلس اشغال ترین فیلمی بود که دیدم…از شما بعیده…هنرمندی که به خاطر پول هنر خودشو زیر سوال ببره برای ما دیگه ارزشی نداره…چون فقط به خاطر حضور شما فکر کردیم این فیلم خوبه…تو این شرایط اقتصادی که تنها تفریح ما جوون ها شده سینما رفتن…ظلمه که فیلم رو تبلیغ هم میکنید» و … .
جالب آنکه پرستویی این کامنت تند یکی از کاربران را دراینستاگرامش لایک هم کرده: «دیشب لس آنجلس -تهران رو دیدم، افتضاح بود، از شما بعید بودهمچین فیلم مسخره ای، به هوای «لیلی با من است » و «مارمولک » رفتم سینما،اما این کجا و اونها کجا »! اقدامی که مورد توجه چند کاربر دیگر هم قرار گرفته تا یکی از آنان خطاب به پرستویی اینطور بنویسد: «فکر کنم استاد یه جورایی مجبور بوده این فیلمو بازی کنه وگرنه این کامنتو لایک نمی کرد… به هر حال انتقاد پذیریتون رو عشقه آقای پرستویی !»
کاربران اینستاگرام، مهناز افشار دیگر بازیگر فیلم را هم از این دست کامنتها بی نصیب نگذاشتند. یکی از این کامنتها را به نقل از پیج او بخوانید: «خانم افشار واقعا واستون متاسفم که انقدر نسبت به طرفداراتون بی تفاوتین. واقعا واسه این فیلم مسخره و بی محتوا که بازی کردین یه عذر خواهی به مردمی که وقت و پولشونو واسه این فیلم گذاشتن بدهکارین .»
اوضاع فیلم در سایتها و خبرگزاری ها هم مساعد نیست. برای درک این مسئله کافی است نگاهی به نظرات مردم در چند سایت بیندازیم: «حتی ارزش نقد و نظر نوشتن هم نداره این فیلم مزخرف حیف استعداد آقای پرستویی»،«فاجعه، مزخرف، افتضاح ۱.۵ ساعت بخوابی تو خونه خیلی بهتر از دیدن این فیلمه ، آقای پرستویی متاسفم که در این فیلم مبتذل و بی سروته ایفای نقش کردید.واقعا افتضاح ترین فیلمی بود که تا بحال دیدم.خانم پاکروان کاش به درک مخاطبانتان باور داشتید وگرنه چنین فیلم مزخرفی را به خورد تماشاگران نمی دادید ، کی فیلم سخیف و افتضاح؛به همراه دخترم وقتمون رو تلف کردیم به امید دیدن کی فیلم با کیفیت از جناب پرستویی ولى افسوس که حتى توى سینما هم این مردم جدى گرفته نمیشن و به شعورشون توهین میشه،مزخرفترین فیلمى که تو عمرم دیدم متاسفانه»،«برای دیدن فیلمی کمدی با حضور آقای پرستویی به سینما رفتیم تا حال خوشی پیدا کنیم. متأسفم که بدحال، ک جخلق و بازنده از سینما خارج شدیم. هر هنرمند و اندیشمند و فرهیخته در کارنامه هنری و حرفه ای خود ممکن است مرتکب اشتباهاتی شود؛ دعا می کنم پرویز عزیز این کار را جزو اشتباهات خود در نظر بگیرد، مانند مرد هزار چهره با گفتن من اشتباهی بودم کمی اندوه مخاطب را تسلی بخشد»،«داستانی بسیار ضعیف، توهینی که بیش از هرچیز لیاقت عوامل است متوجه مخاطب شد. حیف از وقت و پول مخاطب این سینما. این سینما باید ورشکسته باشد»،«خواهشن نرید این فیلم رو تا عوامل فیلم متوجه بشن که سلیقه مخاطبان خیلی بالاتر از کی فیلم سوپر مارکتی هست واقعا از استاد پرستویی بعید بود کی همچین کاره چیپی را بازی کنند. البته قبلا کی همچنین کارهایی از استاد عبدی هم شاهد بودیم. امید است که چرخه سینما جوری بچرخد که اساتید آن برای گذراندن امرار معاش زندگیشان به ناچار مجبور به بازی در این فیلم ها نشوند» ، «غافلگیری فیلم در اینه که اصلاً انتظار فیلمی به این بدی را ندارید و تعجب میکنید که پرویز پرستویی و مهناز افشار چطور حاضر شدن در این فیم بازی کنن. نه داستان، نه سر، نه ته، نه منطق، هیچی در این فیلم وجود نداره. یکی از بدترین کارگردانیها که بازی ها را هم خراب کرده. یک آهنگ آخرم میخونن که این قدر بچه گانه اس که فکر میکنی جای چند تا عروسک کودکانه کنارشون خالیه. یکی دو جا می رقصن که می خوان فیلم به این وسیله جذاب بشه ولی اصلاً این طور نیست»،«یک ماشین قدیمی دارن که فکر میکنن سوارش بشن فیلم فانتزی می شه. اشکالات فیلمنامه و شخصیت پردازی را بخوام بگم اصلاً جا نمی شه. قبل از دیدن این فیلم بدترین فیلمی که دیده بودم یک دزدی عاشقانه بود و الان این فیلم افتخار بدترین فیلم را داره. توی گیشه هم فکر کنم شکست بخوره با وجود تبلیغات و بازیگرهای خوب. وقت تلف کردن محضه. به دیوار خیره بشه آدم حس بهتری داره. فقط نفر جلویی ما که به دوستش گفت من حاضر نیستم دونگم رو بدم! »
مروری بر این کامنتها نشان از آن دارد که فیلم بزودی با آگاهی سایر سینماروها از کیفیت نازلش با افت فروش شدیدی مواجه شود. مگر آنکه گروهی بخواهند برای درک بهتر مشکلات فیلم و کنجکاوی نسبت به دلایل نظرات منفی مردم در قبال آن، خودشان به سینماهای نمایش دهنده اش مراجعه کنند که بعید می نماید..

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن