خبرهاصفحه اصلی

جولان دایناسورهای ژوراسیک در پنج قاره

در هفته ای که سینماهای آمریکا در تسخیر «اوشن۸» بود و سه فیلم پرفروش ماههای اخیر این کشور شامل «سولو»، «ددپول۲» و البته قسمت سوم «اونجرز» همچنان به پولسازی خود ادامه دادند، ورسیون جدید «دنیای ژوراسیک» با نام جنبی و کامل کننده «امپراتوری ساقط شده» در سایر قاره ها و مناطق و به واقع در پنج قاره گیتی پیشتازی کرد تا به پولسازترین فیلم این هفته جهان تبدیل شود.

به گزارش هنرانه ،این فیلم که زودتر از پنجشنبه هفته آینده در آمریکای شمالی به نمایش در نخواهد آمد، در ۴۸ کشور و بازار متعلق به اروپا، آسیای شرقی، آمریکای جنوبی، شمال آفریقا و اقیانوسیه مجموعاً ۱/۱۵۱ میلیون دلار کاسبی کرد. این شکوه و رونق زمانی بزرگتر جلوه می کند که متذکر شویم این فیلم در ۹۰ درصد این کشورها در صدر جدول فیلم های پرفروش هم قرار گرفت. این فیلم با آغاز اکرانی ۳/۴ میلیون دلاری در هنگ کنگ بهترین شروع پخش را برای یکی از آثار استودیوی یونیورسال در این کشور به تصویر کشید. در کره جنوبی نیز شروعی ۲/۲۷ میلیون دلاری برای این فیلم ترسیم شد و در بریتانیا نیز در بدو اکران «امپراتوری ساقط شده» پولی برابر با ۹/۱۹ میلیون دلار به حساب سازندگان این فیلم واریز شد. در همین راستا نیز فرانسه ۱۰ میلیون دلار در گیشه های خود و در همان چهار روز نخست اکران ورسیون جدید «دنیای ژوراسیک» برای این فیلم جمع آوری کرد و اسپانیا به رقم ۵/۹ میلیون دلار رسید و آلمان ۱/۹ میلیون دلاری شد و حتی تایوان هم تا ۴/۸ میلیون دلار پیش تاخت. در ادامه همین روند باید به روسیه با ۸ میلیون دلار و همچنین هند (۹/۷ میلیون)، اندونزی (۲/۵ میلیون)، تایلند (۷/۴ میلیون) و ایتالیا (۵/۴ میلیون دلار) اشاره کرد. این پایان قصه نسخه جدید دنیای ژوراسیک نیست و طی چهار هفته پیش رو این فیلم در ۲۱ کشور دیگر دنیا هم به نمایش در می آید و برخی از آنها همانند چین که از ۲۵ خرداد (جمعه این هفته) وارد این معرکه می شود بازارهای بالقوه مستعدی برای خلق فروش ها و ارقامی قابل توجه به حساب می آیند. از جمله همین کشورها که بزودی به روی این فیلم کارگردانی شده توسط جی.ا.بایونا آغوش خواهند گشود، می توان به استرالیا، برزیل، مکزیک و ژاپن هم اشاره کرد. کشورهایی که بعید است گیشه های آنان یونیورسال شرکت سازنده این فیلم را صاحب درآمد سرشار تازه ای نکنند.
ردپای ماندگار
ردپای ژوراسیک تازه به این دلیل بدیهی قوی و ماندگار است که این فیلم پنجمین فیلم از این سری آثار تلقی می شود. شروع ماجراها با یک تریلوژی در دهه ۱۹۹۰ بود که دوتای اول با کارگردانی استیون اسپیلبرگ اکران شدند و استقبال شایانی از آنها صورت پذیرفت. این فیلم ها پس از توقفی حدوداً ۱۵ ساله با عرضه «دنیای ژوراسیک» در سال ۲۰۱۵ با بازی کریس پرات در رل اصلی احیا و از نو راه اندازی شدند و توفیق چشمگیر آن فیلم، ساخت اثر سینمایی فعلی را موجب شده است شاید تفاوت هایی منجمله تغییراتی در نام این سری فیلم ها حادث شده باشد (سه فیلم نخست «ژوراسیک پارک» نامیده شدند و دوتای بعدی با اسم «دنیای ژوراسیک» شناخته می شوند و به جز آن البته فن و تکنیک دو فیلم اخیر در سطح بالاتری قرار داشته و این لزوماً به معنای رجحان سازندگان این آثار بر شخص اسپیلبرگ نیست بلکه ریشه درگذشت زمان و پیشرفت تکنولوژیک حاصل آمده طی این مدت دارند که امری کاملاً بدیهی است. موضوع فیلم ها که البته مثل معمول پیرامون حمله دایناسورهای تکثیر شده در برخی پارک های تفریحی در گوشه هایی از آمریکا به مردم نگون بخت است البته از روند تغییر فوق مصون مانده است و این بار هم تی رکس ها جهان را زیر پای خود له می کنند و فیلمسازان یک بار دیگر تصریح می ورزند که این امر و فجایع حاصله محصول سهل انگاری انسان ها و جدی گرفته شدن مسائل توسط آنان است.
در راه ۵/۱ میلیاردی شدن
همه این مسائل و آمار به ثبت رسیده در هفته اول و احتمالات و مصداق های آن در کشورهای در نوبت پخش به این معنا و نتیجه گیری نهایی است که بسیار بعید می نماید این ژوراسیک تازه و پر غوغا رقم ۵/۱ میلیارد دلار در سطح جهان را رد نکند و حتی به فراتر از آن هم می توان اندیشید. یک نگرش دیگر که سران یونیورسال از مطرح کنندگان آن هستند، می گوید آنها حتی با ۳/۱ یا ۴/۱ میلیارد دلار هم از حاصل کار خود در گیشه ها راضی خواهند شد. این در حالی است که چنین رقمی «ژوارسیک۵» را وارد جمع ۲۵ فیلم پرفروش تاریخ خواهد کرد و امکان ندارد که این امر برای شروع مقدمات ساخت قسمت ششم از این سری آثار کفایت نکند.

بانی فیلم

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن