خبرهاصفحه اصلی

20 فیلم ترسناک و برتر سال 2016 سری 2

ترس مسئله ایست که از نخستین روزهای زندگی بشر تا به امروز همراه ما بوده است. این پدید خودش را در جنبه های مختلفی به ما نشان داده و هر بار در شکل جدیدی ظاهر می شود.فیلم های ترسناک همیشه جایگاه خاصی در سینما داشته اند و همواره نگاه ویژه ای به آن ها شده است.

به گزارش هنرانه ,ترس مسئله ایست که از نخستین روزهای زندگی بشر تا به امروز همراه ما بوده است. این پدید خودش را در جنبه های مختلفی به ما نشان داده و هر بار در شکل جدیدی ظاهر می شود. شاید بتوان اصلی ترین نمود ترس را در مکان های تاریک و متروکه جستجو نمود؛ جایی که ارواح پلید و موجودات ماورایی انتظار ما را می کشند. یکی از بهترین راهها برای نشان دادن این گونه مسائل، استفاده از هنر فیلم و سینماست.

فیلم های ترسناک همیشه جایگاه خاصی در سینما داشته اند و همواره نگاه ویژه ای به آن ها شده است. در این ژانر، ساخت آثاری که بتواند بر روی مخاطب تاثیر بگذارد و تماشاگر را جذب کند، به علت محدود بودن سوژه ها کار آسانی نیست و هر کسی از عهده آن بر نمی آید. به همین دلیل، فیلم های خوب در این زمینه اندک هستند. با این حال، می توان فیلم هایی پیدا نمود که شما را تا سر حد مرگ خواهند ترساند.بخش نخست این مقاله دیشب منتشر شد و شما می توانید با مراجعه به این لینک، دیگر فیلم ها را مشاهده نمایید. پیشنهاد می دهیم مطلب را تا پایان دنبال کنید تا با باقی آن ها نیز آشنا گردید.

شماره 10 خیابان کلورفیلد (10 Cloverfield Lane)

کارگردان: دن تراختنبرگ

نویسندگان: جاش کمپبل، مت استاکن و دیمین شازل

بهترین فیلم های ترسناک سال ۲۰۱۶ که می توانند در دل شما وحشت ایجاد کنند(2)

این اثر سینمایی از جهاتی شبیه به فیلم «کلورفیلد» ساخته سال ۲۰۰۸ میلادی است. قرار بود در ابتدا دیمین شازل کارگردانی را بر عهده داشته باشد، اما وی انصراف داد و کارگردانی نهایتا به تراختنبرگ رسید.

میشل دختری که نقش آن را «مری الیزابت وینستد» ایفا می کند، در جاده ای روستایی دچار حادثه می شود و بعد از به هوش آمدن، متوجه می شود که در یک پناهگاه به دام افتاده است. او در نهایت می فهمد که عده ای برای محافظت از وی این کار را انجام داده اند. ظاهرا بیرون از پناهگاه چیزی وجود دارد که همه را به کام مرگ فرستاده است.

کارگردان به عنوان فیلم اول خود بسیار خوب کار کرده و توانسته تحسین منتقدان را بر انگیزد.


هیولا (The Monster)

نویسنده و کارگردان: برایان برتینو

بهترین فیلم های ترسناک سال ۲۰۱۶ که می توانند در دل شما وحشت ایجاد کنند(2)

برخی اظهار نظر ها از شباهت زیاد این فیلم با آثار دیگر حکایت دارند. این اثر سینمایی دردسر های یک مادر و دختر را به تصویر می کشد. ماجرا از این قرار است که مادری (زوئی کازان) همراه با دخترش (الا بلنتاین) مجبور می شوند در شبی طوفانی و تاریک، راه سفر در پیش بگیرند، اما تصادف می کنند. بعد از حادثه، آن ها با موجودی عجیب مواجه می شوند و تصمیم می گیرند تا رسیدن کمک، در ماشین خود بمانند؛ غافل از آن که نمی دانند چه چیزی انتظارشان را می کشد.

در این فیلم ماجراهای دیگری نیز وجود دارد. مادر داستان ظاهرا معتاد است و سعی می کند مواد خود را از چشم دخترش دور نگه دارد و گذشته تاریکش را از او پنهان کند.


اتاق سبز (Green Room)

نویسنده و کارگردان: جرمی سالنیر

بهترین فیلم های ترسناک سال ۲۰۱۶ که می توانند در دل شما وحشت ایجاد کنند(2)

برخی ها این فیلم را در ردیف آثار ترسناک قرار نمی دهند، اما صحنه های خشن و هیجان انگیز توام با اضطراب آن، به اندازه ای زیاد است که می توانیم آن را جزء این دسته قرار دهیم. اعضای یک گروه موسیقی، تصمیم می گیرند در مسیر خود تور برگزار کنند، اما درآمد آن ها بسیار ناچیز است و وضع شان روز به روز بدتر می شود.  سپس غریبه ای آن ها را به گرد همایی نئو نازی ها در وسط جنگل دعوت می کند تا شاید با این کار وضعیت آن ها بهبود یابد.

همه چیز تقریبا خوب پیش می رود و این گروه برنامه شان را اجرا می کنند. اما بعد از این ماجرا، با جسد یک دختر بچه مواجه شده و به شاهدان قتل تبدیل می گردند. از این جا به بعد، ماجراهای خون بار فیلم آغاز می شود. چیزی که اتاق سبز را از سایر نمونه های مشابه متمایز کرده، حفظ کردن حس تازگی و شوخ طبعی حتی در صحنه های خشن است.


آب های کم عمق (The Shallows)

کارگردان: ژائومه کویت سرا

نویسنده: آنتونی جاسوینسکی

بهترین فیلم های ترسناک سال ۲۰۱۶ که می توانند در دل شما وحشت ایجاد کنند(2)

این فیلم را می توان رویارویی بازیگر نقش اصلی (بلیک لایولی) با یک کوسه دانست. یک دانشجوی رشته پزشکی مدت کوتاهی بعد از مرگ مادرش به ساحل دور افتاده ای در مکزیک می رود. وی با دو فرد محلی آشنا می شود و چند ساعت به موج سواری می پردازد. در حالی که همه ساحل را ترک کرده اند، او تصمیم می گیرد به دریا بزند و در آن جا با نهنگی بزرگ برخورد می کند.

وی تصمیم می گیرد فرار کند که ناگهان کوسه ای به سمتش حمله ور شده و او را به شدت زخمی می کند. ماجرای درگیری با کوسه و رهایی یافتن از دست آن، باقی داستان فیلم را تشکیل می دهد.


جادوگر (The Witch)

نویسنده و کارگردان: رابرت ایگرز

بهترین فیلم های ترسناک سال ۲۰۱۶ که می توانند در دل شما وحشت ایجاد کنند(2)

این فیلم را می توان یکی از بهترین آثار ترسناک ساخته شده در سال ۲۰۱۶ دانست. کارگردان تصمیم گرفته کاملا خلاف جهت هالیوود حرکت کند و فیلمی بسازد که شخصیت هایش بتوانند تماشاگر را درگیر خود نمایند. خانواده ای متعلق به قرن ۱۷ میلادی، به خاطر باور های مذهبی شان از روستای محل زندگی خود ترد می شوند و به کلبه ای درون جنگل مهاجرت می کنند.

بعد از گذشت چند وقت، ماجراهای عجیبی اطراف خانه رخ می دهد. ظاهرا این اتفاق ها به فرزندان به خصوص توماسین دختر بزرگ خانواده ربط دارد. وی یک روز مشغول نگهداری از نوزادی بوده که ناگهان متوجه می شود بچه غیب شده است. بعد از آن نیز ماجراهای عجیب یکی پس از دیگری رخ می دهند.


دعوت (The Invitation)

کارگردان: کارین کاساما

نویسندگان: فیل هی و مت مَنفردی

بهترین فیلم های ترسناک سال ۲۰۱۶ که می توانند در دل شما وحشت ایجاد کنند(2)

دعوت را می توان یکی از هوشمندانه ترین آثار سینمایی سال گذشته دانست. ویل و کیرا شخصیت های فیلم در حال دعوا با یکدیگر هستند که ناگهان با یک حیوان تصادف کرده و آن را می کشند. سپس راهی میهمانی می شوند که همسر سابق ویل و شوهرش ترتیب داده اند. ویل (لوگان مارشال گرین) احساس خوبی از این ملاقات دوباره ندارد و دلش نمی خواهد این اتفاق رخ دهد.

ماجراهایی که در ادامه فیلم شاهد آن هستیم، نشان می دهند که این دل شوره و اضطراب بدون دلیل نبوده و حوادث زیادی در راه است. کارگردان موفق شده به وسیله موسیقی، حس و حال ترسناک را تا پایان فیلم به بیننده القا کند.


کریشا (Krisha)

نویسنده و کارگردان: تدی ادوارد شولتز

بهترین فیلم های ترسناک سال ۲۰۱۶ که می توانند در دل شما وحشت ایجاد کنند(2)

عده ای از کارشناسان کریشا را در ردیف درام های خانوادگی قرار می دهند، اما می توان این فیلم را جزء آثار ترسناک روانشناختی نیز به حساب آورد. زنی مسن و معتاد که از هیپی های دهه ۶۰ است، تلاش می کند دوباره ارتباط خود با خانواده را برقرار سازد. او بعد از ۱۰ سال در عید شکر گزاری خانواده اش را می بیند و همه استقبال خوبی از وی به عمل می آورند. اما کم کم همه چیز از هم فرو می پاشد و ماجرای فیلم شکل می گیرد.

کارگردان این اثر سعی کرده تمام تکنیک های آثار ترسناک را در کریشا به کار ببرد و حتی آهنگ را نیز به همین شکل انتخاب کرده است. کمتر فیلمی پیدا می شود که بتواند در زمینه القای ریشه های اصلی ترس، با کریشا رقابت کند.


احضار 2 (Conjuring 2)

کارگردان: جیمز وان

نویسندگان: چاد و کری هیس، جیمز وان

بهترین فیلم های ترسناک سال ۲۰۱۶ که می توانند در دل شما وحشت ایجاد کنند(2)

کمتر کسی پیدا می شود که سری فیلم های احضار را ندیده باشد. جیمز وان کارگردان جوان هالیوود توانسته با ساخت آثار ترسناک با کیفیت، خیلی زود نامی برای خودش دست و پا کند. احضار ۲ در میان فیلم های سال ۲۰۱۶، اثری است که بیشترین ترس را به مخاطب القا می کند. نکته مثبت درباره احضار ۲ این است که کارگردان سعی کرده از راه و روشی متفاوت از فیلم اول، تماشاگر را تحت تاثیر قرار دهد.

داستان فیلم بر اساس ماجرایی واقعی به نام «جن گیری انفیلد» شکل می گیرد. خانواده هاچسون که در لندن زندگی می کنند، مورد حمله روحی پلید قرار می گیرند. این موجود خبیث مدام وسایل خانه را به هم ریخته و اسباب بازی بچه ها را تسخیر می کند. آن ها تصمیم می گیرند برای رهایی از چنگال این موجود شیطانی، از اِد (پاتریک ویلسون) و لورین (ورا فارمیگا) که در فیلم نخست نیز آن ها را دیده بودیم، کمک بگیرند.

روزیاتو

honaraneh telegram

نمایش بیشتر

‫8 نظرها

 1. Good day I am so delighted I found your weblog, I really found you by accident, while
  I was browsing on Google for something else, Nonetheless I am here
  now and would just like to say cheers for a fantastic post and a
  all round entertaining blog (I also love the theme/design), I don’t
  have time to go through it all at the minute but I have book-marked it and also included your RSS
  feeds, so when I have time I will be back to read a great
  deal more, Please do keep up the fantastic job.

 2. I happen to be writing to make you be aware
  of of the superb experience our daughter obtained checking your blog.
  She picked up plenty of pieces, with the inclusion of what it is like to have a very effective teaching heart
  to get certain people completely know a variety of impossible topics.
  You undoubtedly did more than people’s expected results.
  I appreciate you for distributing those helpful, trusted, revealing
  and even easy thoughts on this topic to Evelyn.

 3. Thank you a lot for sharing this with all of us you really recognise what you’re talking about!
  Bookmarked. Please also seek advice from my website =).
  We can have a hyperlink trade arrangement
  between us

 4. This creates a a number of target piece, when the very best advertising campains hope to have a
  single in ten people that handle a campaign piece, pay attention to it.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا