خبرهاصفحه اصلی

پانته‌آ پناهی به «هملت» پیوست

رضا دادگر که قصد دارد از نیمه دوم فروردین ماه سال جاری نمایش «هملت» را در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر اجرا کند، این تجربه را یک ریسک می داند که خود و گروهش مایل به انجام آن هستند.

به گزارش هنرانه ,رضا دادگر درباره اجرای نمایش «هلمت» در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر که پیش تر در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رفته بود و تغییرات اعمال شده در آن گفت: تغییراتی که ما داریم در گروه بازیگری نمایش است و در  اجرای «هملت» در سالن اصلی، پانته آ پناهی ها، مونا فرجاد و علیرضا آرا به گروه پیوستند. مهران امام بخش، حسام منظور، امین طباطبایی، امیر رجبی، عمار عاشوری و بهروز کاظمی دیگر بازیگران این نمایش هستند که در اجرای «هملت» در تماشاخانه ایرانشهر نیز حضور داشتند.

وی درباره وجود تغییرات در شکل اجرای نمایش «هملت» در سالن اصلی نسبت به سالن سمندریان، افزود: هیچ تغییری در شکل اجرای نمایش ایجاد نشده و به همان شکل در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر اجرا می شود.

این کارگردان تئاتر درباره دلایل انتخاب سالن اصلی برای اجرای نمایش «هملت»، اظهار کرد: قطعا به این دلیل سالن اصلی را برای اجرا انتخاب کردم که تا به حال تجربه اجرا در سالن قاب صحنه‌ای نداشتم. البته نمایش «مکبث» را سه ماه تمرین کردیم ولی بابت شرایطی آن را کنار گذاشتیم و برای اینکه زمان اجرایمان را از دست ندهیم این نمایش را جایگزین کردیم.

دادگر با اشاره به آغاز اجرای عمومی نمایش «هملت» از ۱۶ فروردین ماه درباره ریسک اجرا کردن در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر و پیش بینی خود درباره بازخورد مخاطب، یادآور شد: گروه ما سعی می کند همیشه تجربه های تئاتری را طوری انجام دهد که تماشاگر از هر قشری از تئاتر لذت ببرد. تئاتر متعلق به طبقه یا تفکر خاصی نیست بلکه باید تئاتری را ارائه داد تا جوابگوی برداشت های مختلف تا حدی باشد. متأسفانه طی سال های اخیر سالن اصلی را ترسناک جلوه داده اند به این شکل که باید حتما کل سالن پر شود و اثر بفروشد و مخاطبان در آن یا بخندند یا احساسی شوند.

وی در پایان عنوان کرد: ما این ریسک را پذیرفتیم و با نمایش «هملت» به سالن اصلی می رویم. از تماشاگران تقاضا دارم تا فقط به تئاتر توجه کنند نه به اسم و مناسبات سالن و اگر از تئاتر لذت می برند به دیگران هم آن را پیشنهاد دهند. ما با نمایش «هملت» به دنبال ایجاد توهم نیستیم و امیدواریم مخاطب با این نمایش ارتباط برقرار کند.

مهرhonaraneh telegram

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن