خبرهاصفحه اصلی

خروج اد اسکراین از «پسر جهنمی» بعد از انتقادهای سفیدشویی

پس از اینکه خیلی ها در اینترنت نسبت به تعویض شدن یک شخصیت آسیایی با یک سفیدپوست انتقاد کردند، بازیگر انتخابی برای این نقش کار درست را انجام داد و به خاطرش مورد تحسین هم قرار گرفت.

به گزارش هنرانه , به نقل از هالیوود ریپورتر، اد اسکراین بعد از انتقادهای شدیدی که سر انتخابش برای نقش آفرینی در ریبوت «پسر جهنمی» به وجود آمد، این پروژه را ترک کرده است.

این بازیگر که به خاطر ایفای نقش شخصیت منفی اصلی داستان در فیلم «ددپول» سال گذشته شناخته می شود، هفته گذشته به جمع بازیگران «پسر جهنمی» پیوست تا نقش یک سرگرد ارتشی به نام بن دایمیو را بازی کند که در کمیک بوک ها آسیایی است. بعضی ها در رسانه های اجتماعی به انتخاب او اعتراض کردند و آن را مثالی دیگر از سفیدشویی شخصیت ها توسط هالیوود خواندند. بعد از اینکه این انتقادها شدت گرفت، اسکراین تصمیم گرفت این پروژه را ترک کند و این خبر را روز دوشنبه در توییتر خود اعلام کرد.

او نوشت: «هفته گذشته اعلام شد که من قرار است نقش سرگرد بن دایمو را در ریبوت جدید «پسر جهنمی» بازی کنم. من این نقش را در حالی قبول کردم که نمی دانستم این شخصیت در کمیک های اصلی میراث آسیایی دارد. از وقتی این خبر اعلام شده مکالمه ای شدید و عصبانیت های قابل درک شکل گرفته و من باید کاری را انجام بدهم که حس می کنم درست است. این مسئله کاملا واضح است که به نمایش گذاشتن این شخصیت به شیوه ای که از نظر فرهنگی درست است، برای مردم حائز اهمیت است و نادیده گرفتن این مسئولیت روندی نگران کننده در کنار گذاشتن داستان های اقلیت ها و صداهای نژادی را ادامه خواهد داد. من حس می کنم احترام گذاشتن به این مسئله بسیار مهم است. در نتیجه تصمیم گرفته ام از این نقش کناره گیری کنم تا بازیگر درستی برای آن انتخاب بشود.»

او در ادامه نوشت: «به نمایش گذاشتن تنوع نژادی مهم است، مخصوصا برای خود من که خانواده ام میراث چندنژادی دارد. این مسئولیت ماست که در دوران های سخت تصمیم های اخلاقی بگیریم و به فراگیری نژادی صدا بدهیم. امیدوارم یکی از این روزها از ضرورت چنین بحث هایی کاسته شود و بتوانیم نمایندگی برابر نژادی در هنرها را به یک واقعیت تبدیل کنیم. من از ترک کردن «پسر جهنمی» ناراحت هستم اما اگر این تصمیم ما را به آن روز نزدیک تر می کند، ارزشش را دارد. امیدوارم بتواند تغییری ایجاد کند. با عشق و امید، اد اسکراین.»

بعد از اینکه پروژه هایی مثل «روح در پوسته» و «دکتر استرنج» از بازیگران سفیدپوست در نقش شخصیت هایی استفاده کردند که در محتوای مبدا آسیایی بوده، مکالمه های زیادی درباره سفیدشویی شخصیت ها طی سال گذشته شکل گرفت. با این حال، این نخستین باری است که یک بازیگر بعد از پاسخ عمومی و انتقاد منفی از یک پروژه بزرگ کناره گیری کرده است. به سرعت بعد از کناره گیری از این پروژه، مردم شروع به تحسین کردن اسکراین کردند.

ریز احمد، بازیگر بریتانیایی «جنگ ستارگان» که تا به حال یکی از نمایندگان اصلی حامی نمایندگی بهتر اقلیت ها در هنرها بوده، در توییتر خود نوشت: «به اد اسکراین احترام می گذارم چون تصمیم گرفت الگویی باشد برای آینده و به ما یادآوری کند که پیشرفت نیازمند از خودگذشتگی و نمایندگی یک مسئولیت جمعی است.»

مایک میگنولا که دنیای «پسر جهنمی» را خلق کرده هم در توییتر خود نوشت «ممنونم اد اسکراین. کارت خیلی خوب بود.» از سوی دیگر، لری گوردون، لوید لوین از کمپانی های میلنیوم و لاینزگیت که تهیه کنندگان فیلم هستند گفتند از این تصمیم او حمایت می کنند: «اد پیش ما آمد و می خواست این کار را بکند. ما کاملا از این تصمیم او حمایت می کنیم که از خودگذشتگی بسیاری در آن هست. قصد ما این نبود که بخواهیم نسبت به مسایل اقلیت و نمایندگی نژادی بی توجهی کنیم و حالا می خواهیم بازیگری را انتخاب کنیم که بیشتر به محتوای اصلی می خورد.»

دیوید هاربور از سریال «چیزهای عجیب» در ریبوت «پسر جهنمی» نقش آفرینی می کند که بر پایه این قهرمان اهریمنی به وجود آمده توسط مایک میگنولا در کمیک بوک ها ساخته شده است. نیل مارشال کارگردان سریال «بازی تاج و تخت» روی صندلی کارگردانی این پروژه می نشیند. ایان مک شین نقش پدر این قهرمان را بازی می کند و میلا جووویچ هم یک ساحره قرون وسطی ای خواهد بود که می خواهد بشریت را نابود کند.

هاربور، ستاره این فیلم هم از کسانی که در رسانه های اجتماعی افکار خود در مورد این مسئله را بیان کردند تشکر کرد و گفت: «هی اینترنت. ممنون که صدایت را اضافه کردی. یک بی عدالتی انجام شده بود و حالا درست خواهد شد. خیلی خیلی از اد اسکراین ممنونم که کار درست را انجام داد.»

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن