صفحه اصلی خبرها بلیت نیم بها، بلای جان سه فیلم تازه اکران

بلیت نیم بها، بلای جان سه فیلم تازه اکران

114

 شورای صنفی نمایش در جلسه اخیر خود سینماداران را موظف کرده از ۱۹ شهریورماه جاری تا پایان هفته دفاع مقدس بلیت سینماها را نیم بها بفروشند. تصمیمی که قطعاً به ضرر سه فیلم جدید اکران شده از امروز تمام خواهد شد و به افتتاحیه فیلم ها هم لطمه خواهد زد.


به گزارش هنرانه ,به نقل از بانی فیلم، از امروز سه فیلم «نگار» در گروه زندگی، «من و شارمین» در گروه قدس و «ماجان» در گروه استقلال اکران خود را استارت می زنند. این سه فیلم با تفاوت هایی چشم امید به گیشه دارند. این فیلم ها علاوه بر اینکه باید آماده کنار رفتن موقتی از پرده در دهه اول محرم (مطابق با آخر شهریور) باشند، ناگزیرند همچنان در رقابت با کمدی های صدرنشین گیشه هم در هفته های آتی شرکت کنند. کمدی های پر فروش «ساعت پنج عصر» و «اکسیدان» که اولی این هفته سرگروه خود را از دست می دهد و دومی مدت ها قبل از دست داده و حالا جسته گریخته در سینماهای مختلف به اکران خود ادامه می دهد.
فیلم های نو آمده در کنار همه این موارد، ناگزیر از رویارویی با قانون نیم بها شدن بلیت سینماها در کلیدی ترین زمان اکران خود یعنی افتتاحیه ها هستند. این فیلم ها از ۱۹ شهریور تا پایان اولین هفته از مهرماه براساس قانون شورای صنفی نمایش باید بلیت های نیم بها بفروشند که به معنی نصف شدن رقم فروش آنهاست. این یعنی امکان هرگونه رکوردشکنی وجود نخواهد داشت و بعید به نظر می رسد فروش بلیت نیم بها آنقدر مردم را به سالن های سینما بکشاند که جبران مافات شود. با گذشت این مدت نیز با ایام محرم و صفر مصادف خواهیم شد که تجربه نشان داده تأثیری منفی روی فروش فیلم ها دارد.
از سوی دیگر فیلم های صدرنشین مثل ساخته مهران مدیری، «اکسیدان» و «رگ خواب» هم در آخرین هفته های روی پرده در مواجهه با حدود سه هفته بلیت نیم بها، رکوردشکنی های احتمالی و افزایش رقم فروش را دور از دسترس خود خواهند دید.
جالب آنکه فیلمی مثل «نهنگ عنبر۲» هم پس از گذشت حدود چهارماه، همچنان شش سینما در تهران و چند سینما در شهرستان در اختیار دارد و به هر حال رقیبی برای دیگر فیلم های روی پرده خواهد بود. با تمام این اوصاف، بی تردید نباید از اعتراض و مخالفت احتمالی سینماداران هم در برابر این قانون گذشت که علاقه ای به اجرای آن نخواهند داشت.

 

honaraneh telegram
بارگذاری بیشتر در خبرها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از