صفحه اصلی خبرها دومین جشنواره ملی دانشجویی صنایع دستی گنجینه درفرهنگستان هنر برگزار می شود

دومین جشنواره ملی دانشجویی صنایع دستی گنجینه درفرهنگستان هنر برگزار می شود

صنایع دستی گنجینه

مراسم افتتاحیه دومین جشنواره ملی دانشجویی صنایع دستی گنجینه دانشگاه ساعت ۱۶ روز یکشنبه ۲۷ خردادماه در فرهنگستان هنر برگزار می شود.

به گزارش هنرانه ، محمد باقر بلوچ دبیر این رویداد گفت: آیین افتتاحیه جشنواره ملی دانشجویی صنایع دستی گنجینه ساعت ۱۶ روز یکشنبه ۲۷ خردادماه در تالار ایران فرهنگستان هنر برگزار خواهد شد و در این مراسم معاون فرهنگی دانشگاه هنر دکتر محمود ارجمند٬ رئیس دانشکده هنرهای کاربردی دانشگاه هنر دکتر احمد تندی و مدیر گروه صنایع دستی دانشگاه هنر دکتر رسول دلیلی حضور خواهند داشت.

او افزود:همچنین در این مراسم علی معلم ریاست فرهنگستان هنر و دکتر غفاری معاون فرهنگی وزارت علوم حضور خواهند داشت.

به گفته بلوچ پس از مراسم برگزاری مراسم افتتاحیه در تالار هنر فرهنگستان هنر٬ نمایشگاه دومین جشنواره ملی دانشجویی صنایع دستی گنجینه در تالار خیال شرقی گالری صبا افتتاح خواهد شد.

او افزود: دومین نمایشگاه جشنواره ملی دانشجویی صنایع دستی گنجینه در دو بخش رقابتی و مدعو با بیش از ۱۷۰ اثر از ۲۷ تا ۳۱ خردادماه برگزار می شود و در ایام برپایی نمایشگاه سه نشست و کارگاه تخصصی با حضور اساتید برجسته و دانشجویان برگزار می شود.

او افزود: این جشنواره با توجه به نیاز اساسی دانشگاه‌ها به‌ویژه در حوزه هنرهای صناعی، جشنواره‌ای با عنوان «جشنواره ملی و دانشجویی گنجینه» در زمینه صنایع دستی برگزار می‌شود .هدف اصلی این دوره از جشنواره، دستیابی به آثاری خلاقانه در حوزه هنرهای صناعی است که علاوه بر ریشه‌های فرهنگی محکم، همگام با نیازهای روز انسان معاصر باشد.

در مراسم اختتامیه این رویداد که ۳۱ خردادماه درتالار ایران فرهنگستان هنر برگزار خواهد شد ضمن معرفی برگزیدگان به نفرات اول تا سوم شرکت کننده تندیس جشنواره، لوح افتخار و هدیه نقدی جشنواره اهدا می‌شود.

بارگذاری بیشتر در خبرها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از