صفحه اصلی خبرها ۲۰ هزارتومان ناقابل برای تماشای فوتبال در سینما!

۲۰ هزارتومان ناقابل برای تماشای فوتبال در سینما!

فوتبال

یکی از محورهای اصلی جلسه شورای صنفی نمایش امروز تعیین تکلیف اکران رقابت های جام جهانی فوتبال خواهد بود. بحثی که از چند هفته پیش در گرفت و مخالفان و موافقانش را به اظهارنظر واداشت.


به گزارش هنرانه ،مخالفان که عمدتاً از میان صاحبان فیلم های روی پرده و آثار در نوبت اکران هستند، نمایش فوتبال در سینماها را ضربه ای به روند تضعیف شده اکران فیلم ها می دانند و لزومی به انجامش نمی بینند. موافقان اما که اغلب صاحبان سینما را می توان در میان آنها دید، با نظر به کاهش تعداد سینماروها در ماه رمضان و افت محسوس فروش فیلم ها، برای جبران مافات به استقبال این تصمیم رفته اند. جالب آنکه دیروز رییس انجمن سینماداران از قیمت پیشنهادی ۲۰ هزارتومانی برای هر سانس نمایش فوتبال خبر داد و البته این تضمین را هم مطرح کرد که رقم نهایی از مبلغ اعلام شده بیشتر نخواهد بود.
۲۰ هزارتومان یعنی پنج هزارتومان بالاتر از قیمت بلیت در سینماهای مدرن که قطعاً برای قشر متوسط رقم بالایی محسوب می شود. ضمن اینکه اگر طعم بلیت ۲۰ هزارتومانی زیر دندان سینماداران مزه کند، جدا از سه بازی ایران و سه بازی مهم دیگری که گفته شده در این طرح به نمایش در خواهند آمد، احتمال می رود بازیهای دیگری هم روی پرده روند. بویژه اینکه با توجه به محدودیت ورود بانوان به استادیوم های ورزشی در ایران، بی شک بخش عمده ای از تماشاگران بالقوه نمایش جام جهانی فوتبال در سینماها را باید همین قشر دانست.
البته این رقم بالا فعلاً در حد پیشنهاد است و امکان دارد در جلسه امروز شورای صنفی نمایش با مخالفت اعضا روبه رو شود و کاهش یابد و نیز جزئیات دیگر آن با تغییراتی به تصویب برسد.

بارگذاری بیشتر در خبرها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از