صفحه اصلی خبرها پرفروش‌ترین فیلم‌های ۲۰۱۴ در باکس آفیس جهانی

پرفروش‌ترین فیلم‌های ۲۰۱۴ در باکس آفیس جهانی

پرفروش‌ترین فیلم‌های ۲۰۱۴ در باکس آفیس جهانی+تصاوير

با انتشار فهرستی از پرفروش های جهان، روشن شد تنها فیلم «ترنسفورمرز» توانسته است از فروش مرز یک میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ عبور کند.
پرفروش‌ترین فیلم‌های 2014 در باکس آفیس جهانی+تصاوير

دو فیلم دیگر یعنی «محافظان» و «شریر» نیز در کنار «ترنسفورمرز» سه فیلم پرفروش سال گذشته را تشکیل می دهند.

۱. «ترنسفورمرز: عصر نابودی» با فروش ۱.۰۹ میلیارد دلار

ترنسفورمرز

این فیلم که چهارمین فیلم از مجموعه «ترنسفورمرز» یا «منتقل شوندگان» است به کارگردانی مایکل بی با بازی مارک والبرگ، فیلم پرفروش شماره یک سال ۲۰۱۴ است. این فیلم در عین حال تنها فیلم سال است که از مرز یک میلیارد دلار فروش عبور کرده است.

۲. «محافظان کهکشان» با فروش ۷۷۲.۳ میلیون دلار

محافظان کهکشان

جیمز گان وقتی تصمیم به ساخت این فیلم گرفت، تصمیمی پر ریسک گرفت تا فیلمی برای مارول بسازد اما موفقیت این فیلم موجب شد تا او اعلام کند مردم نیاز به کمی رنگ، طنز و تفریح دارند.

۳.«شریر»؛ ۷۵۷.۸ میلیون دلار

شرور

آنجلینا جولی در این فیلم در نقش یک موجود شریر ظاهر شده است. این فیلم که برداشتی از سیندرلا برای کمپانی دیسنی است، پرفروش‌ترین فیلم جولی شده است.

۴.«مردان ایکس: روزهای آینده گذشته»؛ ۷۴۶ میلیون دلار

ایکس من

این فیلم با گروه بازیگران قوی شامل هیو جکمن، جیمز مک آوی، مایکل فاسبندر، جنیفر لارنس، هال بری و الن پیج به کارگردانی برایان سینگر ساخته شده است.

۵.«کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان»؛ ۷۱۴.۱ میلیون دلار

کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان

مارول بار دیگر به سراغ فیلم موفق سال ۲۰۱۱ یعنی «کاپیتان آمریکا: اولین انتقامجو» رفت و با ساخت ادامه ای بر آن، کریس اوانز را به دنیای مدرن آورد. این فیلم پرفروش ترین فیلم افتتاح شده در آوریل در همه سال‌ها لقب گرفت و قرار است ادامه آن در ماه می ۲۰۱۶ اکران شود.

۶. «اسپایدر من شگفت انگیز ۲»؛ ۷۰۹ میلیون دلار

اسپایدر من شگفت انگیز 2

این فیلم ادامه کمپانی سونی بر فیلم قبلی با همین نام با بازی اندرو گارفیلد است. فیلم بعدی این مجموعه در سال ۲۰۱۸ اکران می شود.

۷. «طلوع سیاره میمون‌ها»؛ ۷۰۸.۳ میلیون دلار

طلوع سیاره میمون‌ها

اندی سرکیس بار دیگر نقش خودش را در ادامه فیلم «سیاره میمون‌ها» سال ۲۰۱۱ ایفا کرد. این فیلم هم در باکس آفیس موفق بود و هم تحسین منتقدها را برانگیخت و قرار است ادامه آن سال ۲۰۱۶ اکران شود.

۸. «بازی های گرسنگی: زاغ مقلد» قسمت اول؛ تا آخرین روز سال فروش ۶۷۱.۹ میلیون دلار

بازی های گرسنگی: زاغ مقلد

جنیفر لارنس بار دیگر برای بازی در نقش یک قهرمان زن در سومین فیلم از مجموع «بازی‌های گرسنگی» تحسین شد. با این حال این فیلم موفق نشد تا فروش ۸۶۴.۹ میلیون دلاری فیلم اول را با عنوان «گرفتن آتش» تکرار کند. قسمت دوم «زاغ مقلد» نوامبر ۲۰۱۵ اکران می شود.

۹. «بین ستاره ای»؛ ۶۴۱.۳ میلیون دلار

میان ستاره ای

کریستوفر نولان با ساخت یک اسطوره فضایی با بازی متیو مک کاناهی در نقش مردی که به ماموریتی برای نجات بشریت فرستاده می‌شود، بار دیگر پرفروش شد. این فیلم عنوان چهارمین فیلم تاریخ را پیدا کرد که در سینماهای مجهز به سیستم آیمکس از فروش ۱۰۰ میلیون دلار عبور کرده اند.  

۱۰. «چطور اژدهای خود را تربیت کنید ۲»؛ ۶۱۸.۹ میلیون دلار

چگونه اژدهایتان را تربیت کنید 2

این انیمیشن از کمپانی دریم وکرز که ادامه ای بر قسمت اول آن است، در داخل آمریکا نتوانست فروش قسمت اول را تکرار کند. در حالی که قسمت اول ۲۱۷ میلیون دلار فروخته بود، قسمت دوم تنها ۱۷۷ میلیون دلار فروش کرد اما این فیلم در بازار جهانی موفق شد تا ۴۴۱.۹ میلیون دلار فروش کند، در حالی که قسمت اول آن ۲۷۷ میلیون دلار فروخته بود. بیشترین استقبال از این فیلم در چین صورت گرفت و ۶۵.۱ میلیون دلار در این سرزمین فروش داشت.

۱۱.«هابیت: نبرد پنج ارتش»؛ ۵۸۸.۶ میلیون دلار

هابیت

آخرین قسمت از سه گانه «هابیت» پیتر جکسون که از آغاز ماه دسامبر راهی پرده ها شد و فروش آن هنوز ادامه دارد هنوز می‌تواند به فروشی قوی در طول سال جدید امیدوار باشد. این فیلم در دو هفته فروش داخلی اش در راس باکس آفیس ایستاد و بیش از ۱۸۳ میلیون دلار فروش کرد.

۱۲. «گودزیلا»؛ ۵۲۵ میلیون دلار

گودزیلا

این فیلم که ۱۶ ماه می وارد سینماهای آمریکا شد و نقدهای مثبت زیادی هم گرفت، بازسازی مجدد «گودزیلا» است که در بازار داخلی بیش از ۲۰۰ میلیون دلار فروخت.

۱۳. «ریو ۲»؛ ۴۹۸.۸ میلیون دلار

ریو 2

با وجود دریافت نقدهای مثبت و منفی، «ریو دو» محصول استودیو بلو اسکای که ۱۱ آوریل برای اولین بار اکران شد در اولین آخر هفته، فروشی ۳۹ میلیون دلاری را ثبت کرد و در مجموع در آمریکا ۱۳۱.۵ میلیون دلار فروخت. این انیمیشن با صدای جسی آیزنبرگ، آن هاتاوی و جیمی فاکس در بازار جهانی ۳۶۷.۲ میلیون دلار فروخت.

۱۴. «لاک پشت‌های نینجای نوجوان جهش‌ یافته»؛ ۴۷۷.۲ میلیون دلار

نینجا

این فیلم ۸ آگوست راهی سینماها شد و در اولین آخر هفته اکرانش ۶۵ میلیون دلار فروخت و در بازار داخلی فروشی ۱۹۱.۲ میلیون دلاری را ثبت کرد.

۱۵.«فیلم لگو»؛ ۴۶۸.۱ میلیون دلار

لگو

محصول کمپانی برداران وارنر که اولین بار در هفتم فوریه اکران شد، فروشی باورنکردنی داشت و در اولین آخر هفته اکرانش ۶۹ میلیون دلار فروخت و چهار هفته پرفروش ترین فیلم باکس آفیس ماند.

۱۶. «لوسی»؛ ۴۵۸.۹ میلیون دلار

لوک بسن

فیلمی که فیلمنامه و کارگردانی‌اش برعهده لوک بسون فرانسوی بود با بازی اسکارلت جوهاسنون با استقبال مخاطبان روبه رو شد. این فیلم تنها در آمریکا ۳۳۲.۲ میلیون دلار فروش کرد.

۱۷. «لبه فردا»؛ ۳۶۹.۲ میلیون دلار


تام کروز با فیلم علمی-تخیلی اش که تابستان اکران و با تحسین منتقدان روبه روشد، در اولین آخر هفته نمایشش تنها ۲۸ میلیون دلار فروش کرد و در نهایت در بازار داخلی آمریکا ۱۰۰.۲ میلیون دلار فروخت.

۱۸.«نوح»؛ ۳۶۲.۶ میلیون دلار

فیلم نوح

فیلم اسطوره ای مذهبی دارن آرنوفسکی که با بودجه ۱۲۵ میلیون دلاری ساخته شد و تقریبا نقدهای مثبتی هم دریافت کرد، در اولین آخر هفته اکرانش، فروشی ۴۳.۷ میلیون دلاری را تجربه کرد. راسل کرو  بازیگر اول این فیلم بود. این فیلم در کشورهای مسلمان تحریم شد.

۱۹. «دختر رفته»؛ ۳۵۶.۵ میلیون دلار

دختر رفته

فیلم اقتباسی کمپانی فاکس از کتابی به همین نام نوشته جیلیان فلین به مدت ۱۰ هفته در آمریکا در راس باکس آفیس ایستاد. بن افلک و رزاموند پایک به کارگردانی دیوید فینچر با این فیلم، پرفروش ترین فیلم آمریکا در ماه اکتبر بودند.

۲۰. «ماز رانر»؛ ۳۳۹.۸ میلیون دلار

ماز رانر

این فیلم از کمپانی فاکس در اولین آخر هفته نمایشش در ماه سپتامبر فروشی ۳۲.۵ میلیون دلاری را تجربه کرد. ادامه این فیلم قرار است سپتامبر ۲۰۱۵ اکران شود.

منبع : سینما خبر

بارگذاری بیشتر در خبرها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از