صفحه اصلی خبرها سوختن «فِراری» در کوره بی عدالتی، به همین راحتی!

سوختن «فِراری» در کوره بی عدالتی، به همین راحتی!

سوختن «فِراری» در کوره بی عدالتی، به همین راحتی!

با گذشت تقریباً شش هفته از اکران فیلم های نوروز به جز «فراری» فروش تمامی فیلم ها از مرز یک میلیارد تومان عبور کرد. در واقع ساخته علیرضا داودنژاد اگر چه ساختار خوبی دارد و یک فیلم قصه گو محسوب می شود اما با توجه به رقابت نابرابر این فیلم در مقایسه با سایر فیلم ها از نظر تعداد سینما و تبلیغات محیطی، فروشی دور از انتظار داشت و هفته گذشته نیز سینمای سرگروهش را در اختیار فیلمی جدید قرار داد.


به گزارش هنرانه ، در حال حاضر «لاتاری» در آستانه ورود به هفته هفتم اکران، در صدر جدول فروش هفتگی قرار دارد و در مقایسه با سایر فیلم ها فروش بهتری دارد.
این فیلم در تهران ۳۱ سینما دارد و به طور همزمان در ۶۱ سینمای شهرهای مختلف در حال نمایش است.
فروش کل تهران و شهرستان «لاتاری» ۱۰ میلیارد و ۸۰۳ میلیون تومان است.
نکته جالب اینکه پخش کننده «لاتاری» برخلاف سایر دفاتر که تعاملی ویژه با رسانه ها دارند همچنان از اعلام دقیق فروش این فیلم خودداری می کند؟!
«لاتاری» در گروه استقلال در حال نمایش است. گروهی که از هفته آینده فیلم سینمایی «خجالت نکش» در آن روی پرده خواهد رفت.
«به وقت شام» نسبت به تمامی فیلم های در حال اکران از تعداد سینمای بیشتری برخوردار است. این فیلم علاوه بر این امتیاز، تبلیغات تلویزیونی و محیطی بسیار خوبی هم دارد به طوری که پخش مکرر یکی از آنونس های این فیلم از رسانه ملی دستمایه شوخی های برخی از کاربران فضای مجازی قرار گرفته است.
ساخته ابراهیم حاتمی کیا هم اکنون در رتبه دوم جدول فروش هفتگی قرار دارد و در هفته ای که گذشت با مقداری افت فروش مواجه شد. فروش کل این فیلم در تهران و شهرستان ها به ۱۰ میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان رسیده است.
«به وقت شام» جمعاً ۱۰۹ سینما در اختیار دارد؛ ۳۳ سینما در تهران و ۷۶ سینما در شهرستان ها.
این فیلم از هفته آینده سینمای سرگروه خود را در اختیار فیلم «خوک» قرار می دهد.
سازندگان «مصادره» برای موفقیت این فیلم در گیشه در هر فضایی که امکان تبلیغات وجود داشت اقدام به معرفی فیلمشان کردند(!) به طوری که این روزها حتی اگر بخواهید بخش «آنچه خواهید دید» سریال نمایش خانگی «شهرزاد» را نیز ببینید باید به اجبار ابتدا آنونس «مصادره» را مشاهده کنید! این موضوع البته به سرمایه گذاری محمد امامی تهیه کننده «شهرزاد» در فیلم مهران احمدی هم مربوط می شود.
اولین ساخته سینمایی مهران احمدی با ۳۳ سینما در پایتخت فروشی حدود هفت میلیارد و ۴۶۰ میلیون تومان داشته است. این فیلم به جز تهران در شهرستان ها نیز ۵۲ سینما در اختیار دارد و پنج میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان نیز در این سالن ها فروش داشته است.
«لونه زنبور» چهارمین فیلم پرفروش هفته است.
این فیلم کمدی که به تازگی فروش کل آن از مرز هفت میلیارد تومان هم عبور کرده، هم اکنون در تهران ۲۶ سینما دارد و به طور همزمان در ۴۲ سینمای شهرهای مختلف در حال نمایش است.
ساخته برزو نیک نژاد در تهران و شهرستان ها به ترتیب چهار میلیارد و ۶۰۰ و دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروخته است.
قرار است از هفته آینده در گروه «لونه زنبور» (سینما ایران) فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» به نمایش درآید.
«فیلشاه» از ابتدای اکرانش در گیشه تاکنون عملکرد نسبتاً خوبی به عنوان یک انیمیشن داشته. هر چند تعداد بالای سینماهای این انیمیشن و حمایت صد در صدی حوزه هنری از آن را بی ارتباط با این میزان فروش نمی دانند. ضمن اینکه ساخته هادی محمدیان برخلاف برخی از فیلم ها از امتیاز اکران مدارس نیز برخوردار بود و از این طریق نیز توانست به خوبی بهره ببرد.
«فیلشاه» در تهران ۲۹ سینما دارد و فروش کل آن پس از ۴۱ روز نمایش به یک میلیارد و ۸۰۵ ملیون تومان رسیده است. این انیمیشن در شهرستان ها نیز با تعداد قابل توجه ۵۹ سینما یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان فروش داشته است.
فروش کل ساخته محمدیان تا اینجای کار سه میلیارد و ۵۵۵ میلیون تومان است.
«فیلشاه» از هفته آینده جای خود را در گروه آزادی به فیلم «چهار راه استانبول» خواهد داد.
«خرگیوش» از همان آغاز اکرانش چه در شهرستان ها و چه در تهران نسبت به سایر فیلم های پرفروش جدول از تعداد سینماهای کمتری برخوردار بود.
این فیلم کمدی هم اکنون در ۱۶ سینمای تهران در حال نمایش است و مجموع گیشه آن نیز در این سالن ها به رقمی حدود یک میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان رسیده.
فروش کل اولین ساخته سینمایی مانی باغبانی در شهرهای مختلف نیز با ۱۲ سینما حدود ۳۴۰ میلیون تومان است.
«خرگیوش» برخلاف سایر فیلم ها که از آنونس های تلویزیونی زیادی برخوردار بودند، برای تبلیغات در رسانه ملی با مشکلات مختلفی مواجه شد. تلویزیون پخش آنونس های این فیلم را به دلایل نامعلوم تحریم کرد و اعتراض سازندگان آن نیز در نهایت نتیجه ای در برنداشت. همان معدود تبلیغات این فیلم در تلویزیون بعد از اتمام تعطیلات نوروزی روی آنتن رفت در صورتی که پخش این آنونس ها در هنگام تعطیلات می توانست تأثیر بیشتری در افزایش فروش آن داشته باشد. این فیلم که به طور کامل در بخش خصوصی تولید شده، علاوه بر تحریم تلویزیون در نهایت تعجب از سینماهای دولتی نیز بهره چندانی نبرد و بسیاری از سالن ها از اکران آن خودداری کردند.
فیلم سینمایی «جشن دلتنگی» برنامه آینده گروه زندگی است. گروهی که در حال حاضر در اختیار فیلم سینمایی «خرگیوش» قرار دارد.
«فراری» نسبت به تمامی فیلم های اکران نوروز ۹۷ بدترین شرایط نمایش را داشت.
این فیلم در رقابتی نابرابر و پس از سه سال رنگ پرده را می دید و از همان روزهای آغازین اکرانش نیز مشخص بود که نمی تواند در میان دیگر فیلم ها قد علم کند. تا جایی که علیرضا داودنژاد نیز پس از گذشت سه هفته نسبت به انتخاب زمان نمایش فیلمش واکنش نشان داد و اعتراض خود را نسبت به این اتفاق اعلام کرد.
این فیلم در حال حاضر در تهران تنها در دو پردیس کورش، مگامال و سینما پارس نمایش دارد. ساخته داودنژاد به جز تهران در ۱۲ سینمای شهرهای مختلف نیز در حال اکران است.
فروش «فِراری» در مجموع تهران و شهرستان ها ۵۵۹ میلیون تومان است.
«بدون تاریخ بدون امضاء» امروز سقف ۱۰ هفته اکران خود را پر می کند.
ساخته برادران جلیلوند با مشخص شدن ترکیب اکران نوروز ۹۷ بخش عمده سینماهایش را از دست داد و اعتراض سازندگانش نیز به این اقدام نتیجه ای نداشت. پردیس های ملت، کورش، باغ کتاب، مگامال و سینما اریکه ایرانیان این روزها نمایش این فیلم را برعهده دارند. پردیس چهارباغ اصفهان نیز تنها سینمای شهرستان «بدون تاریخ…» محسوب می شود که اکران این فیلم همچنان در آن ادامه دارد.
فروش کل این فیلم در مجموع تهران و شهرستان ها به گفته پخش کننده اش رقمی در حدود پنج میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان است.

بانی فیلم

بارگذاری بیشتر در خبرها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از