صفحه اصلی خبرها فرخ نعمتی : پرداختن به روحانیت حساسیت برانگیز است

فرخ نعمتی : پرداختن به روحانیت حساسیت برانگیز است

فرخ نعمتی

می توان گفت تعداد بازیگرانی که بدون هیچ گلایه و حاشیه و جنجالی صرفا روی کار خود تمرکز می کنند و تمام تلاش خود را برای ایفای یک نقش بکار می گیرند، زیاد نیست.

به گزارش هنرانه ،فرخ نعمتی از این دست بازیگران است که به دلیل تجربیاتی که در این حرفه روی پرده سینما و یا صحنه تئاتر و قاب تلویزیون دارد، همواره به دور از هر حاشیه ای صرفا تمرکزش را روی حرفه اش گذاشته است. وی سال گذشته سریال «ایراندخت» را روی آنتن داشت و این اواخر هم در سریال «سر دلبران» نقش مردی به نام خلیل را بازی کرد که به نوعی با قهرمان داستان در کلنجار بود. او در حاشیه نشست خبری سریال درباره این تجربه گفت: من تا به حال با آقای لطیفی همکاری نکرده بودم و این سریال نخستین تجربه همکاری ما بود. به نظرم «سر دلبران» کار بدی نبود و به هر حال هر کاری که ساخته می شود، ممکن است با سلیقه عده ای همخوانی نداشته باشد. درباره این سریال هم به هر حال عده ای دوست داشتند و برخی هم دوست نداشتند. همه صحبت ها و نظراتی هم که درباره این سریال اینجا شنیدیم، مطالبی بود که همه ما در طول کار با آن برخورد کرده بودیم. اینکه مناسباتی که در قصه وجود دارد، مناسبات امروز نیست. حتی در شهرهای کوچک و روستاها هم این اتفاق نمی افتد. اما گفته شد که با این سریال قرار است به نوعی این نوع مناسبات تبلیغ شود.
وی در ادامه درباره نقدی که به این سریال داشت هم بیان کرد: به نظرم همین مناسباتی که بیان شد، بسیار مناسبات خاصی است و مربوط به آدم های امروزی نیست و فاصله مردم خیلی بیشتر از این چیزهاست. اما شاید مهمترین اتفاقی که در این سریال مطرح شد، این بود که چنین مناسباتی به عنوان الگو در جامعه رواج پیدا کند.
نعمتی همچنین درباره پرداختن به مسئله روحانیت در این سریال هم عنوان کرد: به هر حال مرز بسیار حساسی است و خیلی هم نمی توان وارد این مسئله شد. چون نظرات بسیاری در این باره و درباره مسائلی که مربوط به برخی وقایع و افراد وجود دارد. به عنوان مثال درباره مسیر حرکت امام رضا (ع) که در سریال «ولایت عشق» مطرح شد، نظرات مختلفی وجود داشت. بنابراین مرز دشواری است و وقتی کسی وارد چنین مسیری می شود، باید خیلی با تعادل پیش برود تا کار اجازه پخش پیدا کرده و فقط یکی دو جمله در دیالوگ ها دربیاید. بنابراین من فکر می کنم این سریال توانسته موفق عمل کند.
او درباره فعالیت های اخیرش نیز توضیح داد: صحبت هایی شده است، اما هنوز کاری قطعی نشده است. البته سریال «تاریکی شب، روشنایی روز» به کارگردانی حجت قاسم زاده را آماده پخش دارم که از زمان پخش آن بی اطلاعم. یک سری کارهای دیگر هم هست، اما من در سال جدید هنوز سر هیچ کاری نرفته ام. البته این اواخر هم در سریال «بانوی سردار» به کارگردانی پرویز شیخ طادی حضور داشتم که از زمان پخش آن هم بی اطلاعم. البته همانطور که می دانید من خیلی دوست ندارم درباره کارها و نقش هایی که بازی می کنم، توضیح بدهم. به نظرم باید کار پخش شود و خودش باعث دیده شدن شود.
وی درپایان نیز درباره ارزیابی سریال های تلویزیونی و اینکه چرا مردم کمتر جذب سریال ها می شوند نیز عنوان کرد: من معمولا خیلی فرصت نمی کنم سریال ها را کامل دنبال کنم. معمولا چند قسمت از هر کاری را می بینم. فکر می کنم اگر سریال ها مانند گذشته داستان های خوب و جذابی را روایت کنند و بازیگران خوبی هم در کار حضور داشته باشند و کار دست کارگردان حرفه ای و با تجربه بیفتد، مطمننا مردم هم آن را خواهند دید و کمتر به سراغ سریال های ماهواره می روند.

بارگذاری بیشتر در خبرها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از