صفحه اصلی خبرها واکنش وزیر ارشاد به حضور فرهادی و پناهی در جشنواره فیلم کن

واکنش وزیر ارشاد به حضور فرهادی و پناهی در جشنواره فیلم کن

واکنش وزیر ارشاد به حضور فرهادی و پناهی در جشنواره فیلم کن

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره حضور اصغر فرهادی و جعفر پناهی در جشنواره فیلم کن واکنش نشان داد.

به گزارش هنرانه ،به نقل از ایلنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز شنبه یک‌‌اردیبهشت در حاشیه بازدید از سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر در پاسخ به سوالی پیرامون حضور جعفر پناهی و اصغر فرهادی در هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم کن گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هنوز به هیچ موضع رسمی درباره حضور این دو هنرمند در جشنواره فیلم کن نرسیده است.

وی ادامه داد: نگاه و تعامل ما یک نگاه و تعامل حداکثری با جهان و سینمای جهان است و با این رویکرد ارتباطات جهانی خود را تنظیم کردیم و نگاه ما حضور حداکثری است، البته قطعا پاره‌ای از قواعد و قوانین وجود دارد که آن‌ها نیز باید رعایت شود.

صالحی درباره ارتباط و تعامل وزارت ارشاد با دستگاه‌های امنیتی و وزارت امور خارجه و حضور هنرمندان خارجی در ایران گفت: خوشبختانه در سه سال گذشته به نگاه مشترک و مورد نظر حوزه فرهنگ و حوزه‌های امنیتی رسیده‌ایم و سال به سال این مشترکات افزایش یافته و هر قدر ارتباطات قوی‌تر بشود به نفع سینمای ایران است.

وی درباره نامه‌نگاری سینماگران با رئیس‌جمهور درباره مشکلات سینما گفت: اهالی سینما حق دارند با هر فردی مکاتبه کنند و حق دارند که افراد مختلف را طرف خطاب قرار بدهند.

بارگذاری بیشتر در خبرها

پاسخ دهید

اولین نفری باشید که نظر خود را می نویسید

avatar
  Subscribe  
اطلاع از