صفحه اصلی خبرها حاشیه های اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر

حاشیه های اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر

حاشیه های اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر 

*هرج و مرج عجیبی در سالن  به دلیل جمعیت زیاد مراجعه کنندگانی که بیشتر خانواده ها بودند مشاهده می شد .این در حالی بود که عده ای از خبرنگاران جا برای نشستن نداشتند. از سوی دیگر مسئولان در حال صحبت کردن و به نوعی جدل و بگو مگو با کسانی بودن که جایگاه خبرنگاران را اشغال کرده بودنند. در این میان برخی متقاعد شده و از روی صندلی بلند می شدند و برخی با هر نوع صحبتی حاضر به کوتاه آمدن از موضع خود نبودند و شرایط را ملتهب تر می کردند!در بیرون و محوطه برج و مقابل گیت ورودی هم عده ای ایستاده و منتظر ورود بودند و یکدیگر را هل می دهند.آدم های عادی هم در گوشه ای ایستاده و به دنبال کارت ورود اضافه بودند!

*رشیدپور با آوردن نام هر فیلمی می خواست واکنش حاضران در سالن را بداند که تشویق ها برای مغزهای کوچک زنگ زده و بمب و ابوقریب خیلی زیاد بود.

*چهره پژمان جمشیدی همزمان روی نمایشگرها نشان داده شد و همه سالن دست و هورا کشیدند و رشیدپور گفت پژمان تو همین الان جایزه ات را گرفتی.

*کلیپی شامل تصاویر فیلم های به وقت شام، تنگه ابوقریب، چهارراه استانبول، دارکوب، بمب، لاتاری عرق سرد، مغزهای کوچک زنگ زده و تمام فیلم های حاضر در جشنواره نمایش داده شد که بیشترین تشویق ها برای این فیلم ها بود.

*در بخش معرفی هیات داوران بیشترین تشویق ها برای رسول صدرعاملی،کمال تبریزی و محمدرضا فروتن بود.

*رشیدپور با اشاره به طولانی‌بودن پیام رییس‌جمهور برای این مراسم گفت:آقای رییس جمهور خیلی حرف داشتند درباره سینما! اگر آقای رییس جمهور اینقدر زیاد حرف دارند خوب است هرچندوقت یک‌بار با اهالی سینما دیداری داشته باشد، خوب نیست این دوری و دوستی!

*برای سیمرغ بهترین جلوه های ویژه بصری حضار سالن به طور دائم حدس می زدند و آن را بلند ابراز می کردند.

رشیدپور در بخشی از مراسم به شوخی گفت: دوستان برنده می توانند اندازه یک مرغ از سیمرغ استفاده کنند!

*هنگام اهدای سیمرغ محسن یک نفر بلند نام او را فریاد زد و رشیدپور در واکنش گفت: حالا ما هیچی به خودت رحم کن!

*در بخش اهدای سیمرغ بهترین چهره پردازی،فریاد حضار شنیده میشد که رشیدپور به شوخی گفت: چشم! چشم! عصبانی نشو!

*سعید ملکان به خاطر تحمل چهره پردازی سنگین فیلم «تنگه ابوقریب» از صبر جواد عزتی تشکر کرد که با تشویق حضار همراه بود.

* با آوردن نام مغزهای کوچک زنگ زده برای بهترین صداگذاری صدای حضار بلند  شد و همچنین آمدن فروتن برای تقدیم این جایزه با تشویق بسیار زیاد حضار همراه بود.

*علویان بعد از آنکه جایزه خود را روی سن دریافت کرد، گفت: من سال گذشته از همه و هیات داوران تشکر کردم اما باز هم بد و بیراه شنیدم. اما باز هم خیلی ممنون از همه. رشیدپور هم با خنده در یک شوخی نخ نما گفت: فقط از خانواده محترم رجبی تشکر نکردی!

*کارن همایونفر پس از دریافت جایزه اش گفت: این جایزه بیشتر برای آقای حاتمی کیا و کسانی است که جان خود را می دهند(تشویق بی امان حضار) تا این جشن را برگزار کنیم.

*بهرام دهقانی و نجاریان روی سن آمدند و سیمرغ‌های خود را از رسول صدرعاملی وحسن خجسته گرفتند. دهقانی ابراز امیدواری کرد این جایزه را برادرش در هیات داوران (خسرو دهقان) به او نداده باشد! که خسرو دهقان پاسخ منفی داد. او گفت: از مجموعه همکارانم، کسانی پشت و جلوی دوربین بودند، به خصوص سهیل بیرقی که به سختی فیلم را به نمایش جشنواره رساند و خیلی اذیت شد، تشکر می‌کنم.امیدوارم بتواند  بعد از این راحت‌تر کار کند. از باران کوثری تشکر می کنم که اگر در این فیلم نبود نتیجه کار به این خوبی نمی شد.

*سیمرغ بهترین فیلم را به جای سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه هنروتجربه به رشیدپور داده بودند که گفت: زود فهمیدم.

* لحظه اهدای بهترین سیمرغ از نگاه هنروتجربه، حضار بدون وقفه هومن سیدی را تشویق می کردند. هومن سیدی روی سن گفت: اصلا نمی دانستم چنین جایزه ای وجود دارد!

* سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول به رضا مقصودی برای کارگردانی «خجالت نکش» اهدا شد و رضا مقصودی پس از دریافت جایزه گفت: از احمد مهرانفر برای زحمتی که در «خجالت نکش» کشید، تشکر می کنم.

اهدای این جایزه درحالی بود که بخش فیلم های اول از جشنواره امسال حذف شدند. به غیر از «خجالت نکش» تنها دو فیلم اول دیگر در جشنواره امسال بود:‌ «امیر» و «مصادره».

*اجرای قطعات موسیقایی توسط سالار عقیلی (جان من فدای ایران و شیدایم کن – تیتراژ سریال حانیه) یکی از بخشهای مراسم اختتامیه بود.عقیلی از زنده‌یاد دکتر افشین یدالهی یاد کرد و از قطعه خون غزل او نام برد. او گفت: هروقت این قطعه را اجرا می‌کنم، به نظرم می‌رسد افشین می‌دانسته قرار است از بین ما در بهار برود. این قطعه بخشی دارد که می‌گوید زمستان اگر هرچه سردو سیاه، به باران تیر تو تن می‌دهم،به رویای خورشید شوق بهار، سرم را به باد وطن می‌دهم.در ادامه سالار عقیلی سرود وطن یا ایران جوان ساخته پیمان سلطانی و شعری از زنده یاد بیژن ترقی را اجرا کرد.

*سحر دولتشاهی پس از دریافت سیمرغ بلورین  ضمن تشکر از مصطفی کیایی برای اعتماد دوباره به او و ذکر این که جای او در مراسم خالی است، گفت: هر پنج بازیگر اصلی فیلم «عرق سرد» نامزد شده‌اند، عجب کارگردانی… او اظهار امیدواری کرد جشنواره فجر جشنواره واقعی سینمای ایران باشد و محل تجدید دیدار هنرمندان با هم و این که از کارهای هم کیف کنیم و دلخوری‌ها کم‌تر باشد.

*  سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد به  جمشید هاشم‌پور برای فیلم «دارکوب» اهدا شد دختر او روی صحنه آمد و به نیابت از پدر از داوران تشکر کرد.

*برای نقش مکمل مرد نام پژمان جمشیدی با فریاد و سوت بی امان حضار همراه بود.

*برای اعلام سیمرغ بلورین بهترین نقش مکمل زن سالن لحظه ای سرشار از سکوت و انتظار شد.

*سارا بهرامی پس از دریافت جایزه فرشته طائرپور را در آغوش گرفت که واکنش جالب و خنده دار حضار را در پی داشت. بهرامی همچنین رو به امین حیایى گفت: شما راست مى گفتید هر کس نردبان خودش را دارد!

*فریاد بی امان حضار سالن برای نوید محمدزاده به عنوان کاندیدای بازیگر نقش اول مرد پیش از اهدای جوایز بلند بود.

*با اعلام شدن نام کامبوزیا پرتوی واکنش ها کمی همراه با تعجب بود. پرتوی به شوخی گفت: گفتم امشب بعد از مراسم شام خونه ما. احساس می کنم سعید آقا خانی دیده نشد، خواهش می کنم روی سن بیاید.پرتوی بعد از حضور روی صحنه ضمن انتقاد از این که داوران بازی سعید آقاخانی را ندیده‌اند، از او خواست روی سن بیاید. پرتوی گفت: این سومین جایزه ای است که این فیلمنامه می گیرد و برای همین با دست و دلبازی آن را به آقاخانی تقدیم می کنم. او سیمرغ خود را به سعید آقاخانی اهدا کرد.سعید آقاخانی گفت: امسال آنقدر بازی‌ها خوب بود که انتخاب سخت شد. کامپوزیا پرتوی بی‌نظیر است و از او سپاسگزارم.

* وقتی جایزه ویژه هیات داوران براى «بمب؛ یک عاشقانه» به پیمان معادى رسید،محمدرضا فروتن رو به او ارام گفت: این جایزه مهم ترین جایزه هیات داوران بود.

*حاتمی کیا پس از دریافت جایزه اش گفت: من فیلمساز وابسته ام. فیلمساز این نظامم. متاسفم از همکارانم می شنوم که اوج اگر پشت فیلم باشد نگاه ها عوض می شود. بابت کارهایی که کردم شرمنده نیستم اعتراض می کنم به تلویزیون. من از مسئولان شبکه ٣ و ٢ شکایتم را به خدا مى برم. این لجبازی و نگاه زشت را به خدا شکایت مى برم. از جمله همین آقای رشیدپور که وقتی به تلویزیون می‌آیند، تبدیل به اپوزیسیون می‌شوند.آقای رشیدپور با حرف‌هایی که در مورد سازمان اوج زدند، واژه‌های عجیبی را می‌سازند. من به تلویزیون اعتراض می‌کنم. وقتی تلویزیون می‌خواهد فیلم‌هایم را پخش کند، سی چهل بار زنگ می‌زنند اما در تلویزیون اینگونه با «به وقت شام» رفتار می‌کنند.

حاج قاسم سلیمانی می‌گوید من برای «به وقت شام»گریه کردم اما اُف بر آن کسی که می‌گوید این فیلم کمدی است. من افتخار می‌کنم فیلمی درباره مدافعان حرم ساخته‌ام و افتخار می‌کنم بابت ساخت این فیلم از عزیزی مثل حاج قاسم سلیمانی هدیه گرفتم. من افتخار می‌کنم که درکنار سپاه رشد کردم.

* پس از فریادهای حاتمی کیا، رضا رشیدپور از انتقادات صریح حاتمی کیا تشکر کرد و گفت: او را چندین بار برای حضور در برنامه «هفت» دعوت کرد، اما او نیامد!

بارگذاری بیشتر در خبرها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از