خبرهاصفحه اصلی
موضوعات داغ

عید و گرانی؛ کسی حوصله سینما رفتن ندارد!

روزهای پایانی سال ۹۷ برای فیلم های روی پرده از نظر گیشه چندان خوشایند نبوده و به جز یکی – دو فیلم، تقریباً سایر فیلم های در حال اکران با افت فروش مواجه شدند. در این میان تنها «دزد و پری ۲» نسبت به هفته قبل خود فروش بالاتری به ثبت رساند و «تخته گاز» و «مأموریت غیرممکن» نیز گیشه شان تقریباً مانند هفته قبل بود.
برخلاف سال های گذشته که تا اواسط اسفند ماه ترکیب اکران نوروز سال بعد مشخص شده بود و فیلم ها می توانستند با فراغ بال به تبلیغات فیلم هایشان بپردازند، امسال این ماجرا با پیچیدگی خاصی مواجه شده و در فاصله تنها چند روز مانده به پایان سال گویا قرار است سرانجام اسامی فیلم ها ظرف یکی – دو روز آتی مشخص شوند.
شنیده می شود در میان گزینه های اکران نوروز ۹۸ فیلم های «زندانی ها» (آزادی)، «غلامرضا تختی» (استقلال)، «متری شیش و نیم» (آستارا)، «چهار انگشت» (زندگی)، «رحمان ۱۴۰۰» (ایران)، «ژن خوک» (باغ کتاب) و «پیشونی سفید۳» (فرهنگ) به عنوان ترکیب قطعی انتخاب شده اند.
در میان فیلم های روی پرده رتبه اول و دوم پرفروش هفته همچنان در اختیار دو فیلم توقیفی است!
«آشغال های دوست داشتنی» محسن امیریوسفی که ۲۷ روز از اکرانش می گذرد در پایان هفته چهارم با افت فروش عجیبی مواجه شد و در مقایسه با هفته سوم حدود ۱۷۰ میلیون تومان فروش کمتری داشت.
با توجه به اکران فیلم های نوروز ۹۸ در چند روز آینده و تغییر فیلم های روی پرده، ساخته امیریوسفی به طور قطع می توانست در موقعیت بهتر و در تعداد روزهای بیشتری روی پرده باشد و با این شرایط شاید حتی فروش بهتری را نیز به ثبت می رساند. این فیلم در حال حاضر ۳۳ سینما در تهران و ۴۹ سینما در شهرهای مختلف دارد. مجموع فروش «آشغال ها…» به گفته پخش کننده اش سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است.
«پارادایس» دومین فیلم پرفروش هفته نیز شرایطی مشابه با «آشغال ها» دارد و با افت فروشی فاحش مواجه شد. ساخته علی عطشانی با ۷۶ سینما در کشور حدود هفت هفته از اکرانش می گذرد و به گفته پخش کننده اش در مجموع چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.
«هت تریک» نیز نتوانست گیشه هفته قبل خود را تکرار کند. با توجه به کاهش فروش «قانون مورفی»، ساخته رامتین لوافی با وجود گیشه پایین هفته گذشته اش حالا به رتبه سوم پرفروش ها رسیده است.
«هت تریک» این روزها ۸۵ سینما در تهران و شهرستان ها دارد و در کل حدود یک میلیارد و ۴۷۰ میلیون تومان فروخته است.
«قانون مورفی» چهارمین فیلم پرفروش هفته پس از ۶۸ روز اکران به گفته پخش کننده اش حالا ۱۰ میلیاردی شده است. ساخته جدید رامبد جوان در تهران و شهرستان ها به ترتیب ۳۱ و ۴۹ سینما در اختیار دارد.
«قانون مورفی» با توجه به اختلاف فروش بالایی که با فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» دارد، به احتمال فراوان در همان رتبه هفتم رده بندی پرفروش های اکران ۹۷ قرار خواهد گرفت.
«جن زیبا» با فروش ۲۳۰ میلیون تومانی که در هفته گذشته به مجموع گیشه اش اضافه کرد حالا وارد باشگاه میلیاردی ها شده است. ساخته بایرام فضلی همچنان در شهرستان ها از تعداد سینمای بیشتری برخوردار است. این فیلم ۲۲ سینما در پایتخت و ۶۲ سینما در شهرهای مختلف دارد و ۲۷ روز نیز از اکرانش گذشته است.
فروش «تخته گاز» با هفته گذشته اش تقریباً یکسان بود. بخش عمده سینماهای ساخته محمد آهنگرانی مانند «جن زیبا» در شهرستان ها قرار دارد به طوری که ۶۳ سینما در شهرهای مختلف در حال نمایش این فیلم کمدی هستند. به گفته پخش کننده «تخته گاز»، فروش کل این فیلم کمدی پس از ۶۱ روز نمایش به دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است.
گیشه «مأموریت غیر ممکن» هم مانند «تخته گاز» تغییر چندانی نداشت و تقریباً مثل هفته گذشته اش بود. فیلم یعقوب غفاری پس از ۲۷ روز اکران حدود ۴۸۴ میلیون تومان فروش داشته است. این فیلم ۲۳ سینما در تهران و ۴۷ سینما در شهرستان ها دارد.
«دزد و پری ۲» پس از ۷۵ روز اکران در نهایت تعجب فروش بالاتری را نسبت به هفته گذشته اش به ثبت رساند. این فیلم کودک و نوجوان ۱۴ سینما در تهران دارد و به طور همزمان با پایتخت در ۲۴ سینمای شهرستان ها نیز به نمایش خود ادامه می دهد. مجموع گیشه ساخته حسین قناعت حدود یک میلیارد و ۸۶۱ میلیون تومان است.
«سوءتفاهم» در تعداد سینماهای تهرانش تغییری به وجود نیامده، اما تعداد زیادی از سالن های شهرستانش را دیگر در اختیار ندارد. ساخته احمدرضا معتمدی همچنان با گیشه ای ضعیف به نمایش خود ادامه می دهد. مجموع گیشه این فیلم پس از ۲۷ روز اکران به رقمی حدود ۲۹۶ میلیون تومان رسیده است.
«ضربه فنی» افزایش فروش جزئی داشت ولی همچنان در رتبه های پایین جدول قرار دارد. این فیلم کمدی با ۳۴ سینما در کشور در مجموع حدود ۱۱۴ میلیون تومان فروخته است.
گیشه هفته قبل «بهشت گمشده» تقریباً شبیه هفته اول اکرانش بود. این فیلم با ۱۰ سینما در تهران و ۱۰ سینما در شهرستان ها فروش چندان بالایی برخوردار ندارد و در این مدت کوتاه باقی مانده از اکرانش نیز بعید است اتفاق خارق العاده ای برایش در گیشه رخ دهد. فروش کل فیلم حمید سلیمیان ۴۰ میلیون تومان است.
«قرارمون پارک شهر» همچنان با تعداد سینماهای محدود به اکرانش ادامه می دهد. اولین ساخته سینمایی فلورا سام این روزها تنها چهار سینما در تهران و ۱۰ سینما در شهرستان ها دارد و در مجموع نیز حدود ۲۳ میلیون تومان فروش داشته است.

بانی فیلم

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن