صفحه اصلی خبرها «در جستجوی دُری»برای حیات‌وحش خطرناک است؟

«در جستجوی دُری»برای حیات‌وحش خطرناک است؟

doory

doory

فعالان استرالیایی که در زمینه‌ی محافظت از حیات وحش فعالیت می‌کنند،‌ اکران دنباله‌ی انیمیشن محبوب «در جستجوی نمو» را برای گونه‌های کمیاب جانوری در اقیانوس‌ها خطرناک می‌دانند.

به گزارش B3dArt , به اعتقاد این فعالان محیط‌زیستی اکران انیمیشن تازه‌ی پیکسار که «در جستجوی دُری» نام دارد، اشتیاق مردم برای نگهداری گونه‌های کمیاب ماهی به عنوان حیوان خانگی را افزایش می‌دهد.

بر اساس پژوهش‌های دانشگاه کوئینزلند استرالیا، پس از اکران انیمیشن «در جستجوی نمو» در سال ۲۰۰۳ بازار بزرگی برای فروش دلقک‌ماهی ایجاد شد، و همین امر به کاهش تعداد این گونه‌ی جانوری در زیست‌گاه‌های طبیعی انجامید. «در جستجوی نمو» داستان یک دلقک‌ماهی است که برای یافتن پسرش ماجراهای بسیاری را پشت‌سر می‌گذارد.

انیمیشن «در جستجوی نمو» با بودجه‌ای نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار ساخته و سال ۲۰۰۳ در سینماهای سراسر جهان اکران شد. این انیمیشن به فروشی بیش از ۹۰۰ میلیون دلار دست یافت.

نمایش «در جستجوی نمو» دلقک‌ماهی را به یکی از حیوانات محبوب فروشگاه‌های حیوانات خانگی بدل کرده بود. اکنون پژوهشگران دنبال راهکاری هستند تا از وقوع رویدادی مشابه پس از اکران «در جستجوی دُری» در ماه ژوئن جلوگیری کنند.

کارمن داسیلوا یکی از پژوهشگران حاضر در این پروژه گفت: «حدود ۹۰ درصد از ماهی‌های آکواریومی مستقیما از حیات‌وحش صید می‌شوند و بیشتر مردم از این موضوع آگاه نیستند. در حال حاضر گرمایش جهانی و اسیدی شدن اقیانوس‌ها به اندازه‌ی کافی حیات این گونه‌های جانوری را تهدید می‌کند و صید این ماهی‌ها بحران را تشدید خواهد کرد.»

در انیمیشن تازه‌ی «در جستجوی دُری» قهرمان داستان همان ماهی آبی فراموش‌کار «در جستجوی نمو» است. این ماهی از گونه‌ی جراح‌ماهی آبی است و برخلاف دلقک‌ماهی امکان پرورش آن وجود ندارد.

منبع:خبرانلاين

 

telegramb3dart

عضویت در کانال رسمی تلگرام 

B3dart

بارگذاری بیشتر در خبرها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از