صفحه اصلی خبرها روس‌ها بیش از پیش کتاب‌های دیجیتال را ترجیح می‌دهند

روس‌ها بیش از پیش کتاب‌های دیجیتال را ترجیح می‌دهند

تحقیقات نشان می‌دهد که کتاب‌های صوتی محبوبیت روزافزونی در روسیه به دست آورده‌اند؛ طوری که مسکویی‌ها ۴۰ درصد کتاب‌ها را در قالب صوتی خریداری می‌کنند.

 به گزارش هنرانه ,جایگاه پنجم فروش کتاب الکترونیکی در روسیه به مسکو تعلق دارد، این در حالی است که ساکنان پایتخت روسیه به طور روزافزون نسخه دیجیتال را به کتاب‌های کاغذی ترجیح می‌دهند.

بر اساس این گزارش که رایزنی فرهنگی ایران در روسیه آن را ترجمه کرده و برای انتشار در اختیار مهر قرار داده است، این نتایج را کارشناسانی ارائه داده‌اند که به تحلیل بازار کتاب روسیه در سال ۲۰۱۷ پرداخته‌اند.

در این گزارش آمده است: یکی از دلایل کنار گذاشتن کتاب‌های کاغذی سنتی، دسترسی به اینترنت در موبایل‌ها و امکان انتخاب نسخه‌های قابل اجرا برای تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند است؛ مسکویی‌ها ۱۹ درصد از فروش کتاب‌های دیجیتالی را به خود اختصاص می دهند. خوانندگان بیشتر از همه علاقه‌مند به داستان‌های تخیلی، کارآگاهی، رمان‌های معاصر و عاشقانه هستند.

آنطور که در این گزارش گفته شده، کتاب‌های صوتی نیز محبوبیت روزافزونی را در روسیه به دست می‌آوردند. مسکویی‌ها ۴۰ درصد کتاب‌ها را در قالب صوتی خریداری می‌کنند. در عین حال، مراجع قانونی نیز اقداماتی را در جهت کاهش میزان سوءاستفاده از این حوزه انجام داده‌اند. مخصوصاً منابع با محتوای غیرقانونی مسدود می‌شوند.

کارشناسان انتظار دارند، به کمک ابتکارات جدید، میزان سوء استفاده از ۸۰-۶۵ درصد فعلی به ۴۰-۳۰ درصد کاهش یابد؛ که در نتیجه آن جذابیت سرمایه‌گذاری بر توزیع کتاب در قالب‌های الکترونیکی افزایش خواهد یافت.

در بررسی ساختار بازار کتاب مسکو، کارشناسان شورای کتاب روسیه حجم زیادی از داده‌های آماری، نتایج مصاحبه با نمایندگان جوامع چاپ و نشر و کتاب فروشی، و همچنین نظرسنجی‌های جامعه‌شناسی، را در نظر گرفتند.

سینماخبر

بارگذاری بیشتر در خبرها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از