خبرهاصفحه اصلی

رقابت حاد دو ابرقهرمان خیالی

در هفته ای که «ددپول ۲» به رقابتی حاد و بزرگ با نسخه جدید «انتقامجویان» به قصد تصاحب عنوان پرفروش ترین فیلم جهان دست زد، تازه تر بودن Dead Pool طبعاً به سود این فیلم تمام شد و ددپول نه تنها با کسب ۲۵ هزار دلار در داخل مرزهای آمریکا در این منطقه از جهان در صدر ایستاد، بلکه در ۸۱ کشور و بازار مرتبط با سایر نقاط جهان هم مجموعاً صد و هفتاد و شش میلیون و ششصد دلار درآمدسازی کرد تا بهترین شروع اکران را در تاریخ حیات کمپانی فاکس در خارج از مرزهای آمریکا رقم بزند.

به گزارش هنرانه ،به نقل از بانی فیلم رکورددار قبلی در این زمینه «مردان ایکس: روزهای سپری شده آینده» بود که کارش را با کسب ۱۷۴ میلیون دلار پول در قاره های اروپا، آسیای شرقی، آمریکای جنوبی، شمال آفریقا و اقیانوسیه شروع کرده بود. یکی از مواردی که کمک کرد «ددپول۲» شروع نمایش بهتری از «مردان ایکس» در بازارهای بین المللی داشته باشد، گیشه سی و هشت میلیون و سیصد دلاری آن در چین در بدو اکران بود. جالب تر اینکه قسمت اول Dead Pool هرگز در چین اکران عمومی نشد و وقتی هم که سرانجام  به نمایش درآمد، نه در تماشاخانه های رایج و عادی در سطح چین بلکه در فستیوال بین المللی اخیر فیلم پکن بود. از سایر کشورهایی که یک شروع خوب را برای این فیلم در این هفته رقم زدند، می توان به مکزیک با درآمدسازی ۱۰ میلیون دلاری اش، هند با گیشه شش میلیون و بیست و نه دلاری خود، اندونزی با فروشی چهار میلیون و هفتصد دلاری و تایلند با سودسازی سه میلیون و چهارصد دلاری اش اشاره کرد.
به سوی قله ای ناب
با این حال «ددپول» در حال حرکت به سوی قله فروشی است که نسخه تازه «انتقامجویان» در هفته های اخیر آن را به شکلی بهتر و سریعتر و وسیع تر فتح کرده است. این فیلم که نام جنبی و تکاملی «جنگ بی نهایت» (یا «جنگ ابدی») را یدک می کشد، در این هفته نیز که مصادف با پنجمین هفته اکران آن در سطح جهان بود، به مبلغی برابر با هشتاد و چهار میلیون و چهارصد دلار در مناطق و کشورهایی به جز آمریکای شمالی دست یافت. آمار حاصله این فیلم به قدری درخشان است و چنان سریع به دست آمده که به سختی می توان آن را باور کرد. این آمار اینک در سطح قاره هایی به جز آمریکای شمالی مشتمل بر ۲۱/۱ میلیارد دلار و با احتساب این منطقه شامل ۸۱/۱ میلیارد دلار می شود و همان طور که قبلاً نیز نوشتیم، بر پایه این آمار «جنگ بی نهایت» چهارمنی فیلم پرفروش تمامی دوران ها است و هدف بعدی اش رسیدن به «استاروارز۷» به قصد تصاحب سکوی سوم پرفروش های تاریخ است ولی بسیار بعید است «تایتانیک» ۱۵/۲ میلیارد دلاری را که دومین فیلم سودساز همه دورانها است ساقط کند و رسیدنش به «آواتار» ۸۶/۲ میلیارد دلاری که با فاصله ای فاحش سودسازترین فیلم تاریخ است. به کلی غیرممکن نشان می دهد و اصولاً سازندگان «انتقامجویان۳» نیز چنین هدفی را در مغز خود جای نداده بودند.
گام های بلند
حقیقت امر این است که سازندگان «جنگ بی نهایت» که استودیوهای مارول و والت دیسنی باشند، حتی یک درصد هم به آمار بدست آمده خوشبین نبودند و چنان چیزی را اصلاً غیرممکن می دانستند اما افسون محو نشدنی فیلم های کمیک بوکی که بیش از ۴۰ سال است بر جهان حکم می راند، این توفیق تازه و عظیم را میسر ساخته و «Infinity War» را به مدارجی رسانده که فعلاً سایر فیلمهای سال ۲۰۱۸ برای پایین کشیدنش به عنوان پرفروش ترین کار سال ۲۰۱۸ مشکل اساسی دارند و این شامل قسمت دوم «ددپول» هم می شود. از اهمیت کار و گام های بلند «انتقامجویان۳» همین بس که در برزیل با شصت میلیون و هشتصد دلار، بولیوی با سه میلیون و پانصد دلار، شیلی با دوازده میلیون و نهصد دلار، اکوادور با هفت میلیون و سیصد دلار، پرو با یازده میلیون و صد دلار و فیلیپین با بیست و دو میلیون و هشتصد دلار رکوردهای تازه ای را در زمینه میزان فروش برای فیلم های خارجی و حتی در منظری برای کل صنعت سینمای این کشورها به ثبت رسانده است و در اندونزی و مالزی هم با بیست و پنج میلیون و صد و شانزده میلیون و نهصد دلار پولسازی کاری مشابه را انجام داده است. از همه جالب تر تبدیل شدن «انتقامجویان۳» به پرفروش ترین فیلم غربی در تاریخ سینمای هند با تکیه بر رقمی چهل و دو میلیون و هشتصد دلاری و تکرار این کار در تایلند با فروشی هفده میلیون و هفتصد دلاری است. البته سهم چین در این زمینه هم بیشتر از سایرین است و با سیصد و دو میلیون و پانصد دلاری که برای این فیلم کسب کرده عنوان چهارمین فیلم پرفروش غربی به نمایش گذاشته شده در این کشور را نصیب این اثر سینمایی کرده است.
آنها رقابت ناپذیرند
از یک منظر وسیع تر و نگاه کلی تر در رقابت حاد اما غیرمستقیم ابرقهرمانان خیالی ای که در متن دو فیلم پرفروش روز جهان یعنی «انتقامجویان۳» و «ددپول۲» به جریان افتاده، خلق این آمار و نتایج درخشان یک واقعه بدیهی نشان می دهد و در عین حال خبر از توان بالقوه ای می دهد که تا اطلاع ثانوی بر فیلم هایی از این دست ترتیب است و رقابت با آنان را واقعاً سخت می کند و پیروزی های تازه آنها را در پی هم می آورد.

ددپول ۲
ددپول ۲
برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن