صفحه اصلی چهره ها شیرین بینا : متاسفانه زنها در سریال ها در حاشیه اند!

شیرین بینا : متاسفانه زنها در سریال ها در حاشیه اند!

شیرین بینا

شیرین بینا جزو بازیگرانی است که سالهاست حضور کمتری در سریال های تلویزیونی دارد. گرچه در سینما هم کم کار است. البته یکی از مهمترین دلایل کم کاری بازیگرانی از این دست فقدان فیلمنامه های خوب است که اغلب بازیگران از این قضیه گله مندند.

به گزارش هنرانه ، وی درباره فعالیت های اخیرش عنوان کرد: روزهای پایانی نمایش «هگزا شهر دوشیزگان» به کارگردانی محمد حاتمی را پشت سر می گذاریم که داستان شش زن را روایت می کند که در شهری زندگی و کار می‌کنند که در آنجا مردی وجود ندارد و از قضا پای یک مرد به این شهر باز می‌شود و ماجرا از اینجا آغاز می‌شود.
وی همچنین ادامه داد: با اصغر نعیمی فیلم «مادر» را کار کردم که شنیده ام در نیمه خرداد پخش خواهد شد. البته ممکن است که نام فیلم تغییر کند. من هم در این فیلم نقش یک مادر را بازی می کنم. زنی که بار زندگی را به تنهایی به دوش می کشد.
وی همچنین درباره کم کاری اش در سریال های تلویزیونی افزود: یک سری پیشنهاد دارم، اما هنوز حضورم در هیچ کاری قطعی نشده است. البته بیشتر نقش هایی که در فیلمنامه ها وجود دارد، مردانه است و برای مردها نوشته می شود و معمولا زن ها در حاشیه قرار می گیرند. به خصوص در کارهایی که جوان ها نقش های اصلی هستند. اصولا برای بازیگران خانم در سن ما کمتر نقش های خوب و جذاب نوشته می شود. من دوست دارم در کارهایی حضور داشته باشم که زن ها محور اصلی داستان باشند، نه در حاشیه. به همین دلیل ترجیح می دهم که بیشتر تئاتر کار کنم. از طرفی امنیت شغلی هم که در حرفه ما وجود ندارد و برخی از دوستان تهیه کننده به تعهداتشان عمل نمی کنند.
بینا همچنین اظهار داشت: همین عدم امنیت شغلی باعث شد چند سالی کم کار باشم، متاسفانه بعضی از تهیه‌کنندگان و کارگردانان ترجیح می‌دهند، نابازیگران را جایگزین بازیگران با تجربه کنند. خیلی از نابازیگران با سرمایه نقش‌های خوب را می‌خرند. این کار باعث می‌شود اغلب فیلم‌ها بدون کیفیت باشد و مخاطبان نیز از سینما دلزده شوند.
بازیگر سریال «کمکم کن» در پایان درباره محدودیت هایی که در تلویزیون هم وجود دارد، بیان کرد: بعضی سانسورها و اتفاقاتی که در تلویزیون می‌افتد خیلی مطابق با جامعه نیست و واقعیت‌های جامعه در آن دیده نمی‌شود و ملموس نیست، در نهایت هم مخاطب و من بازیگر از کار در آن و دیدن آن زده می‌شویم. در سینما هم همین اتفاق می‌افتد، ولی در آنجا کمی دست شما بازتر است و محدودیت‌ها کمتر و اجازه داری کمی به واقعیت جامعه نزدیک شوی. ما کارهایی داریم که در سطح جهانی مطرح می‌شوند و این اتفاق خوبی است، ولی کارهای سینمایی نیز آن‌طور که باید نیستند و برای همه بازیگران جا ندارند و از آنجایی که تهیه‌کنندگان با دیدگاه تجاری پیش می‌روند سعی می‌کنند از بازیگران جوان بیشتر استفاده کنند و نقش‌های خاص کمتر می‌شود.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: این فیلم داستان احسان باقریان فوتبالیست تیم پارس است. او که طعم شهرت را تازه چشیده و مغرور و سرمست از جایگاه اجتماعی خود است در یک بازی مهم دچار مصدومیت شدیدی می شود که او را مدت ها از میادین بازی دور می کند.

بانی فیلم

بارگذاری بیشتر در چهره ها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از