صفحه اصلی چهره ها هیاهوی حذف آزاده صمدی از ویژه برنامه جام جهانی

هیاهوی حذف آزاده صمدی از ویژه برنامه جام جهانی

آزاده صمدی

 آزاده صمدی از اجرای ویژه برنامه جام جهانی شبکه اینترنتی آیو حذف شد. این خبری است که از روز گذشته در رسانه ها منتشر شده و بازتاب گسترده ای هم در بین آنها داشت. تا جایی که واکنش های متفاوت برخی را هم برانگیخت.


به گزارش هنرانه ، به نقل از بانی فیلم صداوسیما که کار نظارت بر تلویزیون های اینترنتی را آغاز کرده، با این توجیه که فوتبال بازی مردانه ای است و حضور یک خانم بازیگر به زعم مدیران این سازمان به نوعی استفاده ابزاری محسوب می شود، از حضور این بازیگر به عنوان مجری برنامه ممانعت به عمل آوردند. البته اینکه دلیل واقعی صداوسیما همین مسئله بوده است یا نه هنوز مشخص نیست. به این دلیل که گویا در این برنامه اینترنتی رقابت های جام جهانی بدون هیچ سانسوری پخش می شده و عده ای معتقدند که ممکن است به همین دلیل مخاطبان بیشتری از تلویزیون داشته و مهمترین دلیل ممانعت آنها از حضور این بازیگر همین مسئله بوده باشد.
این در حالی است که یک منبع آگاه به بانی فیلم گفت که پیش از آزاده صمدی دو بازیگر خانم دیگر هم کاندیدای اجرای این برنامه بودند. یکی از آن دو اما به دلیل اینکه ممنوع التصویر بود، حضورش منتفی شد و دیگری هم به دلیل مشغله کاری نتوانست اجرای این برنامه را بپذیرد.
البته گمانه زنی ها بر این اساس است که امکان دارد به زودی مشکل حل شده و آزاده صمدی اجرای برنامه مذکور را برعهده بگیرد. از طرفی بهرنگ علوی یکی از گزینه های اجرای این برنامه است که گویا عده ای از او خواسته اند به نشانه اعتراض اجرای برنامه را نپذیرد. به هر حال تا زمان تنظیم این خبر هنوز تکلیف اجرای این برنامه مشخص نشده است. گرچه تحریم این برنامه صرفا به ضرر این شبکه اینترنتی تمام می شود. با این حال از آنجایی که بهرنگ علوی چندان تجربه و توانایی در اجرا ندارد، هنوز مشخص نیست که عطای برنامه به لقایش بخشیده خواهد شد و یا آزاده صمدی باز خواهد گشت.
واکنش مدیرآیو :
از اول هم قرار بود چند روزی به صورت آزمایشی این کاررا انجام دهیم

مسیح تفرشی مدیرتلویزیون آیو با تاکید براینکه فعالیت این شبکه اینترنتی در دوره آزمایش قرار دارد ،گفت : از ابتدا هم قرار بود با توجه به نخستین تجربه آی پی تی وی در پخش زنده مسابقات جام جهانی به صورت آزمایشی از یک مجری خانم استفاده کنیم و بلافاصله براساس بازخورد مخاطبان تصمیم به ادامه یا توقف این کاربگیریم.
به گزارش رسیده، مدیرتلویزیون اینترنتی آیو در واکنش به خبرسازی برخی رسانه ها مبنی برمخالفت صدا وسیما با اجرای یک خانم برای برنامه مسابقات جام جهانی فوتبال افزود : خود سازمان صدا وسیما بعنوان ناظر بر آی پی تی وی ها در پاسخ به درخواست ما برای استفاده از یک مجری خانم با امکان استفاده از وی موافقت کرد و برای همین، سه برنامه به صورت زنده از شبکه آیو پخش شد اما خودمان با توجه به بازخوردی که از مخاطبان داشتیم تصمیم گرفتیم که در مقطعی بهتر و با برنامه ریزی دقیق تر این کار را ادامه دهیم .
مسیح تفرشی با بیان اینکه با توجه به نخستین تجربه فعالیت تلویزیون های اینترنتی باید با تامل و فارغ از حاشیه سازی های کاذب حرکت کرد گفت : به نظرم همه ما رسانه ای ها اعم از مسئولان صدا وسیما که زمینه فعالیت مجموعه های خصوصی را دراین عرصه حساس فراهم آورده اند تا خبرنگاران و اصحاب رسانه که پیگیری خبرها برایشان جذاب است و حتی خود ما که وسط این گود قرار گرفته ایم از حاشیه سازی پرهیز کنیم تا این مسیرامیدوارکننده قوت بگیرد و ادامه یابد.
مدیرتلویزیون آیو در پایان با تشکراز مسئولان سازمان صدا وسیما که همواره در مسیر تسهیل فعالیت بخش خصوصی حرکت کرده اند تصریح کرد : ازعزیزان صدا وسیما خواهش می کنم تا ضوابط و مقررات این عرصه را به مرور شفاف تر و البته به صورت دائمی تثبیت کنند تا بتوانیم با قوت بیشتر به کار ادامه دهیم البته می دانم این کار سختی است چون نخستین تجربه است.

بارگذاری بیشتر در چهره ها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از