خبرهاصفحه اصلی

بازگشت خیره کننده ستاره مهجور

قسمت دوم فیلم کمیک بوکی «ددپول» هر چند رکورد بهترین شروع اکران را در سینماهای آمریکای شمالی که به تازگی توسط «انتقامجویان۳» به ثبت رسیده، نشکست و به بعضی امیدها و اهداف پیرامون خویش جامه تحقق نپوشاند اما برخی رکوردهای دیگر را شکست و در آمریکا و کانادا ۱۲۵ میلیون دلاری شد و با احتساب آمار سایر قاره ها و مناطق و کشورها هفته نخست اکرانش را با گیشه ای ۳۰۱ میلیون دلاری به پایان رساند.


به گزارش هنرانه ، اتفاق مذکور در هفته ای رخ داد که قسمت سوم «انتقامجویان» به افزایش فروش اش ادامه داد و به چهارمین فیلم سودساز تمامی تاریخ تبدیل شد و دو فیلم تازه اکران شده «باشگاه کتاب» و «سگ های نمایشی» هم برابر با انتظارات قبلی به فروش هایی معمولی اما رتبه های سوم و ششم جدول فروش آمریکای شمالی دست یافتند و هیچکس نیز از این نکته بدیهی و قابل پیش بینی احساس تعجب نکرد که این دو فیلم به هیچ روی توانایی تقابل با دو کار پرطرفدار کمیک بوکی را نداشتند که شرح و وصف شان در سطور قبلی آمد و سقف متصور و مقدور برایشان چیزی بود که به ثبت رسید.
امیدی که ایجاد اما محو شد
در بازگشت به سوژه «ددپول۲» باید تصریح کنیم که حاصل نمایش این فیلم در دو روز نخست اکرانش که به پنجشنبه و جمعه گذشته مربوط می شد و ارقامی هجده میلیون و ششصد و پنجاه و سه میلیون و سیصد دلاری را موجب شدند، امید ثبت یک رکورد عالی و جدید را لااقل در میان فیلم هایی که با درجه سوم به «R» شناسایی و تفکیک می شوند، ایجاد کرده بود اما آمار فیلم در دو روز بعدی فروکش کرد. با این حال در میان فیلم های دارای درجه «R» فقط قسمت اول همین فیلم که دو سال پیش عرضه شد با سودسازی ای صد و سی و دو میلیون و چهارصد دلاری شروع اکرانی قوی تر داشته است. «ددپول۲» به لطف چنین آغازی، از رقم آغاز نمایش فیلم ترسناک «IT» هم که سپتامبر ۲۰۱۷ به نمایش درآمد و به صد و بیست و سه میلیون و چهارصد دلار بالغ شد، فراتر رفت. با این اوصاف «ددپول۲» دومین شروع اکران موفق را هم در میان فیلم های شرکت فاکس بعد از قسمت اول همین فیلم به خود اختصاص داده است. وقتی «ددپول یک» در پی کاری دو ساله در تابستان ۲۰۱۶ اکران می شد، به عنوان یکی از تک قهرمانان باقی مانده و مهجور دنیای کمیک بوک ها توقع چندانی از آن فیلم نمی رفت اما فروش بالا و یکه تازی آن سند روشن تازه ای در اثبات این نکته بود که فیلم های کمیک استریپی با موفقیت عجین شده اند و ارقام حاصله قسمت دوم نیز فقط خبر از بازگشت موفقیت آمیز و خیره کننده آن قهرمان منفی و نه چندان امید بخش به صحنه می دهد. مسئله ای که مشابه آن در گذشته نزدیک در مورد یک قهرمان مهجور دیگر کمیک استریپی هم مثل «مرد مورچه ای» مشاهد و به اثبات رسیده بود.
در معرض تست جدی
با این حال ادامه توانایی قسمت دوم «ددپول» در تصاحب درآمدهای چشمگیر اضافی از پنجشنبه این هفته در معرض یک قسمت تازه و جدی و قوی قرار می گیرد و این آزمونی است که بعید می نماید در آن برنده ای مطلق و حتی فاتحی نسبی باشد زیرا این روزی است که یکی از فیلم های جدید مشتق از سری آثار «جنگ ستارگان» در آمریکا و کانادا به نمایش عمومی در می آید و آن هم نه در سطحی کوچک و یا معمولی بلکه در بیش از ۴۲۰۰ سالن. آن فیلم «سولو: یک داستان استاروارزی» نام دارد که متمرکز بر کاراکتر معروف و پرطرفدار هان سولو است که در فیلم های اول، دوم، سوم و هفتم از این مجموعه با بازی هریسون فورد به تصویر کشیده شد و در این فیلم چون جوانی های سولو به معرض نمایش گذاشته می شود ایفای رل هان سولو به الدن ارن ریچ جوان سپرده شده است. اکران این فیلم و نمایش دو اثر بسیار پولساز هفته های اخیر یعنی «Dead Pool2» و «انتقامجویان۳» در پایان هفته ای صورت می پذیرد که مصادف با ایام موسوم به روز شکرگذاری و تعطیلی مرتبط با آن است و این امر طبعاً بر فروش هر سه فیلم می افزاید ولی کفه ترازو به سود «هان سولو»یی سنگینی خواهد کرد که تازه تر از دو فیلم دیگر است. تحت هر شرایطی «ددپول۲» امیدوار است در کمترین فرصت رقم ۳۰۰ میلیون دلار فروش را در آمریکای شمالی رد کند. اینها قبل از اکران فیلم ابرقهرمانی بعدی هالیوود است که یکبار دیگر «مرد مورچه ای» را در بردارد و رویارویی او را با کاراکتر موسوم The Wasp تشریح می کند و «مرد مورچه ای و واسپ» نام دارد و ۲۰ تیرماه اکران عمومی می شود.
انتقامجویان تنزل کرد اما…
به رغم اول شدن «ددپول» جدید در بازار فروش آمریکا و فاصله فاحش آن با سایر فیلمها «انتقامجویان۳» نیز که در جدول این هفته دوم شد و به سه هفته پیشتازی اش پایان داده شد، با فروش بیست و هشت میلیون و ششصد دلاری اش مجموع سودسازی اش را در این نقطه از جهان به ۵۹۵ میلیون دلار رساند و امروز و فرداست که از ۶۰۰ میلیون هم عبور کند و در سایه همین رقم فعلی اش نیز هشتمین فیلم درآمدساز تمامی دورانهای سینمای آمریکا و کانادا به حساب می آید

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن