خبرها

نشست مسئولین نمایندگی‌های انجمن سینمای جوانان استان تهران

 anjoman s

نشست مسئولین نمایندگی‌های انجمن سینمای جوانان استان تهران با مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد.

 

به گزارش B3dArt ,روز گذشته جلسه معارفه مسئولین نمایندگی‌های آموزشی انجمن سینمای جوانان استان تهران در ستاد مرکزی انجمن سینمای جوانان ایران با حضور فرید فرخنده کیش رئیس هیات مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، محمدحسین اسماعیلی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، بیژن میرباقری و تیرداد سخایی اعضای شورای سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، قلی پور کارشناس مسئول سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، محمدرضا بهشتی مشاور مدیرعامل انجمن، احمد کاوند سرپرست انجمن سینمای جوانان استان تهران، شاپور حسینی مسئول نمایندگی شهر قدس، کاوه قندالی مسئول نمایندگی قرچک، امیرحسین بغدادی مسئول نمایندگی شهریار، غلام‌رضا حامدی خواه مسئول نمایندگی شمیرانات، میثم تراب علی مسئول نمایندگی پاکدشت، علی‌رضا مقدس مسئول نمایندگی اسلام‌شهر و لیلا رستمی مسئول اجرای نمایندگی شمیرانات برگزار شد.

در ابتدای این جلسه محمدحسین اسماعیلی با عنوان این موضوع که در طی دو سال گذشته همکاری‌های انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به شکل گسترده‌ای توسعه‌یافته است گفت: افتتاح نمایندگی‌های آموزشی انجمن سینمای جوانان ایران در شهرستان‌های استان تهران مهم‌ترین محصول گسترش روابط فی‌مابین بوده است. با توجه به اینکه شهرستان‌های استان تهران به لحاظ زیرساخت‌های فرهنگی از محروم‌ترین شهرستان‌های سطح کشور هستند امیدوار هستیم با استفاده از پتانسیل‌های انجمن سینمای جوانان ایران در جهت کاهش این محرومیت‌ها قدم‌های مؤثری برداشته شود.

وی با اشاره به این نکته که فعالیت انجمن‌های مختلف فرهنگی در سطح استان تهران افزایش قابل‌توجهی یافته است خاطرنشان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با حمایت از انجمن‌های فرهنگی، گسترش فعالیت آن‌ها و همچنین ارائه آزادی عمل بیشتر در تلاش است که محدودیت‌هایی را که سد راه جوانان بااستعداد شهرستان‌های استان تهران هستند را از مسیر ایشان بردارد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اشاره به تشکیل شورای سینمایی استان تهران گفت» رسول صدر عاملی، بیژن میرباقری، تیرداد سخایی، علی مصفا و کامیار محسنین اعضای این شورا هستند که تلاش خواهیم کرد با همفکری ایشان آموزش سینما را در سطح استان تهران در روندی سازنده و پویا قرار دهیم. روندی که بازوی اجرایی آن نمایندگی‌های آموزشی انجمن سینمای جوانان استان تهران هستند.

فرید فرخنده کیش نیز ضمن اشاره به اهمیت گسترش آموزش در نمایندگی‌های انجمن سینمای جوانان ایران گفت: توجه به جوانان بااستعداد سراسر کشور مهم‌ترین سیاست زیرساختی انجمن در دو سال اخیر بوده است که با رویکرد «تمرکززدایی» و عدالت فرهنگی در سطح کشور به اجرا گذاشته شده است. حال نمایندگی‌های آموزشی انجمن بخش دیگری از این سیاست تمرکززدایی را ممکن کرده است. به صورتی که توجه انجمن در آموزش سینما از سطح شهر تهران به شهرستان‌های استان تهران گسترش پیدا کند.

وی افزود: همراهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اتفاق مبارکی است که تسریع قابل‌ملاحظه در اهداف انجمن ایجاد کرده است. اهدافی که در یک هم‌افزایی ستودنی و در یک راستا قرار گرفته و از یک دغدغه فرهنگی ناشی می‌شود که با همراهی انجمن و اداره کل ارشاد تهران محقق خواهد شد.

بیژن میرباقری نیز ضمن ابراز امیدواری از پیگیری امر آموزش‌های سینمایی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و همراهی آن با انجمن سینمای جوانان ایران گفت: امیدوار هستم این روند سریع در گسترش فعالیت‌ها و پیگیری مداوم به نتایج مثبتی ختم شود که دغدغه همه ما بوده و هست.

در ادامه این جلسه مسئولین نمایندگی‌های انجمن بابیان پتانسیل‌های نمایندگی‌ها و شهرستان‌های خود، موانع و کمبودهای موجود و هم‌چنین نقطه نظرات خود در روند گسترش و تقویت شدن فعالیت‌های آغازشده را مطرح کردند.

telegramb3dart

عضویت در کانال رسمی تلگرام 

B3dart

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن