صفحه اصلی خبرها علیرضا خمسه: برنامه سال آینده ام لذت بردن بیشتر از زندگی است

علیرضا خمسه: برنامه سال آینده ام لذت بردن بیشتر از زندگی است

65
علیرضا خمسه: برنامه سال آینده ام لذت بردن بیشتر از زندگی است

نمی شود از نوروز گفت و نوشت، اما به سراغ بازیگران، کارگردانان و هنرمندان نام آشنا نرفت و از حال و هوایشان در این روزها نپرسید و از برنامه هایشان خبر نگرفت. بویژه اینکه از دل صحبت های هنرمندان در هر حال می شود به درکی از شرایط هنری و فرهنگی سال جاری رسید و شناختی از اوضاع آنان که طبعا منفک از فرآیند ساخت و تولید آثار هنری و نمایشی نیستند، به دست آورد.


به گزارش هنرانه ,گفت و گوهای حاضر در کنار تمام اینها، بستری هم شدند برای طرح پیشنهاد های هنرمندان برای نحوه بهتر گذراندن تعطیلات عید؛ از معرفی کتاب و فیلمهای مورد علاقه تا سفرهای برون شهری. حاصل این گفت و گوها پیش روی شماست.
علیرضا خمسه بازیگر که این سال ها نسبت به گذشته کمتر در سینما فعال است و شاید به یک فیلم در سال یا کمتر اکتفا کند، در پاسخ به این پرسش که امسال از لحاظ کاری برای شما چطور بود و شرایط سینما را در سالی که گذشت چطور ارزیابی می کنید، گفت: سال گذشته و سال ۹۶ برای من نیز مانند همه غم و شادی و فراز و نشیب داشت. روزها و هفته هایی اضطراب داشتیم و روزها و هفته هایی نیز برایم اوقات شادی بود؛ به عبارتی هم برایم شادی آور بود و هم سوگ داشت. در آستانه سال و اردیبهشت که همه شاد هستند، ما مادر عزیزمان را از دست دادیم و داغدار او شدیم، اما زندگی همین است.
خمسه ادامه داد: از لحاظ کاری هم در فصل پنجم سریال «پایتخت» بازی کردم که حدودا پنج ماه از وقت ما را گرفت؛ یعنی در عرض پنج ماه تمام گروه «پایتخت» روزها و شب هایی را صرف کار در سریالی کردیم که بتوانیم عید نوروز مردم را شاد کنیم و پس از آن استراحت می کردم. کمی ناخوش احوال بودم و بعد از اینکه کنار خانواده قرار گرفتم، خوب شدم و دو پیشنهاد سینمایی داشتم که ترجیح دادم استراحتم تا همین روزهای بهاری ادامه پیدا کند. ان شاء الله در سال جدید مشغول کار خواهم شد.
بازیگر فیلم «مهریه بی بی» در خصوص وضعیت سینما نیز بیان کرد: سینما هم در سالی که گذشت حالش خوب و بد بود!عزیزانی را از دست دادیم و در عین حال موفقیت های بین المللی را کسب کردیم. سینما آیینه زندگی است و به همین علت سینما هم غم و شادی در خودش داشت. ما در سینما نیاز به تمرین دموکراسی و مردم سالاری به این معنا داریم که اصناف بتوانند کارهای خود را انجام دهند. تولیدات و فرآورده های سینمایی باید از زیر سلطه دولت خارج شوند و فکر می کنم مهمترین اتفاق برای سینمای کشور این است که همه فعالیت های سینمایی به اهل سینما واگذار شود.
بازیگر فیلم «آپارتمان شماره ۱۳» درباره برنامه سال آینده خود افزود: خیلی مهم است است که هر کسی برای خود برنامه ای داشته باشد و من هم برنامه ای دارم و به بازیگری و آموزش ادامه می دهم و بیش از هر فعالیت فرهنگی هنری می خواهم بیشتر زندگی کنم. هرچه که بهار را سپری می کنیم و سال ها را پشت سر می گذاریم، بیشتر به این نتیجه می رسیم که باید زندگی را بیشتر درک کرد. برنامه سال آینده ام لذت بردن هرچه بیشتر از زندگی و قرار گرفتن کنار خانواده و دوستان است.
خمسه در خصوص بهترین فیلمی که دیده است نیز عنوان کرد: سال گذشته داوری برای خانه سینما داشتم که اغلب تولیدات سینمایی را دیدم و از میان آن ها فیلم خوب، بد، متوسط و ضعیف خیلی دیدم، اما فیلمی که خیلی روی من تأثیرگذار گذاشت، «برادرم خسرو» از احسان بیگلری بود که بازیگری و کارگردانی اش را دوست داشتم. سریال های ایرانی را جسته گریخته تماشا می کردم و طوری نیست بخواهم نام یکی از آن ها را بیاورم، اما فکر می کنم سریال «پایتخت» را بیشتر دوست داشته باشم.
این بازیگر در خصوص کتاب هایی که خوانده است نیز گفت: امسال فرصت داشتم و کتاب های بسیاری خواندم، اما بیشتر جذب علی اکبر دهخدا و جعفر شهری شدم که رویکرد طنز داشتند. خیلی دوست دارم در این زمینه بتوانم یک تجربه شخصی داشته باشم.

بانی فیلم

بارگذاری بیشتر در خبرها
avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  اشتراک در  
اطلاع از