صفحه اصلی چهره ها خرید و فروش نقش به بازیگری لطمه می زند

خرید و فروش نقش به بازیگری لطمه می زند

رضا بنفشه خواه

 کم کاری و بیکاری هنرمندان تبدیل به یک بحران در سینما و به خصوص تلویزیون شده است. اغلب بازیگران پیشکسوت خانه نشین شده اند و یا نقش های حاشیه ای را ایفا می کنند.


به گزارش هنرانه ،رضا بنفشه خواه بازیگر سریال هایی چون: دارا و ندار، موج و صخره و عملیات ۱۲۵ چند سالی است که در هیچ فیلم و سریالی حضور نداشته است. وی در این باره گفت: من حدود دو سال و نیم است که کار نکرده ام. یعنی پیشنهادی در این زمینه نداشتم. البته یکی دو سال پیش یکی دو فیلم ویدئویی کار کردم که همان زمان توزیع شد. اما مدتهاست که در سینما و تلویزیون فعالیت نداشتم.
وی در ادامه درباره دلیل کم کاری و عدم پیشنهادهای تلویزیونی و سینمایی اش را چنین عنوان کرد: به هر حال دوستان نسبت به ما کم لطف شده اند و دیگر از ما دعوت به همکاری نمی کنند. یا اگر پیشنهادی هم می شود، آنقدر کارها خوب نیست و یا باید برای یک کار چند ماه به دنبال دستمزدی که حقت است، بدوی. به هر حال شرایط چندان خوب نیست. ضمن اینکه به خاطر جذابیت کاذبی که کار ما پیدا کرده، همه دوست دارند بازیگر شوند و برخی پول می دهند و نقش می خرند تا چهره شوند و این مسئله خیلی به کار هنر و بازیگری لطمه وارد می کند.
بنفشه خواه همچنین متذکر شد: احتمالا تاریخ مصرف ما تمام شده که فراموشمان کرده اند. حتی دوستانی که در سال های قبل با هم همکاری می کردیم هم کم لطف شده اند. من از خیلی از بازیگران شنیده ام که چنین شرایطی را دارند. البته مشکلات بودجه باعث شده که سریال کمتر ساخته شود. وقتی هم که فیلم و سریال کمتر ساخته شود، قطعا بازیگران کمتری هم فعالیت خواهند کرد.
بازیگر سریال «سایه آفتاب» همچنین درباره حضورش در تئاتر هم گفت: یکی دو سال پیش تئاتر کار کردم. اما متاسفانه نقش هایی هم که به من در این مدت در این زمینه پیشنهاد شد، نقش های چندان خوبی نبودند و من به همین دلیل نپذیرفتم. اتفاقا دنبال یک نقش خوبی هستم که در تئاتر کار کنم.
بازیگر فیلم «مجسمه» همچنین درباره حال و هوای این روزهایش گفت: در این مدت که در هیچ کاری بازی نمی کنم، معمولا کتاب می خوانم و در برنامه های خارج از سازمان صداوسما که به عنوان مهمان و یا مجری دعوت می شوم، کار می کنم. اتفاقا برایم عجیب است که در تلویزیون جنگ های شبانه و ویژه برنامه ها هم کمتر شده اند. چون فرصتی بود که به عنوان مهمان به این برنامه ها برویم و با مردم در ارتباط باشیم که متاسفانه این برنامه ها هم کم شده اند و دلیلش را نمی دانم. به هر حال ما هز هیچ کسی گله ای نداریم. کار ما بازیگری است و اگر کاری پیشنهاد شود، بازی می کنیم. اگر هم نباشد، کتاب می خوانیم و فیلم تماشا می کنیم.

بانی فیلم

بارگذاری بیشتر در چهره ها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از