صفحه اصلی خبرها «سولو» به رقم ۳۴۰ میلیون رسید

«سولو» به رقم ۳۴۰ میلیون رسید

سولو

در هفته ای که ورسیون تازه کارتون «شگفت انگیزها» (یا «خارق العاده ها») بر تمامی بازارهای داخلی و خارجی تأثیر گذاشت و پرفروش ترین فیلم جهان شد

به گزارش هنرانه ، سایر آثار سینمایی طبعاً به دستاوردهای کوچکتری رسیدند اما با احتساب وصف و حالی که دارند و نیرو و سرمایه ای که صرف شان شده و با توجه به اینکه ادعای رقابت با Block busterهای- ولو کارتونی- مانند «شگفت زده ها۲» را ندارند، آمار و حدود و توفیق هایی قابل قبول را شامل حال خود و نظایر خویش ساختند. یکی از این فیلم ها کمدی تازه ای از استودیوی قدیمی برادران وارنر با نام خلاصه و جمع و جور «Tag» است که از یک سو کارش را در آمریکای شمالی با گیشه ای ۶/۱۴ میلیون دلاری شروع کرد و از جانب دیگر در ۷ کشور و بازار و منطقه دور از آمریکای شمالی نیز به شکلی آرام و کم شتاب و محدود ۴/۱ میلیون دلار کسب کرد. در میان دستاوردهای بین المللی «Tag» در هفته اول اکرانش فروشی ۸۳۷ هزار دلاری در استرالیا هم مشاهده می شد و اهمیت این رویداد و نوید اتفاقات بعدی در این نکته است که نمایش این فیلم در برخی کشورهای عمده دیگر دنیا مانند روسیه و بریتانیا، تازه از ۸ تیرماه شروع می شود و در پی آن ایتالیا، مکزیک و آلمان هم که عرصه های سینمایی وسیعی دارند به روی این فیلم آغوش خواهند گشود. توفیق «Tag» در این هفته بیشتر از آن رو سزاوار بذل توجه ویژه است که نه به ژانر بسیار پرطرفدار کمیک بوکها تعلق دارد و نه کاری فضایی و پر زد و خورد و دارای رمزهای ناگشوده است. کارشناسان و صاحبنظران سینمای غرب می گویند ادامه توجه مردم به ژانر محبوب و قدیمی کمدی- رمانتیک در عین پیشتازی خیره کننده کارهای متعلق به سینمای حادثه و اکشن مسئله ای است که باید به پای ماندگاری این ژانر نوشت و البته در دفاع از عملکرد استودیوهای بزرگ تصریح کرد که طبعاً آنها بیشتر به فیلم های فضایی و ماورایی و ترسناک و البته قهرمانان کمیک بوکی ادای احترام و از آنها حمایت خواهند کرد زیرا پولی که حین اکران آنها به جیب استودیوهای بزرگ سرازیر می شود، چنان آنان را در سالهای اخیر قانع و راضی ساخته است که سایر ژانرها را تقریباً از یاد برده و به درجات بعدی اهمیت سوق داده اند. آنها هر سال به طور نسبی ۱۵ فیلم عمده با نام و اوصاف ابرقهرمانان خیالی استودیوهای بزرگ می سازند و تحویل مردم می دهند و پولدارتر و از هر جهت مسرور می شوند.
داستان های قاچاقچی فضایی
یکی از فیلم های فضایی تازه و مصداق چیزهایی که برشمردیم، سولو؛ یک داستان استاروارزی است که از فیلم های پرطرفدار و ۴۱ ساله «جنگ ستارگان» نشأت گرفته و تا به حال ۸ مورد اصلی آن به نمایشی درآمده و تعدادی کارهای جنبی و نشأت گرفته از فیلم های اصلی نیز به عرصه تولد سوق یافته و بر پرده نقره ای نشسته اند و همین «سولو» یکی از آنها است.
«سولو» همان طور که قبلاً هم برای شما نوشتیم متمرکز بر هان سولو قاچاقچی و فروشنده زبر و زرنگی است که وسیله سفر خواستاران و متقاضیان مسافرت های فضایی را جور می کند و در ازای آن رقم کلانی را دریافت می کند. هان سولو در عین آمدن مکرر نام و اوصافش طی این سری فیلم ها در هر سه قسمت تریلوژی اول «جنگ ستارگان» که در شماره گذاری های مجدد اپیزودهای چهار تا شش نامیده شدند و در قسمت هفتم که نام آن «نیرو بیدار می شود» رویت شده است و در همه موارد فوق هریسون فورد معروف در قالب او فرو رفته اما در نسخه فعلی چون سولو در جوانی اش به تصویر کشیده شده، از الدن ارن ریچ جوان به جای او استفاده شده است. برای «سولو» با توجه به برخاستن اش از فرانچیزی افسانه مثل استاروارز فروش نجومی تازه ای توقع می رفت و گفته می شد که مثل «هیولاهای فوق العاده و کجا آنها را پیدا کنیم» فیلم مشتق شده سال ۲۰۱۶ از روی هری پاترها از رقم ۶۰۰ و ۷۰۰ میلیون دلار به سادگی و سرعت عبور خواهد کرد و با اینکه این ارقام به هیچ روی تا به حال میسر و ثبت نشده و بعید است که سپری شد در آمریکا و کانادا به ۱۹۵ میلیون دلار و در سایر کشورها و قاره ها شامل آسیای شرقی، اروپا، آمریکای جنوبی، شمال آفریقا و اقیانوسیه به ۱۴۷ میلیون دلار رسید و این چنین بود که در سطح جهان ۳۴۰ میلیون دلاری شد. از شروع اکران این فیلم در سطح دنیا ۶ هفته می گذرد و این بدین معناست که عبور فیلم از مرز ۵۰۰ و حتی ۵۵۰ میلیون دلار هم برای آن میسر است اما چون این مسیر هر هفته صعب و سخت تر و تعداد کشورهای در مسیر پخش اندک تر می شود، باید از نیم میلیاردی شدن «سولو» هم ابراز رضایت کرد و یک بار هم به رقمی کمتر از آرزوها و اهداف والت دیسنی و لوکاس فیلمز متولیان سه فیلم اخیر استاروارز دل خوش کرد.

بارگذاری بیشتر در خبرها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از