صفحه اصلی خبرها کمال تبریزی: در دوره شمقدری فکر می‌کردند من آمریکام و آنان ایران

کمال تبریزی: در دوره شمقدری فکر می‌کردند من آمریکام و آنان ایران

35

 


 

کارگردان فیلم سینمایی «از رئیس جمهور پاداش نگیرید» در جریان اکران عمومی فیلم خود در گفت‌وگویی درباره سوء‌برداشت از یکی از صحبت‌هایش سخن گفت.

 

 

اکران فیلم «از رئیس جمهور پاداش نگیرید» به کارگردانی کمال تبریزی زمینه گفت‌وگوی این فیلمساز را با رسانه‌ها به وجود آورده است. او در یکی از گفت‌وگوهای خود درباره جلساتشان به عنوان نمایندگان خانه سینما با  علی ربیعی وزیر کار صحبت کرد و به این موضوع اشاره داشت که فرصت چندانی برای گفت‌وگوی رودررو با وزیر نیافته است. همین مساله از سوی برخی رسانه‌ها مورد استفاده قرار گرفت.

تبریزی در بخشی از گفت‌وگوی مفصل خود با خبرآنلاین، ماجرای انتشار یک سویه بخشی از سخنان خود را چنین روایت کرد: “در وضعیت فعلی اگر شما اظهارنظری کنید جناحی که این نظر به نفع آنان است، آن را مصادره می‌کند و از آن استفاده می‌کند تا منویات سیاسی خود را پیش ببرد. چند روز پیش در گفت‌و‌گویی که داشتم بحث این پیش آمد که آقای ربیعی وزیر کار ما را به جایی پاس داده است. اصلا من این جمله را با لحنی طنز گفتم. اما همین یک جمله من در برخی رسانه‌ها بولد شد و مورد استفاده قرار گرفت به این ترتیب که فلانی گفته من وقتی از آقای احمدی‌نژاد وقت گرفتم او فوری به من وقت داد، اما آقای ربیعی چنین برخورد می‌کند.”

او ادامه داد: “قطعا این شیوه مصادره حرف‌ها اصلا درست نیست. من در مصاحبه‌ام خیلی چیزهای دیگر گفته بودم. به این اشاره کرده بودم که در آن دوره اصلا آقای شمقدری با ما پای میز مذاکره نمی‌نشست همین کاری که این روزها هم گروهی به آن اشاره می‌کنند و می‌گویند اصلا نباید با گروهی وارد مذاکره شد. انگار در آن روز من آمریکا بودم و آنان جمهوری اسلامی ایران.”

تبریزی گفت: “به هر حال این برخورد مصادره‌ای با حرفی که من در مورد آقای ربیعی گفتم اصلا درست و عادلانه نبود. همکاری آقای ربیعی به عنوان وزیر کار با خانه سینما تاکنون سابقه نداشته است و هیچ وزیری مانند ایشان با خانه سینما همراه نبوده تا مشکلات این خانه برطرف شود. این اصلا درست نیست که گروهی صرفا برای زدن یک وزیر دولت روحانی منتظر شوند تا حرفی از دهان یک نفر بیرون بیاید. آنان برای زدن دولت روحانی منتظرند یکی مثل کمال تبریزی جمله‌ای بگوید و آن را بولد کنند و به صدر خبرها بیاورند. در صورتیکه این جمله فقط یک بخش جزئی حرف من بود و اصلا می‌خواستم این را بگویم که مسئولان و ما باید با هم رودرو شویم و از نزدیک همدیگر را ببینیم و حرف بزنیم.”

او همچنین درباره اقداماتی که وزیر کار برای پیشبرد امور در خانه سینما انجام داده، گفت: “قطعا قصد من کم‌ارزش کردن تلاش وزیری نبود. معتقدم اقدامات او کمک بسیاری به این نهاد صنفی می‌کند. او کاری می‌کند که شکل قانونی شدن خانه سینما بالاخره به یک سرانجام برسد. چون گروهی با این مساله مخالفند، بنابراین منتظرند کسی چیزی بگوید و این را بزرگ کنند و ما را با هم دربیندازند.”

منبع : سینما نگار

بارگذاری بیشتر در خبرها
avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  اشتراک در  
اطلاع از